Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Chojnowskie korty nadal zamknięte - czemu? (Aktualizacja - 02.04.2012)

Autor Lukasz Baran
Data utworzenia: 01 kwiecień 2012, 10:15 Wszystkich komentarzy: 8


Chojnowskie korty nadal zamknięte - czemu? (Aktualizacja - 02.04.2012)

-W ostatnim czasie bardzo głośno było o tym, iż w naszym mieście jest ograniczony dostęp do orlików .Po tym jak na portalu ukazał się artykuł o pozamykanych na zimę boiskach, postanowiłem sprawdzić jak funkcjonują nasze korty tenisowe przy stadionie chojnowianki. Okazuje się, że mamy już wiosnę na dobre, do tego ładną pogodę a w tenisa pograć nie można. I tak naprawdę nikt nie potrafi wytłumaczyć, dlaczego tak jest. Wygląda na to,że włodarze naszego miasta potrafili znaleźć środki na obiekty, jednak brakuje funduszy na ich otwarcie i utrzymanie.Wielu mieszkańców Chojnowa zadaje sobie pytanie, po co było budować infrastrukturę sportowa, skoro nie można w pełni z tego skorzystać? Pewnie mądre głowy będą tłumaczyć teraz, że ziemia zmarznięta, że linie trzeba wstawić, kort przygotować, a tak naprawdę to najlepiej gdyby boiska i inne obiekty u nas nie były używane, a wtedy będą piękne dla wyborców i tanie w utrzymaniu. Tak jest z orlikami kortami i oby kiedyś nie było tak z basenem do którego też będzie trzeba dopłacać.Nie wiem, kogo autor artykułu pytał o dostępność kortów, ale z pewnością nikogo z przedstawicieli administratora, czyli Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chojnowie. Tak więc - kilka słów wyjaśnienia: Obiekt przy stadionie jest kortem ziemnym, z nawierzchnią z mączki ceglanej. W związku z tym korzystać można z niego wówczas, gdy wilgotność podłoża jest odpowiednia dla tego typu kortów (w naszym klimacie zazwyczaj w maju; zdarza się, że również wcześniej). Kort po zimie trzeba przygotować do gry (głównie, choć nie tylko, wałować, wałować, wałować...) - zajmuje się tym już po trosze pan Andrzej Pisarski. W roku 2011 obiekt służył chętnym i nie przypominam sobie, by jego funkcjonowanie rodziło większe problemy. Przynajmniej - nikt takowych do MOKSiR nie zgłaszał. Podobnie będzie w roku 2012. Jestem w stanie zrozumieć amatorów tenisa, którzy chcieliby nagromadzoną przez zimę energię już gdzieś rozładować, ale wiem też, że rozpoczęcie rozgrywek dziś spowodowałoby takie uszkodzenia kortów, że ich renowacja trwałaby zdecydowanie dłużej. Odrobina cierpliwości.

Stanisław Horodecki
Komentarze

Bardzo trafny artykuł. Jak zwykle mamy wszystko, ale podlegające pod prywatne układy. Tak jak na orliku nie gra nikt poza znajomymi. Przykre ale prawdzie.
zgłoś komentarz
Trafny artykuł. Pamiętam, że kiedyś kort był otwarty i mogłem pograć, a teraz rzeczywiście zamknięty na trzy spusty, ale wtedy jeden pan sie tym opiekował.
zgłoś komentarz
Zamknac wszytko,niech grają wybrani!!!Ponoć nasze miasto postawiło na sport z rana bramy zamkniete na stadionie po 20 przyhde zamkniete,che pobiegac skacze przez płot.Dzięki za takie obiekty.Pojade do Lichenia bo tam jest dofinansowanie i tanio!!
zgłoś komentarz
I to mi się podoba, w końcu ktoś zainteresował się, aby odpowiedzieć na zapytania chojnowian. Szkoda, że są takie duże standardy do otwarcia kortu, ale po części jestem w stanie to zrozumieć. Trochę jednak długo trzeba czekać, bo do maja jeszcze sporo czasu.
zgłoś komentarz
Dla mnie to nieporozumienie żeby otwierać korty od maja, a we wrzesniu juz je zamkną. Cała nasza infrastrukutra sportowa to dziwna sprawa. Racja fajno, że kttoś się w końcu zainteresował i odpwoiedział. Pozdrawiam!!!
zgłoś komentarz
Miasto zbudowalo kort i z góry wie,ze dopiero w maju można otworzyć.A jak w kwietniu będzie ciepło,to nie czy w marcu hahaha.To samo z orlikiem,w styczniu jest ciepło lutym to tez nie mozna otworzyć.No teraz w marcu otworzyli orlika bo ludzie szum zrobili.A kiedys w kwietniu otwierali haha.Ale Horodecki dales odpowiedz fajna.A światło to można zapalić na sztucznym boisku wielofunkcyjnym czy nie bardzo,bo drogo.Ludzie juz wiedza jak tu jest z tymi boiskami kortami itd.I ty Horodecki tez wiesz i to nie twoja wina!!!
zgłoś komentarz
Swiatła nie można zapalić bo zimno haha.
zgłoś komentarz
A tak na marginesie wiecie kto kortami zajmuje sie?Andrzej co utrzyl wf w szkole,ale odszedl bo nie mial studiow.A wiecie kto orlikiem zajmuje sie?Andrzej co uczy w szkole i jest radnym i nie ma tez wyzszego wykształcenia!!!A wiecie co łaczy obiekty,ze pozno je otwieraja!!!W takim razie po co bylo tyle kasy wydawac na korty skoro tylko 3 miesiace beda otwarte w roku.Cos tu nie jest tak.Potrzebny nowy wlodarz miasta,pracy brak,dachy ciekna ludziom.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.