Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Cuprum arena
  • OLA PHU
    • OLA PHU
  • HTM Kowalczykowie
    • HTM Kowalczykowie

Aktualne wydarzenia

30 sierpień 2013, Jerzy Kucharski, Wszystkich komentarzy: 0
AKADEMIA ŚMIECIOWA. Wykład IX: Grupa 17

Grupa 17 – odpady z budowy, remontów i demontażu obiektów budowlanych oraz infrastruktury drogowej.

29 sierpień 2013, Jerzy Kucharski, Wszystkich komentarzy: 0
Wędrówki z Panem Jurkiem. Legenda - Skarbczyk w Wieczornym Zamku

Kończy się lato, kończą się wakacje. Kończy się wakacyjne bajdurzenie Kucharskiego. Dzisiaj zaproszę Państwa w Góry Izerskie na Wysoki Grzbiet. To tu między Wysokim Kamieniem a kopalnią Stanisław znajduje się Zwalisko.

29 sierpień 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Komunikat dla rodziców dzieci uczęszczających do Przedszkola Miejskiego nr 1 w Chojnowie!

Uwaga! Rodzice i opiekunowie dzieci uczęszczających do Przedszkola Miejskiego nr 1 w Chojnowie proszeni są o zgłoszenie się do sekretariatu placówki w celu podpisania umowy z przedszkolem.

29 sierpień 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 0
"Narodowe Czytanie" z Aleksandrem Fredro również w Chojnowie!

W 220 rocznicę urodzin najwybitniejszego polskiego komediopisarza, poety, autora pamiętników - Aleksandra Fredry - odbędzie się kolejna odsłona ogólnopolskiej akcji publicznego czytania największych rodzimych dzieł literackich „Narodowe Czytanie”. Również Chojnów weźmie udział w wydarzeniu zapraszając wszystkich mieszkańców na prezentację „Spotkajmy się z Aleksandrem Fredro”.

28 sierpień 2013, Izabela Michniewicz , Wszystkich komentarzy: 0
Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów 2013

Syrop z derenia, salami dojrzewające z wrzosówki, tymiankowe motylki czy duszona koźlina to tylko niektóre z ponad pięćdziesięciu dolnośląskich produktów i dwunastu potraw zaprezentowanych podczas konkursu Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów, który odbył się w sobotę 24 sierpnia w Pasażu Grunwaldzkim we Wrocławiu. Do stolicy Dolnego Śląska udała się również reprezentacja z naszej gminy zdobywając wiele nagród i wyróżnień.

28 sierpień 2013, Miłosz Kołodziej, Wszystkich komentarzy: 3
Awiator z Konradówki - ostatni lot Traugotta von Schweinitz

Chojnów to nie Dęblin, umówmy się, awiacyjne tradycje na naszym terenie nie są zbyt mocno zakorzenione. Tym bardziej byłem zaintrygowany wydarzeniem sprzed prawie wieku. Duma, radość i ogromne podekscytowanie musiały towarzyszyć mieszkańcom wsi Conradsdorf koło Haynau, kiedy ich oczom ukazywał się schodzący do lądowania bojowy dwupłatowiec Albatros D Va. Był 23 sierpnia 1917 roku, za sterami maszyny siedział, niespełna 20-letni, porucznik Traugott von Schweinitz, znany wszystkim młody szlachcic, którego rodzina posiadała we wsi rozliczne dobra. Przylot do domu, nie był zgodny z wojskowym regulaminem, ale chęć spędzenia czasu z najbliższymi, przed czekającym go niebawem powrotem na front, była silniejsza.

28 sierpień 2013, artykuł sponsorowany, Wszystkich komentarzy: 0
OSK w Jaroszówce - Natura ujarzmiona. Jeździectwo i inne atrakcje.
Poczucie wolności, otwarta przestrzeń, panowanie nad zwierzęciem, wyprostowana sylwetka oraz elegancki strój – oto kilka skojarzeń związanych z jazdą konną. Jeździectwo jest fascynującym sportem, który niejednego „wciągnie” na dobre. Nieopodal Chojnowa, w Ośrodku Sportów Konnych w Jaroszówce, można rozpocząć własną przygodę jeździecką. Ale czy tylko? Zobaczmy…
28 sierpień 2013, Wiola, Wszystkich komentarzy: 0
Chojnowianin autorem książki "Grecja. Gorzkie pomarańcze"

To tytuł książki Dionisiosa Sturisa, chojnowianina, w połowie Greka, znajomego niektórych z Was. W związku z premierą tego tytułu postanowiliśmy wszystkim przypomnieć, że mała miejscowość nie musi oznaczać wąskich horyzontów!

27 sierpień 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 73
Budowa bieżni lekkoatletycznej dobiega końca

Powoli dobiega końca budowa bieżni lekkoatletycznej przy popularnej „109” w Chojnowie. Uczniowie szkoły i zainteresowani sportem chojnowianie będą mogli korzystać z 4-torowej bieżni lekkoatletycznej, 6-torowej bieżni do sprintu, miejsca do skoku w dal czy pchnięcia kulą oraz boiska wielofunkcyjnego gdzie stoją już bramki.

27 sierpień 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Tak w Niedźwiedzicach świętowano dożynki (VIDEO)

Pokaz wieńców, wybory najładniejszego ogrodu czy najestetyczniejszej wsi, występy zespołów ludowych, rozstrzygnięcie meczu „O puchar Wójta Gminy Chojnów” to tylko kilka z atrakcji, jakie organizatorzy zaproponowali mieszkańcom Gminy Chojnów podczas dożynek, które w tym roku gościły w Niedźwiedzicach.

27 sierpień 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Niewinni na zakończenie wakacji w Jublu

Pamiętacie ostatnie Dni Chojnowa? Tuż przed gwiazdą wieczoru, czyli zespołem happysad dostaliśmy solidną dawkę bluesowo-rockowego grania. Sceną zawładnęło trzech mężczyzn - grupa Niewinni. Już w piątek będziemy mieli kolejną okazję by posłuchać kawałków zespołu. Niewinni zagrają w swoim ulubionym chojnowskim klubie - Jubilatce.

Sklep Bigform