Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum arena PWSZ Legnica
  • OLA PHU
    • OLA PHU
  • HTM Kowalczykowie
    • HTM Kowalczykowie

Aktualne wydarzenia

18 wrzesień 2013, Ks. Krzysztof Bojko, Wszystkich komentarzy: 0
XI Wrześniowe Kresowiana w Białej 22 września 2013 roku

Rok 2013 jest w naszej historii brzemienny, gdy chodzi o rocznice ważnych chwalebnych ale i tragicznych faktów. 150 lat temu 22 stycznia wybuchło pamiętne Powstanie Styczniowe przeciwko zaborcy rosyjskiemu. 70 lat temu 11 lipca rozpoczęła , się tzw. Rzeź Wołyńska, kiedy to zmasowana agresja ukraińskich organizacji OUN i UPA doprowadziła do ludobójstwa polskiej ludności na niemal wszystkich terenach II Rzeczypospolitej, gdzie zamieszkiwali nie tylko Polacy i Ukraińcy, ale także Ormianie, Żydzi Rosjanie i Rumunii. Te tragiczne czasy pozostają ciągle w pamięci potomnych.

17 wrzesień 2013, Kuba, Wszystkich komentarzy: 0
 Pucharowe starcie z Miedzią

Już jutro na Stadionie Miejskim w Chojnowie wszystkich zgromadzonych kibiców Chojnowianki czeka bardzo interesujące starcie, bowiem miejscowej drużynie w ramach II rundy Pucharu Polski przyjdzie się mierzyć z rezerwami I-ligowej Miedzi Legnica. Początek tego spotkania o godzinie 17.

17 wrzesień 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 2
Wrześniowe Kresowiana po raz jedenasty zagoszczą w Białej

Jak co roku pobliska Biała, której mieszkańcy w większości mają swoje korzenie na Kresach, gościć będzie tysiące osób wywodzących się ze wschodu. Już po raz 11. odbędzie się impreza plenerowa propagująca pamięć Kresów – Wrześniowe Kresowiana. Zapraszamy!

17 wrzesień 2013, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Słaby występ drużyn młodzieżowych w trakcie weekendu
W miniony weekend na murawie w meczu ligowym po raz pierwszy pojawiła się ekipa młodzików. Skład naszych młodych adeptów futbolu nie przypominał ekipy, która w zeszłym sezonie osiągnęła doskonałe trzecie miejsce w lidze. Rywalem biało niebieskich była drużyna Kaczawy Bieniowice. Niestety nasza drużyna grała kompletnie bez pomysłu na dobre wykończenie akcji. Brakowało zgrania, dokładności, a przede wszystkim dobrego ustawienia taktycznego. Młodzi chojnowianie ulegli Kaczawie 2:13.
17 wrzesień 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 3
Odsłonięcie tablicy upamiętniającej wizytę Napoleona Bonaparte w Chojnowie (aktualizacja)

W tym roku mija dwusetna rocznica wizyty Napoleona Bonaparte na ziemiach chojnowskich. By uczcić to wydarzenie, prócz inscenizacji Bitwy Pod Chojnowem w ostatnią sobotę nastąpiło odsłonięcie tablicy upamiętniającej ten fakt. Do Chojnowa specjalnie na tę okoliczność przybyła delegacja z francuskiej miejscowości Commentry wraz z Merem - Jeanem-Louisem Gaby.

17 wrzesień 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Dwudniowa przerwa w dostawie wody w Chojnowie

W związku z prowadzoną inwestycją polegającą na wymianie starej sieci wodociągowej w ul. Bielawskiej i konieczności wpięcia drugiego odcinka nowo położonej sieci do istniejącej magistrali nastąpi dwudniowa przerwa w dostawie wody na pobliskich ulicach.

16 wrzesień 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 3
Bony do chojnowskich pizzerii rozdane!

W piątek, 13 września 2013 r. ogłosiliśmy konkurs, w którym do wygrania były trzy bony do chojnowskich pizzerii – Piccolo Mondo, Prowincji oraz Roberto. Przez trzy ostatnie dni zbieraliśmy zgłoszenia. Nadawca trzynastego e-maila z piątku, soboty oraz niedzieli otrzymuje od nas nagrodę. Zapraszamy do zapoznania się z listą zwycięzców.

16 wrzesień 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 2
"Moje góry: o wędrówce i spełnieniu” - otwarcie wystawy fotograficznej Pawła Wróbla

Paweł Wróbel – tej postaci nie trzeba nikomu przedstawiać. Niewysoki, szczupły w okularach w ciągu paru chwil po poznaniu wzbudza ogromną sympatię. Nie dziwił więc tłum chojnowian, którzy przybyli na piątkowe otwarcie wystawy „Moje góry: o wędrówce i spełnieniu”.

16 wrzesień 2013, Cieśla Market - PSB Mrówka, Wszystkich komentarzy: 0
Rozstrzygnieto konkurs plastyczny dla pierwszoklasistów!

W sobotę 14 września rozstrzygnięto konkurs plastyczny dla pierwszoklasistów z Chojnowa. Konkurs został zorganizowany przez firmę Cieśla Market - PSB Mrówka. Nasi najmłodsi stworzyli piękne prace plastyczne, których tematem były wspomnienia z wakacji.

16 wrzesień 2013, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Po dobrym spotkaniu Chojnów uległ Konfeksowi w Legnicy
W niedzielne popołudnie biało niebiescy w meczu wyjazdowym zmierzyli się z Konfeksem Legnica. Ekipa z sąsiedniego miasta w ostatnich spotkaniach nie straciła punktu. Chojnowianie nie zamierzali bronić własnego pola karnego na wyjeździe. Nasza drużyna pokazała się z naprawdę dobrej strony. Widać, że zajęcia prowadzone pod okiem trenera Kryszczuka przynoszą efekty. Pomimo, że ulegliśmy Konfeksowi 4:2 mecz mógł się podobać zgromadzonym kibicom.
16 wrzesień 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 0
„Puchar Dzieci Głogowskich” - bezkonkurencyjny Przemek Kaczmarek!

Poprzedni weekend dla młodych kolarzy z Uczniowskiego Klubu Kolarskiego „Oriens MTB” Chojnów to wyjazd do pobliskiego Głogowa. Grupa zawodników z naszego miasta wystartowała w XV Wyścigu MTB „Puchar Dzieci Głogowskich”. Tor motocrossowy, który czekał na kolarzy okazał się szczęśliwy szczególnie dla Przemysława Kaczmarka, który na dystansie ponad 16 km pierwszy dojechał do mety.

Sklep Bigform