Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica
  • OLA PHU
    • OLA PHU

Ostatnie gazetki

  • HTM Kowalczykowie
    • HTM Kowalczykowie

Aktualne wydarzenia

11 październik 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Podziękowania dla Fundacji POLSKA MIEDŹ za oświetlenie w Muzeum Regionalnym

W ubiegłym tygodniu dobiegły końca prace modernizacyjne oświetlenia w Muzeum Regionalnym w Chojnowie. Efekt jest niesamowity! Zdjęcia nie oddają różnicy jaką przyniosła zmiana. Poprzednie oświetlenie w porównaniu z nowym wygląda jakby go wcale nie było...

11 październik 2013, Rafał Wyciszkiewicz, Wszystkich komentarzy: 5
Rowerem po Pieninach i Beskidach

Zapraszamy do przeczytania ciekawej relacji, z kolejnej wyprawy chojnowskiego cykloturysty Rafała Wyciszkiewicza.

10 październik 2013, Monika Łagoda, Wszystkich komentarzy: 9
Ale sztuka! Chojnów jakiego nie znamy. Odsłona nr 1

Chodząc po ulicach naszego miasta wielokrotnie przyglądałam się budynkom – podziwiałam ich bryłę architektoniczną oraz zdobienia. Moje oczy cieszył widok płaskorzeźb, rozmaitych dekoracji roślinnych, zwierzęcych, ornamentalnych, ażurowych galeryjek na dachach kamienic. To samo tyczy się wnętrz kościołów - wodziłam wzrokiem po malowidłach, witrażach, epitafiach.

10 październik 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Ściął słupki i tablice wjeżdżając do Chojnowa

Dzisiejszego nocy, około godziny 3 doszło do zdarzenia drogowego. Na skrzyżowaniu ulic Bolesławieckiej i Parkowej kierujący Mercedesem prawdopodobnie jadąc od strony Bolesławca wjechał na plac zieleni dzielący ulice i uderzył w stojące tam słupy i tabliczki.

10 październik 2013, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Dwanaście drużyn przystąpi do turnieju 6-tek piłkarskich - początek już w sobotę!
Dobiegły końca zapisy do turnieju 6-tek piłkarskich, który odbędzie się na chojnowskim Orliku. Już w najbliższy weekend rozegrane zostaną pierwsze meczu. Zawody cieszą się dużym zainteresowaniem. Do rywalizacji przystąpiło aż 12 ekip piłkarskich. Ze względu na duże zainteresowanie uczestników zawody zostały podzielone na dwa dni.
10 październik 2013, MB (lca.pl) , Wszystkich komentarzy: 2
Nowa książka kontrowersyjnego blogera

Piotr Wielgucki, kontrowersyjny bloger znany pod pseudonimem Matka Kurka, wydał nową książkę pt. „Berek”. Według recenzenta, to historia pokazująca proces zbiorowego myślenia.

09 październik 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Bloger z Biskupina ponownie na ławie oskarżonych

26 listopada rozpocznie się proces skierowany przeciwko blogerowi z pobliskiego Biskupina znanemu jako MatkaKurka. Poszło o artykuł zamieszczony na blogu kontrowersje.net, w którym „oberwało” się Jerzemu Owsiakowi.

09 październik 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Zwierzęta cierpią na Twoich oczach!

W okresie jesienno-zimowym spotykamy się z częstymi przypadkami przetrzymywania zwierząt bez jakichkolwiek zabezpieczeń przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Niestety zwierzęta takie są często również pozbawione dostępu do jedzenia oraz wody.

09 październik 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Koncert Kresowy

12 października o godz. 17.00 w MOKSiR w Chojnowie odbędzie się Koncert Kresowy. Będzie to jeden z 12 koncertów zaplanowanych w ramach tegorocznych Legnickich Dni Kultury Kresowej, które wspólnie z lokalnymi samorządami zorganizowało Stowarzyszenie Kulturalne "Krajobrazy" z Legnicy. Wystąpią m.in. zespoły z Białorusi i Ukrainy.

09 październik 2013, Anna Duda, Wszystkich komentarzy: 0
Wspólnie możemy więcej

Za nami już dwa etapy projektu "Wspólnie możemy więcej" w ramach Programu „Działaj Lokalnie VIII”. Projekt ten realizowany jest przez Stowarzyszenie Aktywnych Mieszkańców Wsi Osetnica „Impuls” oraz Stowarzyszenie Jerzmanka.

08 październik 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 11
Ziemniak upieczony w Przedszkolu Miejskim nr 1 w Chojnowie! (aktualizacja - VIDEO)

Przedszkole Miejskie nr 1 w Chojnowie znane jest z ogromnej aktywności Rady Rodziców, która wspólnie z władzami placówki oraz rodzicami dzieci uczęszczającymi do przedszkola organizuje imprezy dla chojnowian. Tym razem wszyscy goście świętowali z pieczonym ziemniakiem!

Sklep Bigform