Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Wiadomości

16 June 2023, Urząd Miejski w Chojnowie,
Zaproszenie na Wojewódzki Festiwal Orkiestr Dętych i Mażoretek

Urząd Miejski w Chojnowie oraz Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji we współpracy z Polskim Związkiem Chórów i Orkiestr serdecznie zapraszają na Wojewódzki Festiwal Orkiestr Dętych i Mażoretek.

15 June 2023, admin, All comments: 2
Woda w Czernikowicach niezdatna do spożycia
Od dzisiaj do odwołania woda w miejscowości Czernikowice jest niezdatna do spożycia - ostrzega Urząd Gminy Chojnów.
14 June 2023, Starostwo Powiatowe,
Rozpoczynamy Międzynarodowy Festiwal Letnich Koncertów Organowych w powiecie legnickim
14 czerwca w siedzibie naszego Starostwa odbyła się konferencja prasowa poświęcona rozpoczynającemu się Międzynarodowemu Festiwalowi Letnich Koncertów Organowych, w której udział wzięli: Starosta Legnicki Adam Babuśka oraz Członek Zarządu Powiatu Grzegorz Gapski.
13 June 2023, Partnerstwo,
Dodatkowy milion dla Collegium Witelona od MEiN
Collegium Witelona - piąty rok z rzędu - znalazło się w gronie najlepszych w kraju państwowych Uczelni wyższych kształcących praktycznie, którym za wysoką jakość kształcenia i dobre wyniki monitoringu karier absolwentów Ministerstwo Edukacji i Nauki przyznało dodatkowe dofinansowanie wynoszące milion złotych.
12 June 2023, admin, All comments: 0
Upomnienia za niewypełnianie obowiązku selektywnej zbiórki odpadów komunalnych
Przy ulicach Komuny Paryskiej, Legnickiej, Kościuszki, Dąbrowskiego, Solskiego oraz na Rynku przeprowadzone zostały oględziny miejsc gromadzenia odpadów. Jak informuje chojnowski ratusz, wielu mieszkańców w dalszym ciągu nie wypełnia obowiązku selektywnej zbiórki odpadów. Niesegregowanie odpadów w konsekwencji może skutkować zmianą stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla wszystkich mieszkańców Chojnowa.
10 June 2023, Partnerstwo,
Czy warto naprawić iPhone'a?
iPhone to niezawodny sprzęt, ale jak wszystko, co jest używane intensywnie, czasem wymaga naprawy. Czy jednak warto go naprawiać? Czy może lepiej zainwestować w nowy model?
09 June 2023, Partnerstwo,
Jak podłączyć telewizor jako monitor? Wszystko, co musisz wiedzieć
Zastanawiasz się nad wykorzystaniem telewizora jako dodatkowego monitora do pracowania, grania lub po prostu oglądania filmów? Popularność takiego rozwiązania cały czas rośnie, a użytkownicy są zachwyceni z możliwości, jakie daje telewizor jako monitor. Jakie urządzenia najlepiej sprawdzą się w takiej konfiguracji i na co powinieneś zwrócić uwagę? Jak podłączyć telewizor? Sprawdź!
08 June 2023, Urząd Miejski w Chojnowie,
Historie dawnych mieszkańców Chojnowa ożyły pod piórem Stanisława Horodeckiego

Spotkanie autorskie, zorganizowane w ramach promocji najnowszej książki pisarza, przyciągnęło tłumy miłośników literatury oraz lokalnej historii. Wydarzenie odbyło się w środowe popołudnie w Domu Schrama i cieszyło się bardzo dużą frekwencją.

08 June 2023, Helios Legnica,
Repertuar kina Helios + KONKURS

Prezentujemy repertuar kina HELIOS w Legnicy. Ważny od 9 do 14 czerwca. Zapraszamy do udziału w konkursie, w którym do wygrania są bilety na piątkowe seanse filmu „Transformers”.

07 June 2023, admin, All comments: 0
Przed nami Boże Ciało. Policja ostrzega przed utrudnieniami w ruchu
8 czerwca podczas planowanych procesji, które będą przemieszczać się ulicami miast i wsi mogą nastąpić chwilowe utrudnienia i zmiany organizacji ruchu. Lokalna policja zwraca się do kierowców oraz pieszych o szczególną ostrożność i stosowanie się w pierwszej kolejności do poleceń policjantów.
05 June 2023, admin2, All comments: 5
Za nami Dni Chojnowa 2023

Miniony weekend upłynął pod znakiem Dni Chojnowa 2023. Miejski Rynek wypełnił się po brzegi miłośnikami dobrej zabawy i muzyki. Na miejscu czekały liczne atrakcje dla osób w każdym wieku. W ramach XIX Festiwalu Tkactwa i rękodzieła można było liczyć na bogatą ofertę gastronomiczną oraz szeroki wybór wyrobów handmade.

