Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Wiadomości

06 kwiecień 2022, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Rekrutacja do chojnowskich szkół. Placówki czekają na potwierdzenia woli przyjęcia dziecka
Od 1 do 22 marca można było składać wnioski o przyjęcie do I klasy w chojnowskich szkołach podstawowych. 31 marca do publicznej wiadomości podane zostały listy kandydatów zakwalifikowanych - teraz szkoły czekają na potwierdzenie woli przyjęcia do klasy I.
06 kwiecień 2022, admin,
[WYNIKI KONKURSU] Wygraj bilety na film "Morbius"
Zapraszamy do udziału w naszym kolejnym konkursie. Tym razem do wygrania są podwójne wejściówki na piątkowe seanse filmu "Morbius" w legnickim kinie Helios. Oczekujemy jedynie odpowiedzi na proste pytanie.
06 kwiecień 2022, Partnerstwo,
Helios zaprasza w świat magii… i nie tylko!
Kwietniowa aura zaskoczyła wszystkich, bez wyjątku. Na szczęście filmowe emocje rozgrzeją widzów kin Helios. Najgorętsza z premier tygodnia przeniesie ich do świata magii, inna nowość - do uniwersum Marvela. Najmłodsi będą mieli szansę zaprzyjaźnienia się z gigantyczną pandą i wielkanocnym zającem. Natomiast cykliczne spotkania Heliosa pozwolą kinomanom przenieść się wraz bohaterami filmów na słoneczne plaże Grecji lub do Tybetu. Gorąco zrobi się również podczas ćwierćfinałów Champion’s League.
05 kwiecień 2022, admin, Wszystkich komentarzy: 0
MOKSiR zaprasza na Chojnowski Piknik Biegowy. Trwają zapisy
Miejski Ośrodek, Kultury, Sportu i Rekreacji zaprasza na Chojnowski Piknik Biegowy w Parku Piastowskim. Wydarzenie zostanie zorganizowane z okazji Narodowego Święta Flagi Rzeczpospolitej Polskiej.
05 kwiecień 2022, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w Chojnowie. Prelekcja w Domu Schrama
We wrześniu i październiku w Miejskiej Bibliotece Publicznej prezentowana była wystawa "Kolory duszy", na którą składały się prace Aleksandry Sikorskiej z Góry. Jesienną ekspozycję dopełniło dzisiejsze spotkanie z dr. Dominikiem Sikorskim - ojcem Aleksandry, który opowiadał o autyzmie i codziennym życiu z autystycznym dzieckiem.
05 kwiecień 2022, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Powiatowy Zespoł Szkół niesie pomoc
Zorganizowana przez Powiatowy Zespół Szkół akcja pomocy Ukrainie przynosi konkretne owoce.
04 kwiecień 2022, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Na chojnowskim dworcu pojawi się biletomat KD
Chojnowski dworzec wzbogaci się o biletomat Kolei Dolnośląskich. Automat zostanie zamontowany jeszcze w pierwszym kwartale tego roku - informuje Grzegorz Gapski, Członek Zarządu Powiatu Legnickiego.
04 kwiecień 2022, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Gmina Chojnów wymienia lampy
Od lutego na terenie gminy Chojnów trwa modernizacja oświetlenia ulicznego. Stare sodowe lampy wymieniane są na ledowe, co przyniesie oszczędność zużycia energii na poziomie około 50 proc.
04 kwiecień 2022, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Powiatowa dotacja na remont w chojnowskim zamku oraz w goliszowskim kościele
31 marca odbyła się XXXV sesja Rady Powiatu Legnickiego. W porządku obrad znalazły się głosowania w sprawie udzielenia dotacji na prace konserwatorskie i restauratorskie lub roboty budowlane dla Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Antoniego w Niedźwiedzicach oraz dla gminy miejskiej Chojnów.
04 kwiecień 2022, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Trzeźwy Poranek. Ujawniono pięciu kierujących w stanie nietrzeźwości
Od wczesnych godzin porannych na drogach powiatu legnickiego trwały działania "Trzeźwy Poranek". Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego sprawdzali stan trzeźwości kierujących. Mundurowi skontrolowali ponad 950 osób. Ujawniono pięciu kierujących w stanie nietrzeźwości.
04 kwiecień 2022, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Zajęcia dla dzieci w chojnowskiej bibliotece
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na przedświąteczne zajęcia plastyczne.
02 kwiecień 2022, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Wymiana wodomierzy na radiowe
Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Chojnowie zapowiada wymianę wodomierzy na radiowe.
01 kwiecień 2022, admin,
Exodus 15 wystąpi w sobotę w Rokitkach. Zobacz szczegóły wydarzenia
Już w najbliższą sobotę w Rokitkach odbędzie się koncert zespołu Exodus 15. Grupa ma na koncie wiele płyt, cieszy się także ogromną popularnością wśród wykonawców muzyki chrześcijańskiej...
01 kwiecień 2022, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Ponad 100 kierowców przyłapanych na przekraczaniu dozwolonej prędkości
W minioną środę i czwartek na drogach powiatu legnickiego policjanci z lokalnej drogówki prowadzili wzmożone działania kontrolne „Prędkość”. Funkcjonariusze podczas akcji ujawnili ponad 100 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość i zatrzymali 2 prawa jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym.
01 kwiecień 2022, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Punkt wymazów covidowych w Chojnowie zamknięty
Zespół Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu oraz Przychodnia Rejonowa w Chojnowie informują o zamknięciu punktu wymazów covidowych w Chojnowie.
01 kwiecień 2022, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Kolejni złodzieje zatrzymani. Kradli stalowe elementy infrastruktury kolejowej
Policjanci z Komisariatu Policji w Chojnowie zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy usiłowali ukraść stalowe elementy infrastruktury kolejowej. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
01 kwiecień 2022, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Piotr z Chojnowa walczy z guzem mógu. Trwa zbiórka pieniędzy
Na naszą skrzynkę otrzymaliśmy jeszcze jedną prośbę o pomoc. Piotr Gucał, mieszkaniec Chojnowa, od wielu lat walczy ze złośliwym guzem mózgu. Pomimo operacji, nowotwór powraca...
01 kwiecień 2022, Partnerstwo,
Repertuar kina Helios (01-07.04.2022)
Zobacz repertuar legnickiego Kina Helios, obowiązujący od 1 do 7 kwietnia.
31 marzec 2022, Partnerstwo,
Szukasz specjalisty lub usługodawcy? Znajdziesz ich w sieci
Codziennie w internecie szukamy odpowiedzi na setki pytań i zagadnień. Sieć stała się dzisiaj środkiem komunikacji i największą (a przy tym najbardziej dostępną) bazą danych w naszej historii. Nic więc dziwnego, że szukamy portali internetowych, które w największym stopniu spełniają nasze oczekiwania...
31 marzec 2022, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Marszałek Województwa Dolnośląskiego w Chojnowie
Cezary Przybylski – Marszałek Województwa Dolnośląskiego spotkał się dzisiaj z Burmistrzem Janem Serkiesem. Samorządowcy rozmawiali o realizacji najważniejszych inwestycji.