Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

VII Konkurs Krajoznawczy „Znam Powiat Legnicki Jak Swój Dom”

Autor Powiat Legnicki
Data utworzenia: 23 marzec 2012, 09:22 Wszystkich komentarzy: 0


VII Konkurs Krajoznawczy „Znam Powiat Legnicki Jak Swój Dom”

Pierwszy dzień astronomicznej wiosny to świetna okazja do rozpoczęcia sezonu turystycznego. Słońce, lekki wiosenny wietrzyk, rower, mapa powiatu legnickiego i wyruszamy na zwiedzanie ziemi legnickiej. Zachęca nas do takiej formy wypoczynku Legnicki Oddział PTTK, który 20 marca rozstrzygnął VII Konkurs Krajoznawczy „Znam Powiat Legnicki Jak Swój Dom”. Zacięta rywalizacja szkół o to, która z nich lepiej zna Powiat Legnicki i Legnicę odbyła się w gościnnych murach Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej.

Do konkursu zgłosiło się 24 drużyny (3 osoby w drużynie + opiekun) z następujących szkół:

SP w Kościelcu, SP nr 4 w Chojnowie, SP w Wągrodnie, SP w Miłkowicach, SP nr 19 w Legnicy, SP nr 9 w Legnicy, SP nr 10 w Legnicy, Gimnazjum w Legnickim Polu, Gimnazjum nr 3 w Legnicy, Gimnazjum w Rui, Gimnazjum w Spalonej, Gimnazjum im. Św. Franciszka z Asyżu w Legnicy, Gimnazjum w Miłkowicach, Gimnazjum nr 5 w Legnicy, Gimnazjum nr 10 w Legnicy, Społeczne Gimnazjum TWP w Legnicy, Gimnazjum nr 9 w Legnicy oraz szkoły średnie Technikum nr 1 w Legnicy, Katolickie LO im. Św. Franciszka z Asyżu w Legnicy, IV LO w Legnicy, V LO w Legnicy, II LO w Legnicy, Technikum Geodezyjne w Legnicy, ZS Ekonomicznych w Legnicy.


Przed startującymi zawodnikami postawiono trzy zadania: rozwiązanie indywidualnie testu krajoznawczego, składającego się z 50 pytań, odgadnięcie dziesięciu zdjęć z zabytkami z powiatu legnickiego oraz przygotowanie plakatu na temat „Turystyka rowerowa w powiecie legnickim”.

Najwyżej ocenione zostały plakaty w kategoriach: Szkoły Podstawowe- SP w Wągrodnie, Gimnazja – Gimnazjum w Legnickim Polu, Gimnazjum w Miłkowicach, Szkoły średnie – II LO w Legnicy oraz Katolickie LO św. Franciszka z Asyżu w Legnicy.

Najlepiej z zadaniem poradzili sobie reprezentanci następujących szkół:

Szkoły Podstawowe:

  1. SP 4 w Chojnowie
  2. SP 9 w Legnicy
  3. SP w Wągrodnie

Gimnazja:

  1. Gimnazjum 10 w Legnicy
  2. Gimnazjum w Legnickim Polu
  3. Gimnazjum w Miłkowicach

Szkoły Ponadgimnazjalne:

  1. II LO w Legnicy
  2. IV LO w Legnicy
  3. Technikum Geodezyjne w LegnicyW ramach konkursu odbyła się wycieczka z przewodnikami PTTK po Legnicy ze zwiedzaniem zabytków Legnicy. Po spacerze w restauracji „Rynek 10” uczestnicy zjedli wspólny obiad.

Zwycięzcom oraz wszystkim pozostałym uczestnikom konkursu nagrody oraz pamiątkowe dyplomy wręczała Wicestarosta Legnicki Lilia Walasek, Prezes Oddziału PTTK w Legnicy Mirosław Bielachowicz oraz Prodziekan Wydziału Pedagogiki Turystyki i Rekreacji legnickiej PWSZ Leszek Gramza.

Impreza odbyła się dzięki wsparciu finansowemu powiatu legnickiego.


źródło: powiat-legnicki.eu


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.