Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

LMKS SFORA Chojnów zaprasza na zajęcia. Zapisy prowadzone są przez cały rok

Autor LMKS SFORA Chojnów
Data utworzenia: 13 grudzień 2018, 17:44 Wszystkich komentarzy: 0


LMKS SFORA Chojnów zaprasza na zajęcia. Zapisy prowadzone są przez cały rok

Taekwondo Olimpijskie w Chojnowie rozwija się od 2007 roku. Wtedy to powołano do życia KSW "SFORA" Chojnów.Przez długi czas klub funkcjonował z inicjatywy swoich zawodników i działaczy. W 2013 roku klub przystąpił do Ludowych Związków Sportowych zmieniając nazwę na LMKS „SFORA" Chojnów.

Dzięki inicjatywie władz lokalnych i wsparciu Burmistrza Miasta Chojnowa od 2012 roku aktywnie realizujemy zadania publiczne w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej poprzez organizację szkoleń sportowych, prowadzenie zajęć treningowych, uczestnictwo w lokalnych, regionalnych oraz międzynarodowych zawodach sportowych w ramach współzawodnictwa sportowego w Taekwondo Olimpijskim.

W 2017 roku klub zrealizował wakacyjny projekt "Działaj w lokalnym klubie Taekwondo" w ramach X edycji programu „Działaj Lokalnie" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie – Fundacja „Wrzosowa Kraina" oraz przystąpił do Rządowego Programu„Klub" realizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Poza regularnymi treningami taekwondo klub dba o edukację i kulturę fizyczną swoich podopiecznych. W ramach zajęć rekreacyjno-sportowych wykorzystywana jest ogólnodostępna infrastruktura sportowa na terenie miasta i gminy Chojnów. Dzięki uprzejmości dyrekcji szkoły sekcja Taekwondo Olimpijskiego odbywa regularne zajęcia w sali gimnastycznej przy Gimnazjum nr 1 w Chojnowie i może rozwijać zaplecze treningowe.

Na dzień dzisiejszy celem Chojnowskiego Klub Taekwondo jest realizacja zadań prospołecznych, w szczególności propagowanie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży, ich rozwój psychoruchowy i intelektualny, integrację poprzez naukę i zabawę oraz budowanie więzi emocjonalnych.

Trenowanie taekwondo nie tylko poprawia sprawność fizyczną adepta tej sztuki walki. Podczas ćwiczeń wykorzystywane są wszystkie mięśnie ciała, stają się one lepiej ukrwione, traci się również tkankę tłuszczową. Taekwondo służy ponadto rozwijaniu siły mięśni nóg, brzucha i grzbietu, dlatego w pewnym stopniu może być również wykorzystywane do korekcji wad postawy. Treningi Taekwondo zwiększają wydolność płuc oraz poprawiają krążenie, czyli pracę serca i mózgu.

TRENINGI DLA DZIECI to przede wszystkim zabawa ze sztuką walki. Zajęcia prowadzone są z naciskiem na prawidłowy rozwój dziecka oraz korekcję wad postawy. Treningi dla najmłodszych zawierają elementy współzawodnictwa, rywalizacji, natomiast przodującym elementem treningu jest dobra zabawa każdego dziecka. Najmłodsi adepci sztuk walki poznają technik TAEKWONDO, ćwiczą do momentu ich opanowania by dalej je doskonalić podczas kolejnych treningów. Wszechobecna dyscyplina na zajęciach oraz elementy wychowawcze motywują do aktywnego spędzania czasu wolnego, a także pomagają osiągnąć ponadprzeciętną sprawność.

TRENINGI DLA MŁODZIEŻY ORAZ DOROSŁYCH to nauka i doskonalenie technik nożnych i ręcznych wykorzystywanych w walce sportowej. Taki trening wzmacnia ogólną sprawność fizyczną ćwiczącego. Cechy motoryczne które są rozwijane podczas treningu TAEKWONDO to: koordynacja, siła, wytrzymałość oraz szybkość. Tylko współgranie ze sobą tych wszystkich zdolności zapewnia skuteczność w walce oraz biegłość w sztukach walki.

Treningi odbywają się odpowiednio od początkującego do pełnego zaawansowania. Mimo tego że szkolenie w sportach i sztukach walki to długotrwały proces, czerpiemy radość z faktu iż każdy trening zbliża nas do osiągnięcia upragnionych efektów.

Dla trenujących zawodników istnieje możliwość startów w turniejach różnej rangi w kraju oraz za granicą. Corocznie dla trenujących dzieci i organizowane są obozy sportowe oraz cykliczne egzaminy sprawnościowe na stopnie uczniowskie, które są rezultatem ciężkiej pracy zawodników LMKS "SFORA" Chojnów.

ZAPISY NA ZAJĘCIA PROWADZONE SĄ PRZEZ CAŁY ROK!


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.