Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Wiadomości

29 April 2022, Partnerstwo, All comments: 0
Profesjonalna drabina platformowa - Faraone PLS
W niektórych warunkach pracy na wysokości najlepiej sprawdzają się drabiny platformowe. Zostały zaprojektowane tak, by przez długi czas zapewniać użytkownikowi komfortową pozycję na odpowiednio dużej platformie oraz - dzięki zastosowaniu balustrad - zabezpieczać go w razie potrzeby wychylenia się. Doskonałym przykładem jest model Faraone PLS. Sprawdź, dlaczego warto ją kupić.
29 April 2022, admin, All comments: 0
Majówka w Chojnowie. W planach m.in. Rodzinny Piknik Biegowy, festyn na Rynku, food trucki...
Burmistrz Miasta Chojnowa zaprasza na "Chojnowską Majówkę". W planach Rodzinny Piknik Biegowy oraz festyn na Rynku. Gwiazdą wydarzenia będzie grupa Golden Life.
28 April 2022, admin, All comments: 0
Akcja Prędkość. Ujawniono niemal 60 wykroczeń w ruchu drogowym
Lokalna drogówka posumowała działania "Prędkość" na drogach m.in. powiatu legnickiego. Funkcjonariusze ujawnili niemal 60 wykroczeń w ruchu drogowym.
28 April 2022, Partnerstwo,
Repertuar kina Helios (29.04-05.05.2022)
Zobacz repertuar legnickiego Kina Helios, obowiązujący od 29 kwietnia do 5 maja.
28 April 2022, admin, All comments: 0
Wystawa "Malujemy samodzielnie i z pomocą" po raz jedenasty. Spotkanie z autorami prac [ZDJĘCIA]
27 i 28 kwietnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyły się spotkania z twórcami prac prezentowanych od kilku tygodni w Galerii Młodych Miejskiej Biblioteki Publicznej. Na wystawę "Malujemy samodzielnie i z pomocą" składają się dzieła uczestników chojnowskich Środowiskowych Domów Samopomocy i Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz Zespołu Placówek Specjalnych w Legnicy.
28 April 2022, admin,
[KONKURS] Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore'a - wygraj bilety na film
Zapraszamy do udziału w naszym kolejnym konkursie. Do wygrania są podwójne wejściówki na piątkowe seanse filmu "Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore'a" w legnickim kinie Helios. Oczekujemy jedynie odpowiedzi na proste pytanie.
28 April 2022, Partnerstwo, All comments: 0
Z jakimi problemami komunikacyjnymi borykają się młodzi ludzie?
Trudności w porozumiewaniu się to powszechny problem. Mogą być spowodowane przez wiele różnych czynników, ale wszystkie mają te same objawy. Osoba taka ma problemy z wypowiadaniem się w rozmowie lub na piśmie, może też nie rozumieć, co mówią do niej inni.
27 April 2022, admin,
[WYNIKI KONKURSU] Wygraj podwójny voucher do wykorzystania w Food Truckach na chojnowskim Rynku
Zapraszamy do udziału w naszym kolejnym konkursie. Do wygrania podwójny voucher do wykorzystania w Food Truckach na chojnowskim Rynku.
27 April 2022, admin, All comments: 1
Chojnowskie muzeum szykuje się na otwarcie Baszty Tkaczy
Chojnowskie muzeum szykuje się na rozpoczęcie sezonu letniego. W najbliższych miesiącach skorzystać będziemy mogli m.in. z punktu widokowego na Baszcie Tkaczy.
27 April 2022, admin, All comments: 0
XI Memoriał im. Stanisława Mamaja. Trwają zgłoszenia drużyn
26 czerwca w Starym Łomie odbędzie się XI siatkarski Memoriał im. Stanisława Mamaja. Organizatorzy zapraszają zawodników oraz kibiców. Zgłoszenia drużyn trwają do 10 czerwca.
27 April 2022, admin, All comments: 1
Wzmożone kontrole prędkości. Pomiary statyczne i dynamiczne
Trwają ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”, których celem jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania ograniczeń prędkości. Policjanci będą reagować również na inne naruszenia przepisów ruchu drogowego.
26 April 2022, admin, All comments: 0
Matura coraz bliżej
4 maja absolwenci Powiatowego Zespołu Szkół przystąpią do egzaminu dojrzałości. Harmonogram pisemnego egzaminu maturalnego otwierają język polski oraz matematyka na poziomie podstawowym.