04 June 2023, admin, All comments: 0
9 czerwca Urząd Gminy nieczynny
9 czerwca nie skorzystamy z usług Urzędu Gminy Chojnów, GZGKiM oraz GOPSu.
01 June 2023, admin, All comments: 0
Kolejni pijani kierowcy zatrzymani
W ciągu jednego dnia lokalni policjanci wyeliminowani z dróg dwóch nieodpowiedzialnych kierowców, którzy po spożyciu alkoholu kierowali pojazdami. Do zatrzymań doszło w Dobroszowie oraz w Chojnowie.
31 May 2023, Starostwo Powiatowe,
Sesja absolutoryjna Rady Powiatu Legnickiego. Jednogłośne udzielenie absolutorium dla zarządu
29 maja br. odbyła się LI sesja absolutoryjna Rady Powiatu Legnickiego, którą otworzył Przewodniczący Rady Powiatu Legnickiego Aleksander Kostuń. Udział w sesji wzięło13 radnych. W posiedzeniu uczestniczyli także Dyrektorzy jednostek organizacyjnych powiatu legnickiego oraz wydziałów Starostwa. Obrady transmitowane były on-line na platformie eSesja.
30 May 2023, Partnerstwo,
Ruszyła rekrutacja na studia w Collegium Witelona
W Collegium Witelona Uczelnia Państwowa - wiodącej w kraju Uczelni wyższej kształcącej praktycznie - rozpoczęła się rekrutacja na studia, na rok akademicki 2023/24. Nabór trwa w Legnicy i w filii Uczelni we Wrocławiu. Studia są bezpłatne, skierowane nie tylko do maturzystów, ale też do osób już aktywnych zawodowo - dzięki specjalnej formule „Ucz się i pracuj”. Nowym kierunkiem uruchomionym przez Uczelnię (w Legnicy i we Wrocławiu) jest bardzo popularna Psychologia.
30 May 2023, Partnerstwo,
Co zrobić z odpadami po remoncie?
Przeprowadzenie remontu w wielu wypadkach jest wyższą koniecznością. Jednocześnie podczas całego procesu powstają odpady budowlane, których pozbycie się jest jednym z większych problemów. Co więc zrobić z gruzem, skutą glazurą, opakowaniami po farbach i innymi śmieciami?
29 May 2023, admin2, All comments: 0
„Popołudnie z Czwórką” z rekordową frekwencją

Sobotnie popołudnie na boisku sportowym przy Szkole Podstawowej nr 4 minęło pod znakiem dobrej zabawy, gier i uśmiechu na twarzach najmłodszych. Festyn przyciągnął całe rodziny, a zaangażowanie organizatorów przełożyło się na świetną zabawę rekordowo dużej liczby uczestników wydarzenia.

29 May 2023, admin2, All comments: 2
Nocne spotkanie z artefaktami – za nami 10. edycja Nocy Muzeów w Muzeum Regionalnym

W piątkowy wieczór, 26 maja, w muzealnym ogrodzie zgromadzili się miłośnicy historii. Noc Muzeów w Chojnowie została zorganizowana po raz 10. Podczas jubileuszowej edycji można było zwiedzać wystawy stałe i czasowe na parterze i w piwnicy. Piętro wciąż zostaje jeszcze zamknięte z powodu trwającego remontu.

28 May 2023, admin, All comments: 0
Słoneczna pogoda przyciąga nad wodę
Piękna pogoda w weekendy przyciąga nad wodę. Wraz z rozpoczęciem wakacji ruch nad lokalnymi jeziorami będzie jeszcze większy. Policja zapowiada kontrole na kąpieliskach.
26 May 2023, SP Niedźwiedzice, All comments: 0
SP Niedźwiedzice wśród laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Mistrzowie Energii
Ogromny sukces dzieci i szkoły! We wtorek, 16 maja delegacja ze szkoły w Niedźwiedzicach w składzie: pani Anna Świdurska oraz reprezentant uczniów Aleksander Porwolik, uczestniczyli w uroczystej gali wręczenia nagród w konkursie "Mistrzowie Energii" w siedzibie NASK w Warszawie.