Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Wiadomości

13 kwiecień 2022, Partnerstwo,
Repertuar kina Helios (15-21.04.2022)
Zobacz repertuar legnickiego Kina Helios, obowiązujący od 15 do 21 kwietnia.
12 kwiecień 2022, admin, Wszystkich komentarzy: 0
UM przypomina o obowiązku dostosowania pojemników na śmieci do wymogów prawnych
Do 1 lipca mamy obowiązek dostosowania pojemników oraz worków przeznaczonych do gromadzenia odpadów komunalnych do wymogów określonych przepisami prawa. Niedostosowanie pojemników do wymogów może skutkować brakiem odbioru odpadów komunalnych w terminie przewidzianym harmonogramem odpadów komunalnych.
12 kwiecień 2022, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Kolejne lampy solarne pojawią się w miejscowościach gminy Chojnów
Urząd Gminy Chojnów planuje montaż kolejnych lamp solarnych przy drogach i placach na terenie gminy Chojnów. Dzisiaj minął termin składania ofert na dostawę i montaż nowego oświetlenia.
12 kwiecień 2022, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Urząd Gminy: Do Tarnopola na Ukrainie dotarł kolejny transport darów z gminy Chojnów
Z gminy Chojnów do Tarnopola wyruszył kolejny transport darów. Akcja została przeprowadzona z inicjatywy Pana Arkadiusza Przybysza byłego żołnierza zawodowego Wojska Polskiego, przy współpracy z samorządem gminy Chojnów.
12 kwiecień 2022, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Akcja "Alkohol - Narkotyki". Pięciu kierowców wyeliminowanych z ruchu
Lokalna drogówka podsumowuje efekty poniedziałkowej akcji "Alkohol i Narkotyki". Udało się zatrzymać trzech kierowców prowadzących pod wpływem alkoholu oraz oraz dwóch, którzy usieli za kierownicą po użyciu środków odurzających.
12 kwiecień 2022, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Awaria i problemy z wodą
Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej informuje o awarii i spowodowanych nią problemach z dostępem do wody.
11 kwiecień 2022, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Łowca pedofilów: 36-latek podejrzany o pedofilię zatrzymany w Chojnowie
10 kwietnia w Chojnowie zatrzymany został 36-letni legniczanin, podejrzany o pedofilię - poinformował na swoim profilu Krzysztof Dymkowski, słynny łowca pedofilów z serialu dokumentalnego emitowanego na antenie Polsat Play. Szczegóły akcji zobaczyć będziemy mogli w 12 sezonie programu.
11 kwiecień 2022, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Do potrzebujących dotarły dary. Starostwo dziękuje za pomoc
Spod siedziby Starostwa Powiatowego w Legnicy wyjechał transport z darami dla Ukrainy i Polaków zamieszkujących objęte działaniami wojennymi Kresy Wschodnie. Na apel o zbiórce odpowiedzieli pracownicy starostwa, jednostki organizacyjne powiatu legnickiego, Urząd Miasta w Chojnowie, Szkoła Podstawowa im. 10 Brygady Kawalerii Pancernej w Krzywej, Stowarzyszenie Kulturalne „Krajobrazy”, a także osoby prywatne.
11 kwiecień 2022, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Wielkopiątkowa przerwa w pracy basenu. Podobnie będzie z biurem ChZGKiM
Okres przedwielkanocny przynosi zmiany w godzinach pracy różnych lokalnych instytucji i placówek. W Wielki Piątek i Wielkanoc nie skorzystamy m.in. z usług Basenu Miejskiego.
11 kwiecień 2022, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Wiosenna lustracja dróg. Policja zwraca się z apelem o przekazywanie uwag
W powiecie legnickim trwa wiosenna lustracja dróg. Celem działań jest weryfikacja poprawności w oznakowaniu oraz sprawdzenie stanu nawierzchni dróg krajowych, wojewódzkich, powiatowych i gminnych. Policja zwraca się z apelem o przekazywanie własnych uwag i spostrzeżeń dotyczących organizacji i oznakowania ruchu.
10 kwiecień 2022, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Splątanie i Splot. Wernisaż wystawy w chojnowskim muzeum [ZDJĘCIA]
8 kwietnia sale wystawowe chojnowskiego zamku gościły wernisaż wystawy Splątanie i Splot. Na ekspozycję składają się prace dwóch artystek - Bernadety Sudnikowicz i Marzeny Jurek. Zobacz zdjęcia z wydarzenia.
09 kwiecień 2022, admin, Wszystkich komentarzy: 5
O 8:41 zawyją syreny
Wojewoda Dolnośląski oraz samorządy ziemi chojnowskiej informują o planowanym treningu systemu ostrzegania i alarmowania. Syreny zawyją jutro o godzinie 8:41.
08 kwiecień 2022, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Wielki Tydzień i godziny pracy chojnowskiego PSZOKu
Oddział Estetyki Miasta informuje o godzinach pracy Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Chojnowie w okresie przedwielkanocnym.
08 kwiecień 2022, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Polska Noc Boksu w Nowym Jorku. Na ringu Łukasz Niemczyk
21 maja w Nowym Jorku odbędzie się kolejna gala organizowana przez RBK Promotions. Przed Polonią w Stanach Zjednoczonych zaprezentuje się m.in. Łukasz Niemczyk.
08 kwiecień 2022, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Narodowa Kapela Bandurzystów Ukrainy z Kijowa wystąpiła w Chojnowie [ZDJĘCIA]
Takie koncerty w Chojnowie nie zdarzają się często! W sali widowiskowej Domu Kultury wystąpiła Narodowa Kapela Bandurzystów Ukrainy z Kijowa. Zobacz zdjęcia z tego wydarzenia.
07 kwiecień 2022, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Weekend w chojnowskim kinie
Zobacz jakie filmy zostaną zaprezentowane w najbliższy piątek i weekend w chojnowskim kinie Kultura.
07 kwiecień 2022, Collegium Witelona, Wszystkich komentarzy: 0
Dni Otwartych Drzwi w Collegium Witelona
6 kwietnia, w Collegium Witelona Uczelni Państwowej, rozpoczęły się Wirtualne Dni Otwartych Drzwi. Bez wychodzenia z domu można obejrzeć m.in. nowocześnie wyposażone sale wykładowe, pracownie czy laboratoria legnickiej uczelni.
07 kwiecień 2022, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Silny wiatr. Możliwe burze
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega mieszkańców powiatu legnickiego przed silnym wiatrem. Miejscami mogą wystąpić także burze.
07 kwiecień 2022, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Punk Rock Live XI - koncert charytatywny dla Ukrainy
9 kwietnia w chojnowskiej Kawiarni Jubilatka odbędzie się jedenasta edycja Punk Rock Live. W koncercie charytatywnym dla Ukrainy wystąpią: Polish Fiction, Hippie Slutz oraz Anti Humans.
06 kwiecień 2022, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Bezpłatne pociągi dla uchodźców. Oferta biletów zerowych przełużona do końca kwietnia
Koleje Dolnośląskie przedłużyły o kolejny miesiąc ofertę tzw. "biletów zerowych", wprowadzoną tuż po wybuchu wojny na Ukrainie. Celem jest zapewnienie uchodźcom bezpłatnej możliwość przejazdów pociągami.