Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Wiadomości

23 April 2022, Szkoła Podstawowa nr 4,
Szkoła Podstawowa nr 4: O tym jak dobro rodzi dobro…
I znów potwierdziło się porzekadło, od wieków znane, pozornie banalne, jednak jak prawdziwe w swej istocie, o tym jak dobro rodzi dobro… Sytuacja zbrojna na Ukrainie wielu z nas kolokwialnie rzecz ujmując „otworzyła oczy” na to, co w życiu najważniejsze, bezcenne. Hierarchia wartości na powrót odzyskała właściwy wygląd, zaś na jej szczycie znalazło się człowieczeństwo, prawdziwa miara człowieka. Dobre uczynki te mniejsze i większe jak nic innego charakteryzują ludzi, ich potęgę, siłę i sprawczość. O tym, iż nie zostają one zapomniane przekonaliśmy się na przestrzeni ostatniego tygodnia.
22 April 2022, admin, All comments: 0
Żłobek Arka Maluszka w Kolonii Kołłątaja uroczyście otwarty [ZDJĘCIA]
W Kolonii Kołłątaja uroczyście otwarto dziś pierwszy Gminny Żłobek "Arka Maluszka". W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych i państwowych. Całkowity koszt inwestycji to ponad 2,6 mln zł.
22 April 2022, admin, All comments: 0
Kanalizacja w gminie Chojnów. Wójt zaprasza mieszkańców wsi na spotkania
Wójt Gminy Chojnów zaprosił mieszkańców Konradówki, Gołaczowa i Michowa na spotkania związane z projektowaniem sieci kanalizacji sanitarnej dla tych miejscowości.
21 April 2022, admin, All comments: 1
Food trucki ponownie na chojnowskim Rynku
Przed nami majówkowy festyn na chojnowskim Rynku. Koncertom towarzyszyć będą food trucki.
21 April 2022, admin, All comments: 0
Kwietniowe posiedzenia Rady Miejskiej i Rady Gminy
Przed nami kwietniowe posiedzenia Rady Miejskiej oraz Rady Gminy. Zobacz proponowany porządek obrad.
21 April 2022, admin, All comments: 0
Po świątecznej przerwie wraca chojnowskie kino
Po świątecznej przerwie powraca chojnowskie kino. Zobacz jakie filmy zostaną zaprezentowane w najbliższy piątek i weekend...
20 April 2022, admin,
[KONKURS] Odpowiedz na proste pytanie i wygraj bilety do kina
Zapraszamy do udziału w naszym kolejnym konkursie. Do wygrania są podwójne wejściówki na piątkowe seanse filmu "Wszystko wszędzie naraz" w legnickim kinie Helios. Oczekujemy jedynie odpowiedzi na proste pytanie.
20 April 2022, Partnerstwo,
Mocne uderzenie filmowe w sieci kin Helios!
Świąteczna gorączka już za nami, a więc to idealny czas, aby wybrać się do kina Helios, gdzie już od piątku widzowie znajdą konkretną porcję rozrywki. Wśród piątkowych premier znajdą się trzy bardzo mocne i wyczekiwane filmy, które ucieszą kinomanów w różnym wieku. Oprócz premier na widzów czekać będzie wiele nowości repertuarowych oraz cykliczne spotkania Heliosa z fanami polskiego kina, z milusińskimi na niedzielnych porankach oraz zagorzałymi sympatykami piłki nożnej podczas rozgrywek Ligi Mistrzów UEFA.
20 April 2022, admin, All comments: 0
Nowy sprzęt do rehabilitacji w Chojnowie. Jego zakup sfinansował chojnowski samorząd
Od dziś pacjenci Gabinetu Fizjoterapii zlokalizowanego przy ul. Szpitalnej 6 mogą korzystać z nowego urządzenia Fisiotek HP 2, do ćwiczeń biernych kończyny górnej. Zakup urządzenia w kwocie 45 tys. złotych sfinansował chojnowski samorząd.
