Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
PWSZ Legnica
  • OLA PHU
    • OLA PHU
  • HTM Kowalczykowie
    • HTM Kowalczykowie

Current events

13 July 2014, admin, All comments: 0
Prośba o pomoc
W nocy z 11 na 12 lipca 2014 skradziono skuter z ul. Legnickiej. Skuter był koloru czerwono czarnego. Jeżeli ktoś z Państwa widział to zdarzenie lub wie coś w tej sprawie bardzo proszę o kontakt. Dla znalazcy przewidziana jest nagroda.

Tel. 729532227
13 July 2014, zuza_07, All comments: 0
Wycieczka-rajd samochodowy „Szlachta śląska - śladami Wolfa Busewoya”.
19 lipca 2014 r odbędzie się "Wycieczka-rajd samochodowy" „Szlachta śląska - śladami Wolfa Busewoya”. Legnica-Niedźwiedzice-Chojnów-Studnica-Niedźwiedzice-Legnica. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
11 July 2014, M. Duda, All comments: 0
Wakacje z Miejską Biblioteką Publiczną (foto)
Przedstawieniem : „Legenda o Kniaziu Popielu i Piaście Kołodzieju” zakończyliśmy kolejne dni wakacji w naszym mieście, które tym razem w całości zostały zaplanowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną. "Tydzień w moim mieście" upłynął zarówno pod znakiem poznawania historii miasta jak i beztroskiej zabawy w doborowym towarzystwie.
11 July 2014, Maciek, All comments: 0
Zdarzenie drogowe przy wyjeździe z Gołaczowa. Audi wylądowało na drzewie!
Dziś około godziny 7:00 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego marki Audi. Kierujący pojazdem, jadąc w kierunku Złotoryi, wykonywał manewr wyprzedzania. Podczas tej czynności na lewym pasie natrafił na około 20 centymetrową koleinę, która była główną przyczyną zdarzenia. Kierujący pojazdem Audi stracił panowanie nad samochodem i uderzył w pobliskie drzewo.
10 July 2014, Maciek, All comments: 0
Poszukiwanie skarbów z Miejską Biblioteką Publiczną
Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie w ramach wakacji przygotowała nie lada atrakcję dla młodych czytelników. Przejdźmy do sedna była to wyprawa Husytów. Uczestnicy dzisiejszej wycieczki odkrywców przeszli starą część miasta poznając jej zabytki i tajemnice.
10 July 2014, Maciek, All comments: 1
Skora przekroczyła stan alarmowy o ponad 60 centymetrów
Deszcz, deszcz i jeszcze raz deszcz. Ostatnie opady przyczyniły się do podniesienia stanu naszej rzeki. W chwili obecnej Skora nie zagraża wylaniem poza swoje koryto, choć nie wiadomo jak będzie dalej. Punkt pomiarowy znajdujący się w Zagrodnie wskazuje przekroczenie poziomu alarmowego o ponad 60cm. Zatem w Chojnowie możemy spodziewać się za około 7-8 godzin podniesienia stanu rzeki.
10 July 2014, Jerzy Kucharski, All comments: 0
Skora między Zagrodnem, a Uniejowicami - fotorelacja
Jadwisin. Senna wioska położona na terasie nadzalewowej Skory, na jej lewym brzegu. W centrum wioski na prawym brzegu znajduje się boisko piłkarskie, do którego prowadzi metalowa kładka i bród. Tu zrodziła się idea stworzenia programu edukacyjnego kajakowych szkół, której autorką była i jest Bona Szaban. To stąd wyruszył na przygodę ze Skorą jej pierwszy spływ.
09 July 2014, KRZYSZTOF SZUSTKA, All comments: 0
W szybkim tempie przybywa "skarbów" w regionie legnickim. Mowa o...
Zaczęło się w maju 2000 roku....
W piątek o godzinie 17.00 w Restauracji Duszka odbędzie się spotkanie przedstawicieli gminnych organizacji pozarządowych, trenera geocachingu oraz mieszkańców regionu. Wszystkich zainteresowanych taką formą turystycznej zabawy zapraszamy na to spotkanie, podczas którego omówione zostanie pojęcie geocachingu a także odbędzie się pokaz szukania skrytek.
09 July 2014, Gmina Chojnów, All comments: 0
Rokowania na kompleks parkowo-pałacowy w Piotrowicach
Przeprowadzone w dniach 18.10.2013 r. i 28.01.2014 r. przetargi ustne nieograniczone na sprzedaż przedmiotowej nieruchomości zakończyły się wynikiem negatywnym.
Chojnów, dnia 4 lipca 2014 r.
Rokowania na działkę numer 1019/31 odbędą się w dniu 10 września 2014 r., w sali posiedzeń nr 102 o godz. 9.00 w Urzędzie Gminy w Chojnowie, ul. Fabryczna 1.
09 July 2014, Maciek, All comments: 1
Ulica Reja dzisiaj zamknięta! (Aktualizacja godzina 14:50)
W związku z prowadzonymi pracami dotyczącymi nowego przyłącza wodnego do Gimnazjum nr 2 ul. Reja została odłączona z ruchu. Na odcinku od skrzyżowania z ul. Wolności do skrzyżowania z ul. Szpitalną droga jest wyłączona z nieprzejezdna. Prace potrwają do dnia jutrzejszego, kiedy to wszystko wróci do normy.
09 July 2014, M. Duda, All comments: 0
"Chojnowscy rycerze" pod Grunwaldem (foto)
Jak wiadomo Bitwa pod Grunwaldem na kartach historii zapisała się jako bardzo ważne wydarzenie w dziejach naszego kraju. W tym roku obchodzimy już 604 rocznicę zwycięstwa wojsk polsko-litewskich nad zakonem krzyżackim. Od wielu lat członkowie Bractwa Rycerskiego Grodu Chojnów uczestniczą w największej w Europie inscenizacji bitwy średniowiecznej podczas obchodów Bitwy pod Grunwaldem.


Sklep Bigform