Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

hycel

Jak dowiedziałem się na sesji rady miasta z ust burmistrza miasto skorzystało z usługi hycla w związku z problemem wałęsających się psów na ulicach i poniosło za tę usługę koszty " ponad dziesięć tysięcy ".
Z ciekawości poszedłem do urzędu by dowiedzieć się ile to jest ponad "dziesięć tysięcy" dla burmistrza i uzyskałem następujące wiadomości :

10 800 zł za schronisko w Białogardzie
  7 800 zł za odłów i transport
------------------------------------
łącznie 18 600 zł

muszę przyznać że co racja to racja , 18 600 zł  to ponad 10 000 zł

dodatkowo dowiedziałem się że za tę kwotę :
schwytano 10 piesków w mieście
ale z tych 10 piesków tylko 6 pojechało do schroniska  gdyż
4 wróciły do właścicieli którzy zgłosili się po nie .
zgłoś komentarz
Na Mickiewicza dziś 3 biegły. Jeden był duży budzący strach w oczach rowerzystów. Kwoty w istocie bardzo wysokie. Jednak problem bezpańskich psów jest dość poważny. Swego czasu miałem spotkanie z 2 wielkimi, dzikimi zwierzakami. Na szczęście byłem ze znajomym na rowerze co za tym idzie udało nam się wyratować. Jedna osoba miałaby poważny problem.
zgłoś komentarz
e nie to całkiem tanio mamy w mieście za hycla . 18 600 zł / 10 piesków  = 1860 zł za sztukę to tanio . tyle co ludzie za cały miesiąc zarabiają w zakładach pracy. to  bardzo uczciwa cena .
ajjjj źle  , sory przepraszam , to nie tak bo przecież tylko za 6 piesków więc
18600 zł / 6 piesków = 4 650 zł za pieska
to super uczciwa cena  - a ile kosztuje  miasto dokarmianie wolno żyjących zwierząt które później odławiamy ?
zgłoś komentarz
pieski pojechały do schroniska w Białogardzie . hmmmm a nie było bliżej ?
zgłoś komentarz
Kwoty są wysoko skandaliczne ! za schronisko powinno się płacić od sztuki a nie roczna umowa jak rozumiem.Jednak 5 tyś za dzień pracy z którym złapano 4 psy ! to delikatnie w pale się nie mieści .Widać lekką ręką mają radni i burmistrz jeśli chodzi o nie swoje pieniądze .
zgłoś komentarz
www.google.pl  + Białogard schronisko dla zwierząt =

http://www.facebook.com/events/290948014349891/?ref=nf

zczecinek 11.01.2013 INSPEKCJA WETERYNARYJNA
Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Szczecinie
71-337 Szczecin ul. Ostrawicka 2
Zachodniopomorski Wojewódzki
Lekarz Weterynarii
Lek.wet. Tomasz Grupiński
zgłoś komentarz
Nadzór IW nad schroniskami jest obowiązkiem ustawowym. Od lat uważam, że w większości przypadków nadzór ten jest fikcją, czego najlepszym przykładem są działania Powiatowego Lekarza w Białogardzie.


Przez lata klatowisko Białogardzie funkcjonowało w dobrej wierze jako schronisko , wbrew wszystkim obowiązującym przepisom.


Moja skarga z 06.03.2012 na Powiatowego Lekarza Weterynarii wcale nie przedstawiła w nowym świetle informacji odnośnie statystyk dotyczących psów zbiegłych i poddanych eutanazji w białogardzkim schronisku ( WIW.D.1410.01.2012 ), dane te pochodzą z corocznych raportów kontrolnych schronisk w Polsce i są ogólnie dostępne. Niestety PLW w Białogardzie nie zauważył ? ubytku ponad 70% psów w 2009 roku, ani w latach wcześniejszych. Może uznał ,że to taka norma.


Obecnie równolegle ważne są dwie, całkowicie wykluczające się decyzje ,dotyczące klatowiska w Białogardzie czyli wyrok WSA (sygnatura akt II SA/SZ 358/12 ) utrzymujący w mocy zakaz prowadzenia działalności nadzorowanej z WNI 32018601 i decyzja PLW rejestrująca ponownie klatowisko jako schronisko z WNI 32018602.
zgłoś komentarz
Decyzję o ponownym wpisie, bez natychmiastowej weryfikacji warunków pod względem zgodności działalności z obowiązującymi przepisami prawa, uważam za wysoce naganną. Zgodnie z art.4 ustawy o ochronie zdrowia zwierząt oraz o zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt, podmiot prowadzący działalność nadzorowaną ,obowiązany jest spełniać wymaganie wet. określone dla danego rodzaju i zakresu działalności.


Kontrola WIW z dnia 21.12 2012 wykazała, że tak naprawdę oprócz poprawy infrastruktury, w schronisku nic więcej się nie zmieniło. To ,że są nowe izolatki i pomieszczenie weterynaryjne bez wyposażenia to za mało.
Nadal jest bałagan w dokumentacji, dokumenty adopcyjne nie spełniają wymagań prawnych, brak umowy świadczącej o stałej opiece weterynaryjnej, brak szczepień przeciwko wściekliźnie, brak zwierząt w ewidencji, brak przyczyn zgonu, liczba umów adopcyjnych dwukrotnie przekracza ilość wpisów w ewidencji.
Nie jest realizowany w schronisku ustawowy przymus sterylizacji/ kastracji. Wydając zwierzęta zdolne do rozrodu, schronisko przyczynia się do zwiększenia bezdomności psów w regionie. Zresztą w latach poprzednich, psy były stłoczone w boksach bez względu na płeć i się rozmnażały. O czym wiedział doskonale PLW, szczególnie w przypadku psów z Kamieńca, które były dowodem w sprawie, zaczipowane a i tak los 10 psów jest nieznany.
Nawet oświadczenie Jerzego Harłacza, dotyczące ilości gmin, z którymi schronisko ma podpisane umowy, jest niezgodne z prawdą. Brakuje np. gminy Grzmiąca,
zgłoś komentarz
Mając na uwadze, że do tej pory żadnej decyzji PLW i WLW przewodniczący zarządu Inspektoratu TOZ Animals nie przestrzegał, w jaki sposób zamierza Pan rozwiązać problem nowego – starego schroniska w Białogardzie ?


Zezwalając na dalsze funkcjonowanie schroniska w Białogardzie daje Pan jasny sygnał wszystkim podmiotom prowadzącym schroniska – mordownie, że w świetle obowiązującego prawa IW jest bezsilna i nie ma mocy sprawczej, aby zamknąć schroniska działające niezgodnie z prawem. Każdy hycel będzie mógł prowadzić swoją działalność bezkarnie, tak jak do tej pory, tylko bardziej świadomy swojej bezkarności.


Na decyzję zamykającą schronisko w Białogardzie czekają organizacje pro zwierzęce w całej Polsce.
zgłoś komentarz
Na decyzję zamykającą schronisko w Białogardzie czekają organizacje pro zwierzęce w całej Polsce.


Uprzejmie proszę o poinformowanie mnie jako strony w postępowaniu, o ostatecznej decyzji załatwienia sprawy schroniska Animals w Białogardzie jak i o ustaleniach Komisji Dyscyplinarnej przy WIW w Szczecinie w sprawie PLW w Białogardzie.
Z poważaniem Maria Danuta Kadela Do wiadomości
GIW Warszawa
TOZ/ Goleniów
Pro Animals Kraków
zgłoś komentarz

Dodaj odpowiedź

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.