Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Wiadomości

24 March 2022, Starostwo Powiatowe,
XXV Dolnośląski Konkurs Recytatorski PEGAZIK 2022
23 marca w Starostwie Powiatowym w Legnicy odbyły się eliminacje do XXV Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”.
23 March 2022, admin,
[WYNIKI KONKURSU] Wygraj bilety na film "Ambulans"
Zapraszamy do udziału w naszym kolejnym konkursie. Tym razem do wygrania są podwójne wejściówki na piątkowe seanse filmu "Ambulans" w legnickim kinie Helios. Oczekujemy jedynie odpowiedzi na proste pytanie.
23 March 2022, Partnerstwo,
Filmowa rozgrzewka na ekranach kin Helios!
W nadchodzący weekend za oceanem odbędzie się gala wręczenia najbardziej prestiżowych nagród filmowych jakimi są Oscary®. Tego wieczoru emocje sięgną zenitu, a fani kinematografii na całym świecie będą trzymali kciuki za swoje ulubione filmy i ich twórców. Nie mniejsze emocje czekają też widzów, którzy wybiorą filmy z repertuaru sieci kin Helios. Już teraz jest szansa obejrzenia na dużym ekranie filmów, które powalczą o Oscary w przyszłym roku.
23 March 2022, Urząd Gminy Chojnów, All comments: 0
OSP w Jaroszówce otrzyma nowy wóz strażacki
Jeszcze w tym roku Ochotnicza Straż Pożarna w Jaroszówce wzbogaci swoją flotę o nowy wóz bojowy. W dniu 21 marca br. podczas uroczystości z udziałem krajowych i dolnośląskich władz PSP Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz oraz Prezes OSP Jaroszówka Paweł Nigbar odebrali promesę na dofinansowanie.
23 March 2022, admin, All comments: 0
Wkrótce rusza kwalifikacja wojskowa
4 kwietnia rusza tegoroczna kwalifikacja wojskowa. W całym kraju procedurą objętych zostanie około 220 tysięcy osób. Zobacz, kto ma obowiązek do stawienia się przed komisją lekarską.
23 March 2022, admin, All comments: 0
Uczcili pamięć strażaków, którzy ponieśli śmierć ratując ludzkie życie
Strażacy podlegli Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy w odpowiedzi na Apel Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Andrzeja Bartkowiaka uczcili minutą ciszy pamięć o ukraińskich strażakach, którzy ponieśli śmierć ratując ludzkie życie.
23 March 2022, admin, All comments: 1
Przedstawiciele gminy nie wnoszą zastrzeżeń do przebiegu i konstrukcji nowej A4
We wtorek odbyła się konferencja organizowana przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad poświęcona planom rozbudowy autostrady A4 na odcinku przebiegającym przez teren gminy Chojnów. W spotkaniu udział wzięli mieszkańcy i przedstawiciele władz gminy.
22 March 2022, admin, All comments: 0
Dary z Powiatowego Zespołu Szkół trafiły na Ukrainę
Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie włączył się w zbiórkę darów dla Ukrainy prowadzoną przez powiat legnicki oraz Studio Wschód z Wrocławia. Wśród zebranych darów, które bezpośrednio trafiły do Lwowa i Chmielnickiego znalazły się: żywność, leki, opatrunki, środki higieniczne oraz sprzęt — łóżka polowe, materace i śpiwory.
22 March 2022, Collegium Witelona, All comments: 0
Collegium Witelona: Ruszyło Centrum Spotkań dla Uchodźców
Dwuletnia Olesia i jej braciszek Timur to jedne z pierwszych, ukraińskich dzieci, które odwiedziły Centrum Spotkań dla Uchodźców, otwarte w poniedziałek (21 marca) przez Collegium Witelona Uczelnię Państwową w Legnicy.
22 March 2022, admin, All comments: 0
Jakub Grudziński mistrzem Dolnego Śląska. Brąz dla Macieja Darmorosa
W miniony weekend w Dzierżoniowie odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska w boksie. Klub Champion Chojnów z powodzeniem reprezentowali Jakub Grudziński oraz Maciej Darmoros.
21 March 2022, admin, All comments: 0
Powiatowy Zespół Szkół zaprasza na koncert w hołdzie Żołnierzom Niezłomnym
24 marca w sali widowiskowej Domu Kultury odbędzie się koncert "Miejcie nadzieję", poświęcony żołnierzom niezłomnym. Na wydarzenie zaprasza Powiatowy Zespół Szkół.
21 March 2022, admin, All comments: 0
Ulica Dąbrowskiego doczekała się oznakowania poziomego
Nowe oznakowanie poziomie zwieńczyło realizowaną w ostatnich miesiącach inwestycję, związaną z przebudową przejścia dla pieszych przy ulicy Dąbrowskiego.
21 March 2022, admin, All comments: 0
MOKSiR solidarny z Ukrainą
Do Chojnowa docierają kolejne osoby, które w Polsce znalazły schronienie przed wojną. Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji okazując solidarność zaprasza dzieci z Ukrainy na zajęcia taneczne i zabawy sportowe.
21 March 2022, admin, All comments: 0
12 godzin nocnego pływania na chojnowskim basenie [ZDJĘCIA]
W miniony weekend chojnowski Basen Miejski gościł "VII Ogólnopolski Nocny Maraton Pływacki Otyliada 2020". W zaległej imprezie, dwukrotnie przekładanej z uwagi na pandemię, wzięło udział 24 zawodników. Zobacz zdjęcia z wydarzenia.
19 March 2022, admin, All comments: 0
Malujemy samodzielnie i z pomocą
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na kolejną edycję wystawy „Malujemy samodzielnie i z pomocą”, na którą składają się prace uczestników chojnowskich ŚDS i WTZ oraz Zespołu Placówek Specjalnych w Legnicy.
18 March 2022, admin, All comments: 0
Zmiany godzin pracy Biura Ewidencji Ludności
Urząd Gminy zapowiada zmianę godzin pracy Biura Ewidencji Ludności.
18 March 2022, admin, All comments: 0
Narasta problem wiosennego wypalania traw
Każdego roku w okresie wiosennym dochodzi do pożarów spowodowanych wypalaniem traw na łąkach i nieużytkach rolnych. Proceder ten w znacznym stopniu niszczy przyrodę, ale przede wszystkim jest bardzo niebezpieczny. Policja apeluje o rozsądek i przypomina o ewentualnych karach.
18 March 2022, admin, All comments: 3
Wkrótce rozpoczęcie kolejnego etapu budowy kanalizacji w Kolonii Biała i Kolonii Kołłątaja
Urząd Gminy przygotowuje się do kolejnego etapu budowy kanalizacji sanitarnej w Białej Kolonii oraz Kolonii Kołłątaja. Podpisana została już umowa z wykonawcą inwestycji.
18 March 2022, admin, All comments: 1
Aktualny kolejowy rozkład jazdy po wiosennej korekcie
Na łamach naszego portalu udostępniamy dla Was kolejowy rozkład jazdy ze stacji: Chojnów, Rokitki, Okmiany oraz przystanku osobowego Osetnica, obowiązujący od marca 2022 roku.
18 March 2022, admin, All comments: 0
Koncert charytatywny dla Tadka
19 marca w sali bankietowej Menuett odbędzie się "Koncert charytatywny dla Tadka". Zagrają: Polish Fiction, Sekcja Rapu, The Vets oraz Dj Team's Chojnów.