Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Wiadomości

22 July 2023, Urząd Miejski w Chojnowie,
Wystawa prac Mirosława Zatorskiego: między realizmem a wyobraźnią – od portretu do abstrakcji
21 lipca 2023 r. o godzinie 17:00 w Muzeum Regionalnym odbył się wernisaż wystawy prac Mirosława Zatorskiego „Malarstwo, portret, abstrakcja". Wydarzenie cieszyło się dużą frekwencją, na miejscu licznie zgromadzili się miłośnicy sztuki, by zanurzyć się w fascynującym świecie prac utalentowanego chojnowskiego artysty.
22 July 2023, Urząd Miejski w Chojnowie,
Muzeum Regionalne zaprasza na wyjątkowe wydarzeniaPrzed nami spacer historyczno-dźwiękowy po dawnej papierni oraz warsztaty "Sztuka Podcastu".
22 July 2023, Urząd Miejski w Chojnowie,
Historia chojnowskich klubów piłkarskich – nowa publikacja

Urząd Miejski w Chojnowie zamierza wydać książkę poświęconą historii klubów piłkarskich działających w Chojnowie.

22 July 2023, admin, All comments: 0
Działania profilaktyczne na A4
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wspólnie z przedstawicielami GDDKiA Wrocław przeprowadzili działania profilaktyczne na autostradzie A4.
21 July 2023, admin, All comments: 0
UG zaprasza mieszkańców Jaroszówki do zapoznania się z planami budowy kanalizacji
Urząd Gminy ogłosił budowę kanalizacji sanitarnej w Jaroszówce i zaprosił mieszkańców wsi do zapoznania się ze szczegółowym przebiegiem sieci i przyłączy przez konkretne posesje. W planach także spotkania z mieszkańcami.
20 July 2023, Helios Legnica,
Repertuar kina Helios + KONKURS

Prezentujemy repertuar kina HELIOS w Legnicy. Ważny od 21 do 27 lipca. Zapraszamy do udziału w konkursie, w którym do wygrania są bilety na piątkowe seanse filmu „Indiana Johnes”.

20 July 2023, admin, All comments: 0
Zatrzymanie na A4. Zebezpieczono ponad 1,2 miliona sztuk papierosów bez znaków akcyzy
Funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zabezpieczyli 1 200 000 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzowych. Do zatrzymania transportu doszło na lokalnym odcinku autostrady A4.
19 July 2023, Urząd Miejski w Chojnowie,
Rewitalizacja Rynku w Chojnowie – wyjaśnienie dotyczące ograniczenia terenów zielonych

Chojnowski Rynek jest centralnym punktem spotkań, handlu i wydarzeń kulturalnych. W 2012 roku zakończyła się jego gruntowna rewitalizacja. W ostatnim czasie w sieci pojawiająsię głosy niezadowolenia wśród osób, które narzekają na brak dostatecznej ilości zieleni w tej historycznej przestrzeni naszego miasta. Obwinia się Urząd Miejski za niedostateczny rozwój terenów zielonych w centralnej części Chojnowa i domaga się działań w celu poprawy sytuacji.


18 July 2023, admin, All comments: 2
Rządowe dotacje na remont zabytków w gminie Chojnów
Proboszczowie parafii funkcjonujących na terenie gminy Chojnów odebrali symboliczne promesy na łączną kwotę 1.176.000,00 mln zł, które są równoważne z otrzymaniem znaczącego dofinansowania na remont zabytkowych kościołów - informuje Urząd Gminy.
16 July 2023, admin, All comments: 0
Niedziela również upalna
Po gorącej sobocie czeka nas gorąca niedziela. IMGW ostrzega mieszkańców powiatu legnickiego przed upałami.
14 July 2023, Urząd Miejski w Chojnowie,
Chojnowskie kluby sportowe z dofinansowaniem z Ministerstwa Sportu i TurystykiRozstrzygnięty został Rządowy Program „Klub 2023” organizowany i finansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Beneficjentami Programu są dzieci i młodzież do 18. roku życia. Środki przeznaczone są na wynagrodzenie szkoleniowców prowadzących zajęcia sportowe oraz na zakup sprzętu sportowego.
14 July 2023, Partnerstwo,
Kredyt gotówkowy dla mieszkańców Chojnowa – gdzie szukać najlepszego?
Choć większość ludzi stara się gromadzić własne oszczędności, to jednak nie zawsze wystarczają one na pokrycie większych inwestycji. Wtedy z pomocą przychodzą banki, które oferują swoim klientom mnóstwo różnorodnych źródeł finansowania. Jednym z nich jest kredyt gotówkowy. Gdzie szukać najlepszego?
13 July 2023, admin, All comments: 2
Domy w budowie na celowniku złodziei
Policjanci po raz kolejny apelują do osób, które budują domy o właściwy nadzór nad rzeczami, które mogą stanowić atrakcyjny łup dla złodziei.
10 July 2023, Starostwo Powiatowe,
II Koncert Międzynarodowego Festiwalu Letnich Koncertów Organowych w Powiecie Legnickim
Muzyka jest jednym z najpotężniejszych środków przekazu emocji. Potrafi inspirować, zbliżać ludzi, a także tworzyć wspomnienia, które pozostają na całe życie. 9 lipca w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Chojnowie odbył się II Koncert Międzynarodowego Festiwalu Letnich Koncertów Organowych w Powiecie Legnickim.
09 July 2023, admin, All comments: 0
Letni problem z wypalaniem traw
W okresie letnim dochodzi do pożarów spowodowanych wypalaniem traw na łąkach i nieużytkach rolnych. Lokalna policja grozi konsekwencjami w postaci grzywny. Jest to jednak najłagodniejsza kara, jaka może spotkać osoby dopuszczające się wypalania traw i nieużytków.
07 July 2023, ŚDS nr 2, All comments: 2
Węgiersko-rumuńska młodzieżowa grupa artystów w Środowiskowym Domu Samopomocy nr 2
W dniach 29.06-09.07.2023 odbywa się Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny. To wieloletnia tradycja a organizatorami są młodzi Łemkowie, którzy zapraszają zespoły folklorystyczne z całego świata. Tradycją też są wizyty w naszym ŚDS nr 2.
06 July 2023, Partnerstwo,
Festyn charytatywny w pizzeri Alvaro
Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na festyn charytatywny poświęcony Marcelince, 3-letniej dziewczynce, mieszkance Chróstnika, chorującej na MLD, który odbędzie się w dniu 9 lipca w pizzerii „Alvaro”.
06 July 2023, Helios Legnica,
Repertuar kina Helios + KONKURS

Prezentujemy repertuar kina HELIOS w Legnicy. Ważny od 7 do 12 lipca. Zapraszamy do udziału w konkursie, w którym do wygrania są bilety na piątkowe seanse filmu „Indiana Johnes”.


06 July 2023, Urząd Miejski w Chojnowie,
Awans KS Chojnowianka Chojnów

Doceniając pracę piłkarzy seniorskiej drużyny KS Chojnowianka Chojnów, trenera i działaczy burmistrz Miasta Jan Serkies zaprosił przedstawicieli Klubu na okolicznościowe spotkanie z okazji awansu pierwszego zespołu do Klasy Okręgowej w sezonie 2022/2023.


05 July 2023, admin, All comments: 0
Burze z gradem. Ostrzeżenie 2 stopnia
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega mieszkańców powiatu legnickiego przed burzami i silnymi opadami.