Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica Cuprum Arena

Archiwum - sierpień 2014

18 sierpień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Święto Wojska Polskiego (foto+video)
W ubiegły piątek w Chojnowie odbyły się uroczystości upamiętniające Święto Wojska Polskiego oraz Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu obchody rozpoczęto od mszy świętej w intencji ojczyzny, która została odprawiona w kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny z udziałem władz samorządowych, mieszkańców ziemi chojnowskiej oraz Kompanii Honorowej 10 Brygady Kawalerii Pancernej im. gen. broni Stanisława Maczka ze Świętoszowa. Po zakończonej mszy defilada wojskowa na czele z orkiestrą dętą pod batutą Piotra Koziara przemaszerowała spod kościoła pod obelisk przy Placu Zamkowym. Tam Święto Wojska Polskiego upamiętniono apelem poległych, salwą honorową, odśpiewaniem hymnu narodowego oraz złożeniem kwiatów pod obeliskiem.
17 sierpień 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 4
Zdziesiątkowana Chojnowianka po dobrej grze uległa Widawie Bierutów
Pierwsze spotkanie w IV lidze w wykonaniu KS Chojnowianka wypadło bardzo dobrze. Podopieczni Arkadiusza Palucha, w mocno okrojonym składzie, wybrali się na spotkanie wyjazdowe do Widawy Bierutów. Większość kibiców zakładała sporą porażę z uwagi na brak podstawowych piłkarzy takich jak: Serkies, Tucholski, Baszczak, Rajczakowski, Korniłowicz czy Haniecki.
16 sierpień 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Czarni Rokitki po ciężkim meczu wywalczyli trzy punkty! (foto)
Pierwsze spotkanie ligowe z udziałem Czarnych Rokitki przeszło do historii. Na inaugurację sezonu nasi piłkarze ograli Konfeks Legnica 2:1. W pierwszej części gry na boisku dominowali podopieczni Mirosława Dragana, którzy stwarzali liczne sytuacje pod bramką rywala. Zgromadzeni kibice nie musieli długo czekać na uzyskanie prowadzenia.
15 sierpień 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Michał Rubik zwycięzcą turnieju tenisa ziemnego w Chojnowie!
Kolejny turniej tenisa ziemnego o Puchar Burmistrza Miasta Chojnowa przeszedł do historii. Do rywalizacji przystąpiło, dziś mniej niż ostatnio, ośmiu graczy. Gra była zacięta, a żaden ze sportowców nie zamierzał tanio sprzedać skóry. Cała zabawa sportowa rozpoczęła się w godzinach porannych, a zakończyła kilka minut przed 19:00. Z małymi przerwami, spowodowanymi padającym deszczem, tenisiści grali niemalże cały czas.
16 sierpień 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
KS Chojnowianka - prezentacja kadry na sezon 2014/2015 (foto)
Serdecznie zapraszamy do sprawdzenia, kto będzie reprezentował barwy biało niebieskie w nadchodzącym sezonie piłkarskim. Udało nam się dotrzeć na ostatnie zajęcia w sobotę i przygotować dla państwa prezentację piłkarzy w postaci zdjęć. Zapraszamy do zapoznania się z kadrą Klubu Sportowego Chojnowianka.
15 sierpień 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Czarni Rokitki - prezentacja kadry na sezon 2014/2015 (foto)
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z piłkarzami, którzy będą w sezonie 2014/2015 reprezentować barwy klubu Czarni Rokitki. Większość zawodników jest nam doskonale znana, pojawiło się kilku nowych graczy.
14 sierpień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 21
Święto Wojska Polskiego w Chojnowie
15 sierpnia 2014, w Święto Wojska Polskiego będziemy gościć w Chojnowie Kompanię Honorową X Brygady Kawalerii Pancernej im. gen. broni Stanisława Maczka ze Świętoszowa. Żołnierze wezmą udział w mszy św. w intencji Ojczyzny oraz Apelu Poległych. W Rynku posłuchać będzie można Orkiestry Dętej pod batutą Piotra Koziara oraz zespołu F.A.N.T. z Wrocławia. Szczegóły na plakatach.
14 sierpień 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Piłkarski weekend przed nami. Chojnowianka i Rokitki ruszają do boju
