Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Nowe mieszkania

  • OLA PHU
    • OLA PHU
  • HTM Kowalczykowie
    • HTM Kowalczykowie
  • Gabinety lekarskie
    • Gabinety lekarskie

Aktualne wydarzenia

14 kwiecień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Punk Rock Live 9 i 1/2. Online zagrają Wara, Polish Fiction i Radcurie
W sobotę kolejna edycja Punk Rock Live, tym razem bez udziału publiczności z transmisją na żywo w internecie. Na scenie wystąpią Wara, Polish Fiction oraz Radcurie.
16 kwiecień 2021, PWSZ im. Witelona w Legnicy, Wszystkich komentarzy: 0
Dni otwarte on-line: prezentacje na uczelnianym kanale YouTube/pwszlegnica

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy na wirtualne Dni Otwartych Drzwi 2021 przygotowała prezentacje filmowe, w których można zobaczyć jak w procesie kształcenia wykorzystywana jest uczelniana baza – pracownie, laboratoria, sale wykładowe. Prezentacje dostępne na naszym kanale https://www.youtube.com/user/pwszlegnica

15 kwiecień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Mieszkanki ziemi chojnowskiej w półfinale konkursu Miss Dolnego Śląska
Poznaliśmy najpiękniejsze Dolnoślązaczki ubiegające się o tytuł Miss Dolnego Śląska 2021. W półfinale konkursu nie zabrakło reprezentantek ziemi chojnowskiej.
15 kwiecień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Nerwowy i agresywny 27-latek zatrzymany przez policję. Miał przy sobie narkotyki
Dzielnicowi Komisariatu Policji w Chojnowie zatrzymali 27-latka, który znieważył interweniujących funkcjonariuszy i naruszył ich nietykalność cielesną. Mężczyzna posiadał przy sobie niemal 40 porcji handlowych narkotyków w postaci marihuany i metamfetaminy o wartości ponad 400 zł.
15 kwiecień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Historia chojnowskiej rezydencji Piastów na tablicach informacyjnych
Chojnowskie muzeum to nie tylko baszta, zamek i ich wnętrza - to także relikty zabudowań zamkowych, które odnaleźć możemy na placu Zamkowym. W sąsiedztwie jednej z dawnych wież stanęły tablice przybliżające historię lokalnej rezydencji Piastów.
15 kwiecień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Rozpoczynają się prace polowe. Rolnicze maszyny częściej na drogach
Wraz z nastaniem wiosny rozpoczyna się intensywny okres dla każdego rolnika. Dla pozostałych kierowców oznacza to zwiększenie liczby pojazdów rolniczych na drogach publicznych. Poruszanie się takimi maszynami wymaga jednak od kierujących nie tylko odpowiednich kwalifikacji i doświadczenia, ale i dużych umiejętności. Niestety, przepisy ruchu drogowego wciąż są często lekceważone.
14 kwiecień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Minister Edukacji potwierdza termin matur. PZS publikuje harmonogram
- Nie ma najmniejszych powodów, żeby przesuwać matury, ruszają 4 maja - zadeklarował we wczorajszej Porannej rozmowie w RMF FM Przemysław Czarnek - Minister Edukacji. Resort deklaruje, że egzaminy będą łatwiejsze, co spowodowane jest obniżeniem wymagań.
14 kwiecień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Rząd otwiera żłobki i przedszkola oraz przedłuża pozostałe obostrzenia
Rząd poinformował o kolejnym przedłużeniu obowiązujących obostrzeń. Wyjątkiem będą żłobki i przedszkola, które od 19 kwietnia będą otwarte dla wszystkich dzieci. Dozwolony będzie także sport w obiektach sportowych na świeżym powietrzu z pewnymi ograniczeniami.
14 kwiecień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Połączenia kolejowe z Görlitz wstrzymane do połowy maja
12 kwietnia Koleje Dolnośląskie zawiesiły kursowanie pociągów do Görlitz. Decyzja spowodowana jest nowymi ograniczeniami epidemicznymi po stronie niemieckiego przewoźnika. Wstrzymanie połączeń ma obowiązywać do 21 maja.
13 kwiecień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Zmarł Franciszek Sokołowski. UG: Wielka strata dla środowiska kulturalnego naszej gminy
- Z głębokim smutkiem i żalem zawiadamiamy o śmierci Pana Franciszka Sokołowskiego, wieloletniego kierownika muzycznego zespołu „Przyjaciółki” z Niedźwiedzic - poinformował wczoraj na facebookowym profilu Urząd Gminy Chojnów.
13 kwiecień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Wiosenna lustracja dróg w powiecie legnickim
W powiecie legnickim rozpoczęła się wiosenna lustracja dróg. Masz uwagi i spostrzeżenia dotyczące organizacji i oznakowania ruchu? Możesz je przekazać policji.