20 April 2022, admin, All comments: 0
Wzmożone kontrole prędkości na drogach powiatu legnickiego. Podsumowanie okresu świątecznego
Od wczesnych godzin porannych funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy prowadzą na terenie powiatu legnickiego działania pn. "Prędkość". Głównym celem akcji jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych poprzez dyscyplinowanie zwłaszcza tych kierowców, którzy nie przestrzegają przepisów w zakresie ograniczenia prędkości oraz tych, którzy w sposób rażący bagatelizują przepisy ruchu drogowego.
20 April 2022, admin,
Awaria i brak wody
Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej informuje o awarii i ograniczeniach w dostępie do wody.
19 April 2022, admin, All comments: 0
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich w Chojnowie
Miejska Biblioteka Publiczna szykuje się na obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji zaprasza dzieci i rodziców na spotkanie...
19 April 2022, admin, All comments: 1
Budowa nowego oświetlenia drogowego na Paderewskiego
Na ulicy Ignacego Paderewskiego trwają prace nad budową sieci oświetlenia drogowego. Jednym z celów inwestycji jest lepsze doświetlenie przejść dla pieszych i tym samym poprawa bezpieczeństwa na jednej z głównych ulic Chojnowa.
19 April 2022, admin, All comments: 0
Oszuści podszywają się pod firmy i instytucje. Próbują wyłudzić wrażliwe dane
Rośnie liczba ofiar spoofingu - najbardziej popularnej metody używanej przez oszustów, którzy podszywają się pod firmy i instytucje próbując wyłudzić wrażliwe dane. Lokalna policja apeluje, aby pod żadnym pozorem nie przekazywać numerów kont bankowych i kart bankomatowych...
18 April 2022, admin, All comments: 1
Chodnik nie dla rowerzystów. Policja przypomina zasady przed sezonem rowerowym
Wraz z nadejściem wiosny rusza sezon rowerowy. Lokalna policja apeluje do rowerzystów o prawidłowe korzystanie z dróg i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, bezpiecznego poruszania się po drogach, by ograniczyć zdarzenia z ich udziałem. Łamanie przepisów prze rowerzystów jest w Chojnowie czymś nagminnym.
15 April 2022, admin, All comments: 0
Pomoc dla Ukraińców. Bezpłatna nauka języka polskiego oraz plecaki z wyposażeniem dla dzieci
Gmina wiejska Chojnów niesie pomoc uchodźcom, którzy znaleźli schronienie w naszym regionie. Z Fundacji LSSE do dyrektorów szkół trafiły plecaki wraz z wyposażeniem szkolnym z przeznaczeniem dla ukraińskich dzieci. Dorośli mogą natomiast liczyć na bezpłatną naukę języka polskiego.
15 April 2022, admin,
Triduum Paschalne w chojnowskich parafiach. Jutro święcenie pokarmów (zobacz godziny)
Wieczorną Mszą w Wielki Czwartek rozpoczęło się Triduum Paschalne - najważniejsze wydarzenie w roku liturgicznym rzymskich katolików. Dziś upamiętniamy śmierć Jezusa Chrystusa na krzyżu - to dzień zadumy, skupienia, powagi, wzmożonej pobożności...
15 April 2022, Partnerstwo,
Oko w oko z dinozaurem? To możliwe!
Z okazji premiery megahitu Jurassic World Dominion, Galeria Piastów zaprasza na spotkanie z dinozaurami w niedzielę handlową, 24 kwietnia.
14 April 2022, admin, All comments: 0
MBP i DKK ŁGARZ zapraszają na spotkanie autorskie z Romanem Husarskim
Miejska Biblioteka Publiczna oraz Dyskusyjny Klub Książki ŁGARZ zapraszają na spotkanie autorskie z Romanem Husarskim, autorem książki "Kraj niespokojnego poranka. Pamięć i bunt w Korei Południowej".