Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum arena PWSZ Legnica
  • OLA PHU
    • OLA PHU
  • HTM Kowalczykowie
    • HTM Kowalczykowie

Aktualne wydarzenia

07 listopad 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Maszkarony im nie straszne. Rozdajemy wejściówki do Kina Helios!

W ostatnim konkursie mieli Państwo odgadnąć z jakiego budynku pochodzi prezentowany na zdjęciu maszkaron. Zadanie nie było łatwe. Na szczęście znalazło się kilku śmiałków, którzy sobie z nim poradzili. Można powiedzieć, że maszkarony im nie straszne. Dostrzegają je, doceniają, potrafią zlokalizować na mapie naszego miasta.

07 listopad 2013, Jerzy Kucharski, Wszystkich komentarzy: 3
AKADEMIA ŚMIECIOWA. Wykład XI: Co z farbami?

Zużyć. To prawda. Im więcej zużyjemy farby, tym mamy mniejszy problem. Niemniej jednak producenci farb zapominają, że na opakowaniu powinna znaleźć się stosowna informacja o dalszym postępowaniu z opakowaniem. To nie ważne, że nie lubimy czytać i znamy się na wszystkim. Są wśród nas dociekliwi. Czasami nawet gdybyśmy chcieli, to jest problem. Małe, czarne litery na ciemnofioletowym tle. Też ktoś pomyślał. Producent zadbał o nasze oczy.

06 listopad 2013, PWSZ Legnica, Wszystkich komentarzy: 0
Witelon Jam Session

Od kilku lat w Domu Studenta Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy można słuchać koncertów w ramach „Witelon Music Night”. Impreza odbywa się cyklicznie raz w miesiącu.

06 listopad 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Obchody Święta Niepodległości w Chojnowie

Poznaliśmy program obchodów Święta Niepodległości w Chojnowie. 11 listopada, podobnie jak rok temu, działania podzielone zostały na 3 części. Zapraszamy do zapoznania się z programem.

06 listopad 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 0
eTwinning w chojnowskiej „Czwórce”

Program eTwinning to sposób na współpracę szkół europejskich oparty na komunikacji z wykorzystaniem nowych technologii. W jego ramach uczniowie i nauczyciele wykorzystują globalną sieć do współpracy ponad granicami. Współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. Chojnowska Szkoła Podstawowa nr 4 z początkiem października zaczęła realizować projekt „Xmas cards and traditions" w ramach programu współpracy szkół eTwinning.

05 listopad 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Zbadaj się pod kątem osteoporozy

Na osteoporozę cierpi na świecie około 200 mln ludzi. Jest to choroba, która niszczy kości prowadząc do złamań, kalectwa, a nawet śmierci. Dwa tygodnie temu obchodziliśmy Światowy Dzień Osteoporozy, rozpoczynający kampanię poświęconą podnoszeniu świadomości na temat profilaktyki, diagnostyki i leczenia osteoporozy oraz chorób metabolicznych kości. Już za tydzień przy legnickim szpitalu stanie osteobus, w którym każdy będzie mógł się zbadać pod kątem wykrycia tej groźnej choroby.

05 listopad 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Wernisaż wystawy "Szkice: dwie perspektywy"

Wszystkich miłośników sztuki plastycznej zapraszamy w piątek na wernisaż wystawy „Szkice: dwie perspektywy”. Goście Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnowie zobaczą prace Magdy i Marty Kociuba. Galeria Młodych zaprasza!

05 listopad 2013, Maciek, Wszystkich komentarzy: 15
Dobra postawa juniorów w spotkaniu z Konfeksem Legnica
3 listopada kolejne spotkanie rozegrała ekipa chojnowskich juniorów. Tym razem chojnowianie wybrali się do pobliskiej Legnicy by rywalizować z Konfeksem. Ku zdziwieniu gospodarzy biało niebiescy już od pierwszego gwizdka wzięli się porządnie do gry i wypracowali sobie sporą przewagę na boisku.
05 listopad 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 0
KS JERZMANKA - UKS Żak Gierałtowiec - zapraszamy na mecz tenisa stołowego!

V liga tenisa stołowego w pełni. Reprezentujący nasz region zespół KS Jerzmanka prosi o doping i zaprasza na zbliżający się mecz z drużyną z Gierałtowca.

04 listopad 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 3
Twórca znanej grupy terrorystycznej jest chojnowianinem
W najnowszym numerze miesięcznika Odra ukazał się reportaż Miłosza Kołodzieja, poświęcony Horstowi Mahlerowi. Mahler, który urodził się i pierwsze dziewięć lat swojego życia spędził w Chojnowie był min. założycielem terrorystycznej organizacji Frakcja Czerwonej Armii (RAF), która do historii przeszła jako grupa Baader-Meinhof.
04 listopad 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Darmowa zbiórka opon w gminie Chojnów

Z dzisiejszym dniem w Gminie Chojnów rozpoczęła się darmowa zbiórka opon. Każdy kto ma niepotrzebne opony od aut osobowych, ciężarowych, dostawczych, pojazdów rolniczych i rowerów będzie mógł złożyć je w specjalnie przygotowanych do tego miejscach. Akcja potrwa do 15 listopada.

Sklep Bigform