26 April 2022, Collegium Witelona,
Uchodźcy obchodzili święta z Witelonką
Gdy zabrzmiał hymn Ukrainy, uchodźcy wysłuchali go, kładąc symbolicznie dłonie na sercach. Po niejednej twarzy popłynęły łzy. - Bardzo tęsknimy za bliskimi, którzy zostali w Ukrainie. Tęsknimy za domami, ojczyzną. W święta jest szczególnie trudno - mówi Tania Perehinets, która uciekła do Legnicy z ogarniętej wojną Ukrainy.
26 April 2022, admin, All comments: 0
Powiatowy Urząd Pracy zaprasza do udziału w Targach Pracy
Powiatowy Urząd Pracy zaprasza do udziału w Targach Pracy w Legnicy oraz prosi uczestników o uwzględnienie stanowisk pracy dla obywateli Ukrainy.
25 April 2022, admin, All comments: 0
III część książki z cyklu Pamiętnik Pokoleń. Promocja w legnickim starostwie
W miniony piątek w legnickim starostwie odbyła się promocja III części książki z cyklu Pamiętnik Pokoleń pt. „Nasza ziemia, nasz dom - pamiętnik pokoleń - Nasze Dziedzictwo”. Wydawnictwo obejmuje zbiór 65 prac uczniów szkół różnego typu z 8 powiatów: legnickiego, lubińskiego, bolesławieckiego, złotoryjskiego, jaworskiego, głogowskiego, lwóweckiego, ząbkowickiego oraz miasta Legnica.
25 April 2022, admin, All comments: 0
Koncert Uwielbienia z zespołem Exodus 15 [ZOBACZ NAGRANIE / ZDJĘCIA]
W minioną sobotę w kościele parafialnym w Rokitkach odbył się Koncert Uwielbienia z zespołem Exodus 15. Na wydarzenie zaprosili ks. proboszcz Tomasz Kwiecień wraz z przewodniczącym Rady Parafialnej Andrzejem Kupczykiem. Zobacz nagranie z całego koncertu.
24 April 2022, admin, All comments: 0
Dyskusyjny Klub Książki ŁGARZ ma już 15 lat. Jubileuszowe spotkanie [ZDJĘCIA]
Działający przy Miejskiej Bibliotece Publicznej Dyskusyjny Klub Książki ŁGARZ obchodzi piętnastolecie swojego istnienia. W miniony piątek odbyło się jubileuszowe spotkanie, którego gościem był Roman Husarski, autor książki „Kraj niespokojnego poranka. Pamięć i bunt w Korei Południowej”.
23 April 2022, Szkoła Podstawowa nr 4,
Szkoła Podstawowa nr 4: O tym jak dobro rodzi dobro…
I znów potwierdziło się porzekadło, od wieków znane, pozornie banalne, jednak jak prawdziwe w swej istocie, o tym jak dobro rodzi dobro… Sytuacja zbrojna na Ukrainie wielu z nas kolokwialnie rzecz ujmując „otworzyła oczy” na to, co w życiu najważniejsze, bezcenne. Hierarchia wartości na powrót odzyskała właściwy wygląd, zaś na jej szczycie znalazło się człowieczeństwo, prawdziwa miara człowieka. Dobre uczynki te mniejsze i większe jak nic innego charakteryzują ludzi, ich potęgę, siłę i sprawczość. O tym, iż nie zostają one zapomniane przekonaliśmy się na przestrzeni ostatniego tygodnia.
22 April 2022, admin, All comments: 0
Żłobek Arka Maluszka w Kolonii Kołłątaja uroczyście otwarty [ZDJĘCIA]
W Kolonii Kołłątaja uroczyście otwarto dziś pierwszy Gminny Żłobek "Arka Maluszka". W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych i państwowych. Całkowity koszt inwestycji to ponad 2,6 mln zł.
22 April 2022, admin, All comments: 0
Kanalizacja w gminie Chojnów. Wójt zaprasza mieszkańców wsi na spotkania
Wójt Gminy Chojnów zaprosił mieszkańców Konradówki, Gołaczowa i Michowa na spotkania związane z projektowaniem sieci kanalizacji sanitarnej dla tych miejscowości.