Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
PWSZ Legnica
  • OLA PHU
    • OLA PHU
  • HTM Kowalczykowie
    • HTM Kowalczykowie

Current events

10 July 2014, Jerzy Kucharski, All comments: 0
Skora między Zagrodnem, a Uniejowicami - fotorelacja
Jadwisin. Senna wioska położona na terasie nadzalewowej Skory, na jej lewym brzegu. W centrum wioski na prawym brzegu znajduje się boisko piłkarskie, do którego prowadzi metalowa kładka i bród. Tu zrodziła się idea stworzenia programu edukacyjnego kajakowych szkół, której autorką była i jest Bona Szaban. To stąd wyruszył na przygodę ze Skorą jej pierwszy spływ.
09 July 2014, KRZYSZTOF SZUSTKA, All comments: 0
W szybkim tempie przybywa "skarbów" w regionie legnickim. Mowa o...
Zaczęło się w maju 2000 roku....
W piątek o godzinie 17.00 w Restauracji Duszka odbędzie się spotkanie przedstawicieli gminnych organizacji pozarządowych, trenera geocachingu oraz mieszkańców regionu. Wszystkich zainteresowanych taką formą turystycznej zabawy zapraszamy na to spotkanie, podczas którego omówione zostanie pojęcie geocachingu a także odbędzie się pokaz szukania skrytek.
09 July 2014, Gmina Chojnów, All comments: 0
Rokowania na kompleks parkowo-pałacowy w Piotrowicach
Przeprowadzone w dniach 18.10.2013 r. i 28.01.2014 r. przetargi ustne nieograniczone na sprzedaż przedmiotowej nieruchomości zakończyły się wynikiem negatywnym.
Chojnów, dnia 4 lipca 2014 r.
Rokowania na działkę numer 1019/31 odbędą się w dniu 10 września 2014 r., w sali posiedzeń nr 102 o godz. 9.00 w Urzędzie Gminy w Chojnowie, ul. Fabryczna 1.
09 July 2014, Maciek, All comments: 1
Ulica Reja dzisiaj zamknięta! (Aktualizacja godzina 14:50)
W związku z prowadzonymi pracami dotyczącymi nowego przyłącza wodnego do Gimnazjum nr 2 ul. Reja została odłączona z ruchu. Na odcinku od skrzyżowania z ul. Wolności do skrzyżowania z ul. Szpitalną droga jest wyłączona z nieprzejezdna. Prace potrwają do dnia jutrzejszego, kiedy to wszystko wróci do normy.
09 July 2014, M. Duda, All comments: 0
"Chojnowscy rycerze" pod Grunwaldem (foto)
Jak wiadomo Bitwa pod Grunwaldem na kartach historii zapisała się jako bardzo ważne wydarzenie w dziejach naszego kraju. W tym roku obchodzimy już 604 rocznicę zwycięstwa wojsk polsko-litewskich nad zakonem krzyżackim. Od wielu lat członkowie Bractwa Rycerskiego Grodu Chojnów uczestniczą w największej w Europie inscenizacji bitwy średniowiecznej podczas obchodów Bitwy pod Grunwaldem.


09 July 2014, Maciek, All comments: 1
Mordercze podjazdy i niebezpieczne zjazdy w serii wyścigów "Górale na Start"
Nasi młodzi kolarze nie przestają ciężko trenować. Sezon nadal trwa zatem forma musi być utrzymana na najwyższym poziomie. W miniony weekend zawodnicy UKK Oriens MTB wzięli udział w Pucharze Polski, który odbył się w Wałbrzychu. Ta impreza sportowa została zorganizowana przez KKW Jama Wałbrzych i była to jednocześnie druga i ostatnia seria wyścigów Górale na Start.
09 July 2014, admin, All comments: 0
„§Masz Prawo”. „Jak podzielić spadek? O dziale spadku słów kilka.”
Szanowni Państwo,

Dział spadku pomiędzy spadkobiercami zmarłego często stanowi zarzewie sporów, które dodatkowo potęgują ból oraz cierpienie związane z utratą bliskiej nam osoby – spadkodawcy. Dlatego też w niniejszym artykule przybliżę zagadnienie działu spadku, który nie musi zawsze prowadzić do konfliktów, których rozwiązanie będzie możliwe tylko w drodze „batalii” przed Sądem.
08 July 2014, Maciek, All comments: 0
Śmiertelny wypadek na wysokości Jerzmanowic
Tuż przed godziną 15 doszło do śmiertelnego wypadku na drodze krajowej 94 łączącej Chojnów z Bolesławcem. Na wysokości Jerzmanowic nastąpiło zderzenie czołowe pojazdów marki Mercedes oraz Volkswagen. Kierująca VW Polo kobieta w wieku około 45 lat zginęła na miejscu.
08 July 2014, firemax, All comments: 0
Nowoczesna motopompa dla chojnowskich strażaków
W sobotnie południe czwartego lipca w samym centrum Legnickiego rynku miały miejsce przełożone z powodu czerwcowego zagrożenia powodziowego powiatowe obchody z okazji Dnia Strażaka. Myślą przewodnią obchodów były awanse i wyróżnienia dla strażaków oraz dla osób, które na co dzień wspomagają działania strażaków jak i ochotników z powiatu, oraz oficjalne przekazanie nowego radiotelefonu dla OSP Krzywa zakupionego przez urząd gminy Chojnów oraz zakupioną przez KW PSP we Wrocławiu motopompę.
07 July 2014, MK , All comments: 0
Dni Otwarte Doradztwa Rolniczego za nami

Przed dwa dni mnóstwo wystawców i jeszcze więcej odwiedzających postawiło przybyć do Piotrowic, gdzie na terenie kompleksu pałacowo-parkowego odbyły się XXXIV Dni Otwarte Doradztwa Rolniczego i XIX Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych i Wystawa Maszyn Rolniczych. W tym roku patronat honorowy nad imprezą objęli: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Wojewoda Dolnośląski oraz Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

07 July 2014, admin, All comments: 0
Spokojny weekend na drogach

Ostatni weekend legnickiej drogówki upłynął pod hasłem poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W ramach działań prowadzonych od piątku do niedzieli sprawdzano trzeźwość kierowców, stan techniczny ich pojazdów oraz sposób przewożenia dzieci.

Sklep Bigform