Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Sign in Sign up
  • Polish
  • English

  • Xantos
    • Xantos

Latest newsletters

  • HTM Kowalczykowie
    • HTM Kowalczykowie

Current events

05 March 2018, admin, All comments: 0
Dwa fascynujące dni. Oltimer Chojnów zdradza szczegóły III Rajdu i Zlotu Pojazdów Zabytkowych
Do III Rajdu i Zlotu Pojazdów Zabytkowych organizowanego przez klub Oldtimer Chojnów pozostało jeszcze kilka miesięcy, jednak już teraz organizatorzy wydarzenia kreślą wstępne plany, które jak zawsze prezentują się imponująco. Impreza z roku na rok rozrasta się - tym razem Oldtimer Chojnów zmienia formułę wydarzenia i rozkłada imprezę na dwa fascynujące dni.
05 March 2018, admin, All comments: 0
Chojnowska Drużyna Strzelecka pamiętała o Żołnierzach Wyklętych [ZDJĘCIA]
Strzelcy z Chojnowskiej Drużyny Strzeleckiej pamiętali o Żołnierzach Wyklętych. 3 marca pod obeliskiem Pamięci Żołnierzy Polskich poległych na frontach, zamordowanych w obozach i łagrach oraz zesłańców na Sybir odbyła się uroczystość, w ramach której odczytany został Apel Pamięci oraz złożono kwiaty. Sobotnim uroczystościom towarzyszyła także Msza Święta w intencji Ojczyzny oraz spotkanie zorganizowane w Kwaterze Strzeleckiej.
05 March 2018, admin, All comments: 0
Trwa policyjna akcja "Trzeźwy Poranek"
Od godziny 5:00 policjanci na terenie powiatu legnickiego prowadzą prewencyjną akcję pod kryptonimem "Trzeźwy Poranek". Działania policjantów ukierunkowane będą na przeprowadzenie kontroli maksymalnej ilości kierowców i zatrzymanie tych, którzy prowadzą pojazd pod wpływem alkoholu lub narkotyków.
04 March 2018, admin, All comments: 0
Strażacy z OSP Krzywa uroczyście odebrali nowy wóz strażacki [ZDJĘCIA]
Od złożenia meldunku przez druha Pawła Palczaka, druhowi Zbigniewowi Biłykowi - Prezesowi Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, rozpoczęła się sobotnia uroczystość przekazania Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzywej nowoczesnego średniego pojazdu ratowniczo-gaśniczego GBA 4,6/16 na podwoziu Man, który w tym trudnym rejonie zastąpi wysłużonego Jelcza. Wójt Andrzej Pyrz zaznacza, że przekazanie wozu dla OSP Krzywa to wielki moment dla wszystkich pięciu jednostek z terenu gminy Chojnów - Pierwszy raz, od kiedy Ochotnicza Straż Pożarna istnieje, w naszej gminie zawitał nowy samochód ratowniczo gaśniczy.
04 March 2018, Kasia_, All comments: 0
Rozdajemy wejściówki do Parku Rozrywki Play City [WYNIKI]

Drodzy Czytelnicy! Przed nami kolejny konkurs, tym razem skierowany do dzieci! Do rozdania mamy 2 pojedyncze wejściówki do Parku Rozrywki Play City, który mieści się w Galerii Piastów w Legnicy.

02 March 2018, admin, All comments: 4
Urząd Miejski będzie monitorował czym oddychamy
Urząd Miejski zainstalował czujnik monitorujący jakość powietrza. Dzięki oprogramowaniu w każdej chwili możemy sprawdzić czym oddychamy.
02 March 2018, admin, All comments: 0
Na ziemi chojnowskiej także działali Żołnierze Wyklęci. Ich historię przypomniał P. Kucznir
1 marca, w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyła się prelekcja "Żyli Prawem Wilka", podczas której zaprezentowane zostały sylwetki Żołnierzy Wyklętych z naszego regionu. Gościem chojnowskiej biblioteki był regionalista Piotr Kucznir.
02 March 2018, admin, All comments: 0
Awaria. Spadek ciśnienia wody na terenie całego miasta
Chojnowski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej informuje o awarii na przesyłowej sieci wodnej z Jaroszówki.
02 March 2018, admin, All comments: 0
Antykwariat na Dzień Kobiet
"Dobranocki dla dorosłych" to tytuł tegorocznego spektaklu, jaki z okazji Dnia Kobiet zaprezentuje chojnowska grupa teatralna "Antykwariat". 9 marca w Domu Kultury zobaczyć będziemy mogli m.in.: opowieść o dwóch wiedźmach, dziewczynkę z zapałkami, oślepiającą piękność, diabła i dziewczynę oraz niezawodną broń.
01 March 2018, Kasia_, All comments: 0
Co jest grane w Chojnowie?

Zachęcamy do zapoznania się z repertuarem chojnowskiego Kina Kultura.

01 March 2018, admin, All comments: 0
Zapis wideo z lutowej sesji Rady Gminy
Za nami kolejna sesja Rady Gminy Chojnów, która odbyła się 28 lutego 2018 roku o godzinie 12:00 w sali posiedzeń Urzędu Gminy w Chojnowie.