Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum Arena Cuprum Arena

Wiadomości

17 czerwiec 2013, spw_niedzwiedzice, Wszystkich komentarzy: 0
PZU z kulturą

W dniach 14.06.13 - 15.06.13 uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Niedźwiedzicach skorzystali z szansy jaką dała im Fundacja PZU dofinansowując projekt Stowarzyszenia Przyjaciół Wsi Niedźwiedzice „Kierunek –kultura”. Dzięki dofinansowaniu 2 dniowej wycieczki do Krakowa, 52 dzieci zwiedziło to piękne, wielokulturowe miasto.

17 czerwiec 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 4
Przedszkole Miejskie nr 1 w Chojnowie - wszystkiego najlepszego z okazji urodzin!

Życzyć „Sto lat” Przedszkolu Miejskiemu nr 1 w Chojnowie to nietakt. 200 lat? Zdecydowanie lepiej. W ostatnią sobotę placówka położona przy ul. Wojska Polskiego obchodziła swoje 60. urodziny. Jak na swój poważny wiek było bardzo radośnie i kolorowo. Na brak atrakcji dzieci nie mogły narzekać!

17 czerwiec 2013, artykuł sponsorowany, Wszystkich komentarzy: 2
Odkrywanie podwodnego świata z Krzysztofem Gronikiem.

Każdy z nas potrzebuje odpoczynku od codzienności, od: obowiązków, pośpiechu, ludzi, zgiełku. Czasami trzeba się odciąć od otaczającej rzeczywistości aby zregenerować siły, odnaleźć spokój i energię na kolejne tygodnie. Dla pana Krzysztofa Gronika nurkowanie jest wytchnieniem, pasją która pozwala się zatracić i niesamowicie odprężyć.

16 czerwiec 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 52
Dwoje dzieci topiło się w Chojnowie

Dwóch chłopców w wieku około 12 lat topiło się dziś około godz. 14.30 na niestrzeżonym kąpielisku w Chojnowie, na tzw. „Dolpakarcie”. Po przyjeździe na miejsce zespołu ratowniczego z Chojnowa okazało się, że jedno z dzieci jest nieprzytomne. Po długiej reanimacji lekarz stwierdził zgon chłopca.

16 czerwiec 2013, kuba, Wszystkich komentarzy: 5
Operacja "AWANS" zakończona powodzeniem!

Punktualnie o godzinie 14 w Rokitkach odbył się ostatni mecz Chojnowianki w walce o awans do klasy okręgowej. Spotkanie zakończyło się rezultatem 4:1 dla chojnowskiej drużyny. Tym samym nasz lokalny zespół przypieczętowała awans do wyższej ligi. Po zwycięstwie oficjalnie można już było otworzyć szampany.

15 czerwiec 2013, kuba, Wszystkich komentarzy: 0
Pożegnanie z A-klasą. Zapowiedź meczu Czarni II Rokitki - Chojnowianka

W najbliższą niedzielę w Rokitkach Chojnowianka zagra ostatni mecz w sezonie 2012/2013. Przeciwnikiem drużyny prowadzonej przez Andrzeja Słowakiewicza będą rezerwy Czarnych Rokitki.

14 czerwiec 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Bilety na "Kochanków z Werony" rozdane!

Wymienić tytuły dwóch dzieł Williama Szekspira? Pestka. Nasi Czytelnicy biorący udział w konkursie, w którym do wygrania mieliśmy trzy bilety na niedzielny spektakl „Kochankowie z Werony” wysyłali nam zdecydowanie więcej tytułów. Losowanie przeprowadziliśmy w samo południe. W dalszej części tekstu prezentujemy zwycięzców!

14 czerwiec 2013, Rada Rodziców PM3, Wszystkich komentarzy: 0
Podziękowania od Rady Rodziców Przedszkola Miejskiego nr 3 w Chojnowie

Rada Rodziców z Przedszkola Miejskiego nr 3 w Chojnowie pragnie wyrazić gorące podziękowania dla wszystkich sponsorów za bezcenne wsparcie oraz dla rodziców, którzy pomagali w organizacji Rodzinnego Turnieju Sportowego.

14 czerwiec 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 4
XXXIII DODR, XVIII Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych oraz Maszyn Rolniczych

W trakcie przyszłego weekendu – 22 – 23 czerwca – mieszkańcy Chojnowa i okolic na pewno nie będą mogli narzekać na brak rozrywki. W tych dniach odbędą się obchody święta naszego miasta, ale również lubiane przez wszystkich Dni Otwarte Doradztwa Rolniczego połączone z Wystawą Zwierząt Hodowlanych i Wystawą Maszyn Rolniczych. Piotrowice zapraszają!

14 czerwiec 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Znaczki i kartki pocztowe na rozstrzygnięciu konkursu "Chojnów na przestrzeni wieków"

Filatelistyka to piękne hobby. Nie każdy wie, że w Chojnowie działa oddział Polskiego Związku Filatelistów. Właśnie to Koło wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczną, Muzeum Regionalnym i Urzędem Miejskim w Chojnowie zorganizowało konkurs plastyczny „Chojnów na przestrzeni wieków”. W dniu wczorajszym (13 czerwca 2013 r.) odbyło się rozstrzygnięcie konkursu, wręczenie certyfikatów i upominków.

