Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Sign in Sign up
 • Polish
 • English


 • NC
  • NC
 • Xantos
  • Xantos

Latest newsletters

 • HTM Kowalczykowie
  • HTM Kowalczykowie

Current events

07 September 2017, admin, All comments: 1
Stadion Chojnowianki wzbogacił się o nowe lampy [ZDJĘCIA]
Kolejna inwestycja w obrębie Stadionu Miejskiego zakończona. Teren wokół stadionu i sama bieżnia lekkoatletyczna wzbogaciła się o oświetlenie.
07 September 2017, Kasia_, All comments: 0
Rozdajemy bilety do kina! - WYNIKI

Drodzy Czytelnicy! Mamy dla Was wejściówki na piątkowe (8 września) seanse filmu „Na układy nie ma rady” w legnickim kinie Helios.

06 September 2017, admin, All comments: 0
Groźny wypadek w pobliżu Kolonii Biała. Trzy osoby w szpitalu. Droga zablokowana [ZDJĘCIA]
Do groźnego w skutkach wypadku doszło dzisiejszego popołudnia na drodze wojewódzkiej nr 335, między zjazdem na Kolonię Biała a Kolonią Kołłątaja.
06 September 2017, admin, All comments: 0
Ferrari wśród Skód w drodze do Noja
To już trzecia ekipa biorąca udział w tegorocznym rajdzie do Kraju Basków, jaką mamy okazję opisywać na łamach naszego portalu. "Skodillac", którego w sierpniu mieliśmy okazję oglądać podczas Zlotu Pojazdów Zabytkowych na chojnowskim Rynku dzisiaj przemierza drogi nad Oceanem Atlantyckim.
06 September 2017, Urząd Gminy Chojnów, All comments: 0
Akademia Wiedzy o Partycypacji

Zapraszamy Sołtysów, Rady Sołeckie, liderów i działaczy wiejskich z gminy Chojnów na spotkanie warsztatowe pt „PROJEKTOWANIE PRZESTRZENI PUBLICZNEJ NA WSI”, które odbędzie się w dniu 11 września (poniedziałek) w godz. 16.30 – 20.30 w świetlicy wiejskiej w Niedźwiedzicach. Spotkanie poprowadzi magister inżynier architekt krajobrazu Jowita Pyszczek.

06 September 2017, admin, All comments: 2
Hala sportowa im. Adama Wójcika? Ruch Miejski 59-225 Chojnów wychodzi z inicjatywą
Ruch Miejski 59-225 Chojnów wystąpił do władz powiatu legnickiego z inicjatywą nazwania chojnowskiej hali sportowej imieniem Adama Wójcika - zmarłego przed kilkoma tygodniami wybitnego dolnośląskiego koszykarza, wielokrotnego reprezentanta Polski oraz czterokrotnego uczestnika turniejów finałowych mistrzostw Europy. Adam Wójcik swoim nazwiskiem promował charytatywne turnieje organizowane w hali na Matejki - czy teraz stanie się jej patronem?
06 September 2017, admin, All comments: 1
Wesele na chojnowskim Rynku

- Na scenie zrobiło Wesele wrażenie silne, przygniatające, jak zmora, z której widzowie nie mogli się otrząsnąć. Czuli, że przemówił do nich poeta tak, jak dotąd nikt nie przemawiał, poeta zapamiętale ciskający w twarz oskarżenia całemu pokoleniu, poeta z duszą obrzękłą od bólu, szalejącą z powodu poczucia zbiorowego wstydu i goryczy - tak w 1908 roku dramat autorstwa Stanisława Wyspiańskiego opisywał Józef Kotarbiński.

05 September 2017, admin, All comments: 0
Psie odchody to nie tylko problem estetyczny. To także zagrożenie dla naszego zdrowia i życia
Wkrótce nasze miasto wzbogaci się o nowe pojemniki z workami i koszami na psie odchody - wynika z zapowiedzi Urzędu Miejskiego. Czy zyskają użytkowników? Miejmy nadzieję; póki co chojnowianie w większości ciągle mają problem z posprzątaniem po swoim pupilu. Psie odchody to nie tylko problem estetyczny - to także zagrożenie dla naszego zdrowia i życia.
05 September 2017, admin, All comments: 0
Nietypowi mechaniczni goście na rozpoczęciu roku w "Trójce"
Rok szkolny 2017/2018 rozpoczęty! W Szkole Podstawowej nr 3 inaugurację swoją obecnością zaszczyciło blisko 400 uczniów, prawie 50 nauczycieli, pracownicy szkoły, rodzice oraz kilku nietypowych gości, którzy zamieszkają w szkole i pomogą dzieciom w nauce robotyki.
05 September 2017, admin, All comments: 0
Policja zadba o bezpieczeństwo przy szkołach
Wraz z zakończeniem wakacji należy spodziewać się zwiększonego natężenia ruchu przy chojnowskich szkołach. W najbliższym czasie policjanci będą prowadzić działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.
04 September 2017, Gmina Chojnów, All comments: 0
Ekipa rajdowa w barwach Gminy Chojnów na trasie największego rajdu charytatywnego w Europie
Luiza Podkańska, Jakub Szymański, Artur Prokop i Tomasz Charytanowicz z Gminy Chojnów nie mają łatwego zadania. Ich celem jest dotarcie do historycznego regionu Hiszpanii — Kraju Basków.