Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Zagrożenia "płynące" z Internetu - chojnowska policja ostrzega

Autor admin
Data utworzenia: 23 marzec 2012, 12:45 Wszystkich komentarzy: 0


Zagrożenia "płynące" z Internetu - chojnowska policja ostrzega

22 marca 2012 r. w miłkowickim Gimnazjum odbyło się spotkanie uczniów szkołyz funkcjonariuszem rewiru dzielnicowych KP Chojnów oraz przedstawicielem stowarzyszenia Monar na temat zagrożeń płynących z sieci Internet. Był to dalszy ciąg działań powiadamiania oraz ostrzegania młodzieży przed niebezpieczeństwami jakie czyhają na nich w „czeluściach” sieci.

Spotkanie zorganizowali dzielnicowi z Komisariatu Policji w Chojnowie. Prelekcję poprowadził pan Artur Torbiński - pracownik Monaru specjalnie zaproszony na tę okoliczność. Obecna była również pani Elżbieta Kiełbasa z KRUS-u. Poruszane tematy dotyczyły wielu przejawów przemocy w Internecie, niebezpieczeństw, na jakie możemy napotkać korzystając ze wszystkich dobrodziejstw sieci oraz jak się zachowywać w trudnych sytuacjach.

Pomocne okazały się również materiały edukacyjne, które zostały rozdane uczniom Gimnazjum.

Warto ostrzegać często nieświadomie poruszających się po sieci uczniów najmłodszych szkół. Jeśli choćby część informacji przekazanych przez „wykładowców” zostanie przez nich przyswojona i wcielona w życie pozwoli to na uniknięcie wielu – często dramatycznych w skutkach – zagrożeń. Internet to nie tylko informacje czy darmowe pliki, ale również wiele niezgodnych z prawem zachowań i danych.
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.