Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Piłkarskie starcia ministrantów i lektorów [ZDJĘCIA]

Autor admin
Data utworzenia: 24 marzec 2019, 20:44


Piłkarskie starcia ministrantów i lektorów [ZDJĘCIA]

W minioną sobotę hala sportowa przy ulicy Matejki gościła ostatnie eliminacje o mistrzostwo diecezji legnickiej ministrantów i lektorów w piłce nożnej. Zawody wyłoniły trzy drużyny, które wystąpią 6 kwietnia w Bolesławcu na mistrzostwach diecezji.

Na starcie rywalizacji pojawiło się 6 zespołów, które starły się w trzech kategoriach wiekowych (po dwie drużyny na kategorię). O prawo gry na mistrzostwach diecezjalnych walczyli reprezentanci parafii: Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bolesławcu, Świętego Piotra i Pawła w Nowogrodźcu, Świętego Cyryla i Metodego w Bolesławcu oraz Stygmatów Świętego Franciszka w Tomisławiu. Nad przebiegiem rywalizacji czuwał sędzia Mirosław Zieleń.

Turniej został objęty patronatem honorowym starosty legnickiego, wójta gminy Chojnów oraz burmistrza miasta Chojnowa. Ze środków poszczególnych samorządów ufundowane zostały puchary dla najlepszych drużyn. Nad przebiegiem zawodów czuwali ks. Łukasz Świerniak - wikariusz parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła oraz ks. Dawid Kostecki - diecezjalny duszpasterz Liturgicznej Służby Ołtarza. Organizatorzy przy wsparciu wolontariuszy zadbali o odpowiednią oprawę oraz słodki poczęstunek dla zawodników.

- W tych naszych rozgrywkach nie ma osób, które mogą czuć się przegranymi. Wszyscy jesteśmy zwycięzcami - zaznacza ks. Łukasz Świerniak - Chodzi o to abyśmy wszyscy się tutaj spotkali, abyśmy wspólnie pomodlili się, wspólnie zadbali również o tę sprawę cielesną - o duchową dbamy na co dzień przez formację - dodaje.

Poniżej prezentujemy wyniki oraz fotorelację:

Kategoria najmłodsza - ministranci:

1. Parafia św. Piotra i Pawła w Nowogrodźcu
2. Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bolesławcu

Kategoria średnia - lektorzy:

1. Parafia Stygmatów św. Franciszka w Tomisławiu
2. Parafia św. Cyryla i Metodego w Bolesławcu

Kategoria najstarsza - lektorzy:

1. Parafia św. Piotra i Pawła w Nowogrodźcu
2. Parafia Stygmatów św. Franciszka w Tomisławiu