Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

PeKaeSy 2012 - ze śmiechem nie ma żartów!

Autor admin
Data utworzenia: 23 marzec 2012, 23:41 Wszystkich komentarzy: 3


PeKaeSy 2012 - ze śmiechem nie ma żartów!

Pięć kabaretów, pełna widownia, salwy śmiechu i mnóstwo dobrej zabawy! Tak w kilku słowach można opisać tegoroczny Przegląd Kabaretów Szkolnych – PeKaeSy 2012. Imprezę uświetnił krótki występ tegorocznych jurorów – Kabaretu DNO.

Mimo zapowiedzianych sześciu ekip kabaretowych na scenie zaprezentowało się tylko pięć. „Młotki” ze Zgorzelca niestety nie dotarły do Chojnowa.

Jako pierwsi na scenę wyszli uważani przez wielu za faworytów wrocławscy pasjonaci sztuki kabaretowej - „Enerdowskie Pływaczki” prezentując program „Pod prąd”. Drugi zaprezentował się Kabaret (choć wielu uważało, że przedrostek „teatr” byłby właściwszy) Pauza ze Świdnicy, który bawił publiczność przedstawieniem o tytule „Szkoła przetrwania”. Tuż po przyszła pora na pierwszy z chojnowskich kabaretów - „Na Czworaka” z programem „Czy jedzie z nami Bieber...?”. Przedostatnie na scenę wyszły dziewczyny z Gromadki prezentujące się pod szyldem Kabaretu „Babsztyle”. „Bajki w krzywym zwierciadle” brzmiał tytuł ich prezentacji.
„Byle do przodu” - kolejny kabaret z Chojnowa wystąpił jako ostatni. Ich program, będący zbiorem skeczy wywołał wśród publiczności mnóstwo śmiechu!


Po prezentacji wszystkich kabaretów startujących w tegorocznych PeKaeSach jury, które składało się z członków Kabaretu DNO udało się na obrady. W trakcie około pół godzinnej przerwy widzowie mogli oddać głosy na najlepszy według nich kabaret, a na ekranie zobaczyć krótki film reklamujący chojnowską szkołę przy ul. Witosa oraz doskonale znane naszym Czytelnikom video zrealizowane przez uczniów Gimnazjum nr 2 w Chojnowie z okazji konkursu „Chojnowskie Inspiracje”.

Po przerwie przyszedł najważniejszy moment – ogłoszenie wyników. Kabaret DNO zadecydował iż:

I miejsce - Kabaret „Enerdowskie Pływaczki” z Wrocławia

II miejsce – Kabaret „Byle do przodu” z Chojnowa

III miejsce – Kabaret „Na Czworaka” z Chojnow

Wyróżnienie – Kabaret „Babsztyle” z Gromadki


Przyznane zostały również indywidualne nagrody, które zdobyli:

  • Kacper Majoch (najlepszy aktor PeKaeSów - w nagrodę wystąpił w jednym skeczu z Kabaretem DNO)
  • Justyna Tymczyszyn
  • Dominik Mirecki


Zgodnie z głosami widzów przyznano również nagrodę publiczności. Otrzymał ją - podobnie jak w przypadku głosowania jurorów - wrocławski Kabaret „Enerdowskie Pływaczki”.

Gratulujemy wszystkim występującym!

Jednak nie był to koniec dzisiejszych atrakcji. Z krótkim programem na scenie – jako przedsmak wieczornego występu – zaprezentował się Kabaret DNO. Na sali nie było osoby, która nie zanosiłaby się ze śmiechu – profesjonaliści pokazali klasę!
A gdy emocje ostygły, widownia udała się do domów i szkół Kabaret DNO zorganizował występującym na PeKaeSach warsztaty w kawiarence MOKSiR-u. Każda z drużyn otrzymała cenne uwagi i rady na przyszłość. Nie obeszło się również bez pochwał – według członków Kabaretu DNO chojnowskie PeKaeSy trzymały bardzo wysoki poziom, rzadko spotykany na szkolnych przeglądach tej formy sztuki.Organizatorami PeKaeSów 2012 byli: Stowarzyszenie Pomocy Uczniom Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie "WSPARCIE", Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Potrzebujących Pomocy DAJMY SZANSĘ, Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chojnowie. Honorowym patronatem imprezę objął Starosta Legnicki (główny sponsor imprezy). Duży wkład w organizację mieli również nauczyciele i dyrekcja Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie.

Komentarze

Rewelacyjna impreza! Brawo MOKSiR! Za pomysł, realizację i miejsca!
zgłoś komentarz
Nie znam dobrze kabaretu DNO,więc byłem sceptycznie nastawiony,ale nie żałuję,bo bawiłem się znakomicie.A Chojnów to jednak miasto buraków,bo mimo,że normalnie ich występy kosztują ponad 30zł,do publiczność i tak nie dopisała chociaż bilet kosztował tylko 15zł.A później tylko narzekania,że nic się u nas nie dzieje.Ale cóż,Chojnowianie,to specyficzna społeczność,bo nawet na darmowe imprezy nie chodzą,a co dopiero za 15 zł.
zgłoś komentarz
Rewelacyjna impreza! Brawo MOKSiR! Za pomysł, realizację i miejsca!
A ja słyszałem że pomysł i realizacja należała do jakiś tam stowarzyszeń. A gdzie u nas taka impreza mogłaby się odbyć jak nie w sali MOKSiR?
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.