Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Uczennica z Niedźwiedzic na świetnej drodze do kariery sportowej

Autor SP Niedźwiedzice
Data utworzenia: 13 marzec 2019, 10:24 Wszystkich komentarzy: 0


Uczennica z Niedźwiedzic na świetnej drodze do kariery sportowej

Wszyscy doskonale wiemy, że akrobatyka jest doskonałym przygotowaniem do uprawiania sportu, ale także uzupełnieniem treningu, niezależnie od uprawianej dyscypliny sportowej. Rozwija lub poprawia sprawność fizyczną i wszystkie zdolności motoryczne takie jak: siłę, gibkość, skoczność, szybkość, wydolność i koordynacje ruchową. Akrobatyka to ogólny i wszechstronny rozwój całego ciała. Treningi wyrabiają poprawne i zdrowe nawyki ruchowe, jak również kształtują piękną sylwetkę.

Uczennica naszej szkoły, 11-letnia Lidia Janczak, już od kilku lat realizuje się w tej, jakże wymagającej dyscyplinie sportowej. Jej znakomite osiągnięcia ciągle nas zaskakują. 15.09.2018 r. wzięła udział w Ogólnopolskich Zawodach Pole Dance w Bydgoszczy. Po przejściu wstępnych kwalifikacji w czerwcu, jury wybrało 15 uczestniczek w kategorii Kids do 12 lat, w tym naszą Lidię. Konkurencja była bardzo silna. Udział brały wielokrotne mistrzynie Polski. Po wspaniałym występie okazało się że Lidia pokonała 13 dziewczynek i zakończyła zawody na podium zdobywając srebrny medal.

Kilka tygodni później,24 listopada, po ciężkiej rywalizacji kwalifikacyjnej, dziewczynka dostała się na Międzynarodowe Akademickie Zawody Pole Dance w Bydgoszczy i zajęła wysokie 3. miejsce. Ciężka praca i wielogodzinne treningi zostały uwieńczone kolejnym sukcesem. Na początku tego roku Lidia, jako jedna z najmłodszych, uczestniczyła w Gali Mistrzów Sportu Gminy Chojnów i z dumą odebrała statuetkę oraz dyplom za zajęcie 6. miejsca w tymże konkursie. Lidziu, jesteś wspaniałą dziewczynką. Z całych sił trzymamy za Ciebie kciuki!

Grono Pedagogiczne SP Niedźwiedzice
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.