Chojnowianka Chojnów i Czarni Rokitki ciężko pracują przed zbliżającą się ligą. Jakie wyniki osiągną w pierwszych meczach nie wiadomo. Możemy jedynie zgadywać. Dziś o 17:00 obędzie się ostatni trening Czarnych, którzy otrzymają ostatnie wskazówki od Mirosława Dragana. Już w sobotę o godzinie 16:00 Rokitki zmierzą się z Konfeksem Legnica w spotkaniu przed własną publicznością. Biało niebiescy w piątek odbędą ostatnie zajęcia na których dopracują szczegóły dotyczące niedzielnego starcia z Widawą Bierutów.
13 sierpień 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 6
Mamy hit - Mateusz Bartczak wraca do Chojnowianki!
Niesłychane wieści doszły nas z obozu przygotowawczego KS Chojnowianka, który przygotowuje się do walki o punkty ligowe w IV lidze. Mateusz Bartczak, ten sam który w ubiegłej rundzie okazał się transferowym hitem, wraca do biało niebieskich.
13 sierpień 2014, DCP Marcin Zatwarnicki, Wszystkich komentarzy: 1
„§Masz Prawo”. Mam dokuczliwego sąsiada. Co mogę, a czego nie mogę?
Paweł i Gaweł w jednym stali domu... Zapewne każdy z Nas w swoim życiu miał do czynienia z przynajmniej jednym dokuczliwym sąsiadem. Nie sposób również w sposób jednoznaczny i wyczerpujący temat wskazać wszystkie możliwe dokuczliwości, jakich wobec nas dopuszczali się lub nadal dopuszczają się sąsiedzi. Dlatego też w dzisiejszym artykule przedstawię jedynie przykładową listę sąsiedzkich dokuczliwości oraz wskażę prawne możliwości poradzenia sobie z naszym własnym Pawłem lub Gawłem.
13 sierpień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 1
10-lecie Wrzosowej Krainy
22 sierpnia w Parku Miejskim w Chocianowie odbędzie się 10- lecie Lokalnej Grupy Działania "Wrzosowa Kraina". Zaprezentowane zostaną programy edukacyjne, zrealizowane projekty i pozyskane dotacje przez LGD. Wieczorem wystąpi zespół Wolna Grupa Bukowina oraz The Postman. Późnym wieczorem do tańca przygrywał będzie DJ. Ponadto atrakcją będą wycieczki na wrzosowiska, wspólne gotowanie, warsztaty z dekorowania pierników oraz pokaz kulinarny prowadzony przez Grzegorza Janiszewskiego.
12 sierpień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Wypadek przy zjeździe na autostradę
Około godziny 21.00 doszło do kolizji drogowej przy zjeździe z autostrady Chojnów/Złotoryja. Pojazd marki Seat nie zachował należytej ostrożności i wymusił pierwszeństwo, co spowodowało, że jadący od strony Złotoryi samochód marki Mercedes uderzył w bok Seata. Osobom biorącym udział w zdarzeniu nic się nie stało.
12 sierpień 2014, Małgorzata Uroda, Wszystkich komentarzy: 0
Moje dziecko ma nadwagę... cd.
Moje dziecko ma nadwagę… z poprzedniego artykułu wiemy skąd jej źródło, jakie konsekwencje, jakie wskazówki w leczeniu…. ale od czego zacząć zmiany w menu dziecka? Zmiana nawyków żywieniowych nie należy do łatwych przedsięwzięć. Tego nie da się zrobić od tak, od zaraz, bez przeszkód. To jest długotrwały proces, najzwyczajniej w świecie taki, do którego trzeba się nastawić, zmotywować, objąć cel i włączyć do tego całe otoczenie dziecka. Od czego więc zacząć?
11 sierpień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Wypadek drogowy za Michowem
W godzinach wieczornych doszło do wypadku drogowego pomiędzy Michowem a Dobroszowem. Samochód osobowy zjechał na lewy pas drogi prawdopodobnie dachując. W wyniku zdarzenia trzy osoby zostały przewiezione do szpitala. Przypuszczalnie przyczyną wypadku było niedostosowanie się do niesprzyjających warunków atmosferycznych. Dokładne przyczyny wypadku nie są jeszcze znane.
11 sierpień 2014, Klub Kolarski Sigo Gim 1, Wszystkich komentarzy: 1
Klub Sigo Gim 1 dziękuje państwu Rudziakom za wsparcie

Zawodnicy oraz Zarząd klubu kolarskiego, działającego przy Gimnazjum nr 1, Sigo Gim 1 pragną złożyć serdeczne podziękowania państwu Alicji i Grzegorzowi Rudziakom z za przeznaczenie środków pieniężnych na badania sportowe. Dzięki temu wsparciu młodzi kolarze mogą wykonać kompleksowe badania wydolnościowe oraz badania krwi, które są niezbędne przed zawodami, w których biorą udział.