Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
PWSZ Legnica
  • OLA PHU
    • OLA PHU

Latest newsletters

  • HTM Kowalczykowie
    • HTM Kowalczykowie
  • Gabinety lekarskie
    • Gabinety lekarskie

Current events

17 September 2014, Maciek, All comments: 0
Sukcesy UKK Oriesn MTB w Mistrzostwach Polski oraz Międzynarodowych Zawodach w Lubawce!
Miniony weekend bardzo pracowicie spędzili kolarze UKK Oriens MTB Chojnów. Nasi najmłodsi miłośnicy dwóch kółek, mowa tu o żakach oraz żakiniach, rywalizowali na bardzo trudnej trasie w Obiszowie podczas I Mistrzostw Polski Szkółek Kolarskich. Ta impreza sportowa znalazła się w tegorocznym kalendarzu PZKolu. Młodzi chojnowianie, oprócz trudów związanych z w wyścigiem, mieli możliwość poznania Ministra Sportu – Andrzeja Biernata oraz Prezesa PZKolu – Wiesława Skarula.
17 September 2014, Maks, All comments: 3
„Ociec, prać?”, czyli Sienkiewicz w Chojnowie, mości panowie!
Zainicjowana przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego akcja „Narodowe Czytanie” spotkała się w Polsce z entuzjazmem wielu ludzi kultury, którzy rozpropagowali ją w swoich regionach. Również w Chojnowie po raz kolejny odbyło się spotkanie z polskim noblistą, Henrykiem Sienkiewiczem i jego „Trylogią”.
17 September 2014, admin, All comments: 0
Pies rasy amstaf szuka właściciela!
W Jerzmanowicach od kilku dni błąka się bezdomny pies rasy amstaf lub pokrewnej. Aktualnie przebywa pod opieką jednego z mieszkańców. Pies jest bardzo dobrze utrzymany oraz odżywiony, w młodym wieku. Sierść ma miedzianą z ciemnymi pręgami.
17 September 2014, Maciek, All comments: 3
Powolne tempo modernizacji Stadionu Miejskiego (foto)
Prace związane z modernizacją Stadionu Miejskiego trwają. Efektów półki co nie widać, gdyż prowadzona inwestycja przebiega bardzo mozolnie. Nie jest to jednak powód do zmartwień, gdyż wykonawca zapewnia, że na 100% wszystko zostanie ukończone w terminie.
16 September 2014, Jerzy Kucharski, All comments: 10
Geomorfologia na spacerze, spotkanie II
Deflacja pochodzi od łacińskiego deflatio, czyli wywiewania. Nie będę zajmował się deflacją wyborczą, że coś, że kogoś wywiało ze stołka. Deflacja związana jest z porywaniem przez wiatr cząsteczek pylastych oraz piaszczystych skał i minerałów z powierzchni ziemi. Im silniejszy wiatr, tym większe cząsteczki mogą być porywane lub toczone. Każdy kto leżał chociaż raz na plaży miał możliwość oberwać ten proces.
16 September 2014, Maciek, All comments: 1
Sylwia Kupczyk zwyciężczynią Pucharu Polski w WKKW!
W ubiegły weekend dobiegłby końca zmagania w Pucharze Polski w Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego (WKKW). Na terenie Stadniny Koni w Racot najlepsi sportowcy z naszego kraju walczyli o miano najlepszego. Rywalizacja podzielona była na poszczególne grupy wiekowe. Na tej imprezie sportowej nie zabrakło chojnowskiego akcentu – Sylwia Kupczyk wywalczyła miano najlepszej wśród juniorek.
16 September 2014, Maciek, All comments: 1
Wodospad w Konradówce w rozbiórce. Prace trwają.
Prace przy remoncie uszkodzonego wodospadu w Konradówce nadal trwają. Jak się okazuje nie jest to takie proste, aby wypełnić tylko wyżłobiony element. Cały wodospad zostanie przebudowany. Czynności związane z naprawą potrwają jeszcze sporo czasu, choć już teraz wydaje się, że nie powinno to zająć zbyt długo, to jednak musimy uzbroić się w cierpliwość zanim zobaczymy efekt końcowy prac.
16 September 2014, admin, All comments: 0
OSP Jaroszówka na czele klasyfikacji
W niedzielę,14wrześniana boisku piłkarskim w Krzywej po raz kolejny rozegrane zostały Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Chojnów. Jak zawsze były one okazją, aby ocenić poziom męskich, żeńskich i młodzieżowych drużyn ochotniczej straży pożarnej.
15 September 2014, Maciek, All comments: 0
Brązowy medal Sigo Gim 1 podczas I Mistrzostw Polski Szkółek Kolarskich
Bardzo udany weekend zaliczyła grupa kolarska Sigo Gim 1, która rywalizowała tym razem w Obiszowie, gdzie odbywały się I Mistrzostwa Polski Szkółek Kolarskich. Impreza ta została zorganizowana przez Obiszów Team , którego dyrektorem jest Artur Chodor. Była to pierwsza edycja tego typu MP i na pewno będzie ona cykliczna. Ministerstwo Sportu oraz PZkol objęły tego typu inicjatywę specjalnym programem, który ma na celu powstawanie szkółek kolarskich.
15 September 2014, admin, All comments: 2
Kasztanowe lato za nami
W niedzielę na boisku wiejskim w Budziwojowie odbył się festyn pod nazwą "Kasztanowe Lato". Przybyli goście mogli zobaczyć występ artystyczny przygotowany przez nauczycielki oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej w Budziwojowie. Na scenie zgodnie z programem pojawił się zespół folklorystyczny Albinki oraz zespół Rok Starsi. Wieczorem zgromadzonych do tańca porwał DJ Bartek. Jak zapowiadano wcześniej na uczestników czekały także inne atrakcje. Konkursy z nagrodami, przepyszne domowe ciasta, loteria fantowa, malowanie twarzy dzieciom oraz odwiedziny bajkowych postaci - o to także zadbali członkowie Stowarzyszenia Budziwojów - Wieś Inicjatyw Możliwych.
15 September 2014, Maciek, All comments: 0
Kuźnia Jawor skuteczniejsza od naszych juniorów
W minioną niedzielę juniorzy starsi KS Chojnowianka rozegrali kolejne spotkanie ligowe. Tym razem, przed własną publicznością, podejmowaliśmy Kuźnię Jawor. Od samego początku było wiadomo, że będzie ciężko, a wywalczenie punktu będzie sukcesem. Niestety goście pokazali nam już w pierwszej połowie spotkania, że to oni będą rozdawać karty w tym dniu.
Sklep Bigform