Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Z soboty na niedzielę zmieniamy czas z zimowego na letni!

Autor admin
Data utworzenia: 24 marzec 2012, 11:34 Wszystkich komentarzy: 4


Z soboty na niedzielę zmieniamy czas z zimowego na letni!

Zmiana czasu z letniego na zimowy spotkać się mogła z aprobatą wielu osób – w końcu to godzina snu „gratis”. Tym razem będzie odwrotnie – przestawiamy zegarki do przodu o godzinę, co znaczy często krótszy sen. Czas zimowy wróci 28 października.

W nocy z 24 na 25 marca 2012 r. skracamy sobie czas spania o godzinę. O 2-giej w nocy „pchniemy” wskazówki zegarów do przodu, na godzinę 3:00. Nie będzie to trudne do wykonania przy mechanicznych zegarkach, gorzej w przypadku tych biologicznych.

Każda zmiana czasu to szok dla organizmu. Bezsenność, znużenie, a nawet depresja... I to nie jednodniowo, ale możliwy czas trwania powyższych objawów to nawet tygodnie! Najbardziej narażeni na te niedogodności są osoby nadwrażliwi na pogodę.

Zmiana czasu na letni ma za zadanie efektywniejsze wykorzystanie światła dziennego co łączy się z mniejszym zużyciem energii. Po tym jak w weekend „pchniemy” czas do przodu później zapadnie zmrok, dzięki czemu dzień będzie dłuższy.

Czas letni wprowadza się w prawie 70 krajach na świecie w tym prawie wszystkich europejskich, poza Islandią. W 2011 r. Rosjanie po raz ostatni zmienili czas z zimowego na letni. Pamiętajmy również o pociągach, w przypadku których zmiana czasu niekiedy wpłynie na rozkład jazdy.Komentarze

A ktoś naprawdę policzył, czy to się opłaca? Wydaje mi się, że to zawracanie głowy...i wskazówek ;-)
zgłoś komentarz
Po tym jak w weekend „pchniemy” czas do przodu szybciej zapadnie zmrok, jednak szybciej zacznie się jasny poranek. ..........jak to przecież o 5-tej wstaje słońce to teraz o 6-tej będzie wstawać a 18-tej robi się ciemno to teraz dopiero o 19-tej będzie się robić, czyli dzień trwać będzie dłużej Panie redaktorze.
zgłoś komentarz
Mea Culpa. Dzięki za czujność, już poprawione. :)
zgłoś komentarz
Złodzieje cennej godzinki snu! :)
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.