Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Otyliada rozpoczęta [ZDJĘCIA]

Autor admin
Data utworzenia: 16 marzec 2019, 21:04 Wszystkich komentarzy: 0


Otyliada rozpoczęta [ZDJĘCIA]

O godzinie 18:00 na Basenie Miejskim rozpoczęła się kolejna edycja Ogólnopolskiego Nocnego Maratonu Pływackiego. Zobacz zdjęcia.

Dla jednych impreza jest okazją do zabawy w wodzie, dla innych sprawdzeniem swoich możliwości pływackich. Od 2014 roku Otyliada odbywająca się pod hasłem „Cała Polska pływa z nami” ma zasięg ogólnopolski, a jej celem jest popularyzacja pływania jako dyscypliny sportowej, mającej ogromny wpływ na zdrowie i samopoczucie człowieka.

Organizowana na chojnowskim basenie impreza co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem - wolne miejsca skończyły się już na początku stycznia. Wyjątkowość Otyliady polega na tym, że impreza gromadzi zarówno zawodowców, którzy pływanie rozpoczynają w sobotę o 18:00 a kończą w niedzielę o 6:00, jak i amatorów, którzy przepływają jedną lub dwie długości basenu. Certyfikat udziału w imprezie otrzyma każdy - niezależnie czy przepłynie kilkadziesiąt kilometrów czy swój udział zakończy jedynie na zamoczeniu się -zaznacza Andrzej Kotulecki, pomysłodawca imprezy, który gościł dzisiaj w Chojnowie by wręczyć puchar rekordziście minionej edycji Otyliady.

Przypomnijmy - w poprzedniej Otyliadzie najlepszy rezultat w całej Polsce uzyskał Krzysztof Gajewski, który na chojnowskiej pływalni przepłynął 39.100 km. Rekordzisty nie zabrakło również na starcie tegorocznej edycji.

Chojnowska Otyliada jest wspierana przez wolontariuszy, nauczycieli wychowania fizycznego ze Szkoły Podstawowej nr 4 oraz strażaków z Rokitek i Chojnowa.

Zmagania z kilometrami potrwają do godziny 6:00. Wyniki poznamy nad ranem.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.