Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
 • Polish
 • English
Praca Lidl
 • Xantos
  • Xantos
 • OLA PHU
  • OLA PHU

Latest newsletters

 • Gabinety Lekarskie
  • Gabinety Lekarskie
 • HTM Kowalczykowie
  • HTM Kowalczykowie

Current events

27 December 2013, admin, All comments: 0
Święta na drogach – jeden wypadek i jedenaście kolizji

Stosunkowo spokojnie minęły święta na drogach na terenie powiatu legnickiego. Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Legnicy odnotowali jeden wypadek i jedenaście kolizji w okresie od 24 do 26 grudnia 2013 r.

26 December 2013, admin, All comments: 0
Fajerwerki tylko w Sylwestra i Nowy Rok

Jak co roku w okolicach Świąt Bożego Narodzenia Wojewoda Dolnośląski wydaje zakaz używania wyrobów pirotechnicznych w miejscach publicznych. Sylwester zbliża się wielkimi krokami, to też nie trudno – już dziś – doświadczyć przejawów nieodpowiedzialnego korzystania z fajerwerków. Zakaz obowiązywać będzie do 10 stycznia 2014 roku.

26 December 2013, admin, All comments: 0
Zapraszamy na zabawę opłatkową do Piotrowic!

Podobnie jak w poprzednich latach, także w zbliżającym się, 2014 r. Rada Sołecka i Sołtys Sołectwa Konradówka-Piotrowice zapraszają na zabawę opłatkową do Piotrowic. Wspaniała zabawa gwarantowana!

24 December 2013, admin, All comments: 0
Rodzinnie, ciepło i świątecznie czyli Wieczerza Wigilijna w "Niebieskim Parasolu"

Wigilia Bożego Narodzenia to w tradycji chrześcijańskiej dzień poprzedzający Boże Narodzenie, jeden z najważniejszych dni świątecznych w roku. W tym dniu na bok odchodzą wszystkie waśnie, spory, wybacza się błędy i przewinienia. Ludzie gromadzą się przy stole by wspólnie jeść tradycyjne potrawy i śpiewać kolędy. Wigilijna kolacja jednoczy, dodaje sił, wywołuje radość i uśmiech.

24 December 2013, Dominika, All comments: 2
Zaginął pies rasy bokser!

Dnia 23 grudnia 2013 r. około godziny 16.00 na "domkach Bolesławieckich" zaginął pies rasy bokser. Pies na szyi miał obroże w kolorze czarnym. Bardzo prosimy o pomoc! Za pieskiem bardzo mocno rozpaczają dzieci. Każdego kto go przygarnął lub widział prosimy bardzo kontakt.

23 December 2013, admin, All comments: 0
Jagoda Prusik dziękuje i życzy wszystkim Wesołych Świąt!

Piszę do Was ze świątecznymi pozdrowieniami, z gwiazdkowymi nadziejami i mikołajkowymi nowinami. Tylko dobrzy znajomi i przyjaciele, a za takich Was uważam, wiedzą ile pracy i wysiłku wciąż wkładam, by móc cieszyć się magią nadchodzących świąt – tymi słowami Jagoda Prusik zaczyna list, który z okazji Świąt Bożego Narodzenia kieruje do wszystkich, którzy w tym roku pomogli jej w walce o marzenia.

22 December 2013, admin, All comments: 0
Jarmark Świąteczny po raz drugi w Chojnowie

Już od godzin południowych chojnowski Rynek przemieniał się w miejsce tętniące atmosferą zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Stragany, które otoczyły wydzielone miejsce tuż przy choince z każdą kolejną godziną zapełniały się przeróżnym asortymentem. Było kolorowo, wesoło i przede wszystkim świątecznie.

22 December 2013, Maciek, All comments: 12
III świetlicowe spotkanie z kolędą w SP 4
18.12.2013r. w świetlicy SP4 można było poczuć przedsmak świątecznej atmosfery, którą stworzyli uczniowie występujący w trzecim „Świetlicowym spotkaniu z kolędą” zorganizowanym przez wychowawczynię Dorotę Chopkowicz.
21 December 2013, admin, All comments: 8
"Czy weterynarz postąpił etycznie?". Romowa z doktorem nauk weterynaryjnych Piotrem Kołodziejem

Sprawa, którą pokazali reporterzy Uwagi jest bardzo przykra i nie pokazuje naszego miasta w dobrym świetle. Wielu z Państwa ta historia poruszyła i zbulwersowała. Jak powinno postępować się podobnych przypadkach? Czy zabicie bezpańskiego psa w taki sposób, obciąża tylko moralnie, dokonującego eutanazji, czy jest też pogwałceniem prawa? Na nasze pytania odpowiada były Główny Lekarz Weterynarii, mieszkaniec naszego miasta, dr Piotr Kołodziej.

20 December 2013, admin, All comments: 7
Gimnazjum nr 1 w Chojnowie życzy wszystkim Wesołych Świąt! (video)

Panie i panowie, dziewczęta i chłopcy, pragniemy przekazać Wam nowinę prosto z Gimnazjum nr 1 w Chojnowie. Uczniowie, Nauczyciele i Dyrekcja szkoły życzą wszystkim Wesołych Świąt!

20 December 2013, Jerzy Kucharski, All comments: 1
Betlejem... Jerzy Kucharski zaprasza

Do Betlejem dotarłem pod koniec epoki nierealnego socjalizmu. Jak? Przez Egipt, który utrzymywał stosunki dyplomatyczne z Izraelem. Kair opuszczaliśmy pod eskortą policji. Zamieszkaliśmy w hotelu przy siódmej stacji drogi krzyżowej. Pusto. Patrole wojskowe, palestyńczycy i my. Co nas tam zagnało? Jak to ująć? Jeśli coś ważnego wydarzyło się w dziejach rodzaju lidzkiego, to to coś wydarzyło się właśnie tu.