13 czerwiec 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 5
Karnety do chojnowskiej siłowni rozdane. Rozwiązanie konkursu!

Minął tydzień odkąd wspólnie z klubem Hardcore Fitness z Chojnowa zorganizowaliśmy konkurs, w którym do wygrania mieliśmy wejściówki na siłownie. Zainteresowanie Czytelników portalu przerosło nasze oczekiwania, dzięki czemu udało nam się wywalczyć dodatkowe, jednodniowe bilety, których łącznie mamy 5 sztuk. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami.

13 czerwiec 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Doskonały start naszych kolarzy w Głogowie! Podsumowanie Międzyszkolnej Ligi Kolarskiej

Niedzielnym wyścigiem w Głogowie zakończyła się wiosenna edycja Dolnośląskiej Ligi Kolarskiej. Przez pięć tygodni młodzi kolarze ze szkół podstawowych i gimnazjów walczyli o punkty dla swoich szkół. Jak można było wcześniej przeczytać na naszym portalu w zawodach uczestniczyli również uczniowie ze szkół z Chojnowa i Budziwojowa. Nie obeszło się bez sukcesów!

13 czerwiec 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Zdobądź tytuł Mistrza Ortografii Ziemi Chojnowskiej!

„Pięćdziesięciotrzyipółletni pan Jerzy, entuzjasta futbolu sensu stricte, przybywa do Wrocławia na Euro 2012 – rendez – vous z piłką nożną” – tymi słowami w zeszłym roku rozpoczęło się Chojnowskie Dyktando dla dorosłych. Jaki tekst przygotują organizatorzy w tym roku? Odpowiedź poznamy już niebawem. Jubileuszowa, X edycja Chojnowskiego Dyktanda odbędzie się 17 czerwca.

12 czerwiec 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 34
Dni Chojnowa 2013 - program imprezy!

Wielu pytało, wszyscy czekali – w końcu jest. Poznaliśmy szczegółowy program tegorocznego święta naszego miasta – Dni Chojnowa. Poza znaną od jakiegoś czasu gwiazdą nr 1 – zespołem Happysad usłyszymy Orkiestrę Dętą, znaną z występów w Jubilatce grupę Niewinni, chojnowską Reputację, Grupę Juranda, grecki Dimitris Zorbas czy grający disco-polo zespół Andre – dla każdego coś miłego. Nie można również zapomnieć o licznych imprezach towarzyszących.

12 czerwiec 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 0
III Regionalny Festiwal Karaoke dla Osób Niepełnosprawnych

Nieskrywana radość, mnóstwo emocji, przeboje z polskich list przebojów i pełne zaangażowanie występujących – tak w kilku słowach można streścić wtorkowe zmagania podczas III edycji Festiwalu Karaoke dla Osób Niepełnosprawnych. Salę Widowiskową wypełnili uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej oraz domów samopomocy z Chojnowa, Legnicy, Jawora, Złotoryi i Bolesławca.

12 czerwiec 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Ostatnia szansa by zobaczyć „Kochanków z Werony” w Legnicy! Mamy bilety! (KONKURS)

Niedziela 16 czerwca 2013 r. to ostatni dzień w tym sezonie by na chwilę przenieść się do szekspirowskiej Werony za sprawą spektaklu „Kochankowie z Werony”. Specjalnie z tej okazji przygotowaliśmy dla Państwa konkurs, w którym mamy do rozdania 3 wejściówki do legnickiego teatru!

12 czerwiec 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Zapraszamy na Festyn z okazji 60. urodzin Przedszkola nr 1

Przedszkole Miejskie nr 1 w Chojnowie wychowuje dzieci, bawi i wprowadza do szkoły już od 60 lat. Z tej okazji w najbliższą sobotę będziemy świętować urodziny placówki wspólnie bawiąc się i korzystając z wielu atrakcji jakie z tej okazji przygotowali organizatorzy. Zapraszamy!

12 czerwiec 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Sfilmują historię chojnowianina Krystiana Bali

Amerykańskie filmowe serwisy internetowe pod koniec zeszłego tygodnia podały informację, że powstanie film na podstawie sprawy chojnowianina – Krystiana Bali, autora książki „Amok”. Książka była jednym z tropów, które pomogły policji trafić na ślad sprawcy.

11 czerwiec 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 2
Panorama Chojnowa ze śmieci…

Na tydzień dajemy sobie spokój ze śmieciami by zaprezentować Państwu cykl zdjęć zrobionych przez Jerzego Kucharskiego prosto ze… śmietniska. Fotografie robione były z jednego miejsca przez blisko 3 lata.

11 czerwiec 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Wieczorek muzyczny w Jubilatce
15 czerwca 2013 r. – w sobotę – w kawiarni Jubilatka będzie miał miejsce kolejny wieczorek muzyczny. Tym razem zaprezentują się przedstawiciele MOKSiR-owskiej sceny muzycznej czyli Reputacja, głównie w repertuarze Grzegorza Ciechowskiego oraz – UWAGA, UWAGA – Polish Fiction!