Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
Sklep Bigform
Nowe mieszkania

  • OLA PHU
    • OLA PHU

Latest newsletters

  • HTM Kowalczykowie
    • HTM Kowalczykowie
  • Gabinety lekarskie
    • Gabinety lekarskie

Current events

20 December 2014, admin, All comments: 0
Jasełka w Powiatowym Zespole Szkół
Okres przedświąteczny to czas szczególny dla wszystkich uczniów. Z przyjemnością angażują się w nadanie budynkom szkoły świątecznego charakteru, ubieranie choinki, wykonywanie stroików i dekoracji bożonarodzeniowych. Każdego roku organizowane są również jasełka opowiadające historię Bożej Rodziny. Nie inaczej było w Powiatowym Zespole Szkół. Uczniowie wszystkich trzech szkół zaangażowali się w przygotowanie widowisk dla grona pedagogicznego oraz swoich kolegów i koleżanek.
20 December 2014, Redaktorka, All comments: 0
Karambol na A4. Zderzyło się 7 aut, 3 osoby trafiły do szpitala (Aktualizacja 15:00)
Na autostradzie A4 na wysokości miejscowości Krzywa doszło do zderzenia siedmiu pojazdów. Chodzi o sześć samochodów osobowych i bus, którym podróżowało 7 pasażerów i kierowca. W wyniku zdarzenia do szpitala trafiły trzy osoby - ustaliło radio TOK FM.
20 December 2014, Redaktorka, All comments: 2
Uczniowie gotowi do świąt - Jasełka w Szkole Podstawowej nr 4
Zgodnie z tradycją, w przedświąteczny czas, wszystkie dzieci w swoich szkołach przygotowują się do jasełek. To nie tylko okazja do tego by sprawdzić swój talent aktorski, ale przede wszystkim aby przybliżyć wszystkim historię świąt Bożego Narodzenia. Tygodniami opracowywany plan, przygotowywana sceneria, a zwłaszcza nauka swojej roli tak, aby wszystko wypadło jak najlepiej przed widzami. W piątkowy poranek, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 wyszli na scenę by złożyć sobie życzenia i po raz ostatni zobaczyć się we wspólnym gronie przed świętami.
20 December 2014, Maciek, All comments: 1
Nietypowe jasełka w wykonaniu gimnazjalistów z "jedynki" (video)
Wczorajszy dzień, we wszystkich chojnowskich szkołach, nie był typowym piątkiem. Nasze dzieci i młodzież szykują się do świątecznej przerwy, która potrwa aż do siódmego stycznia. Zbliżające się wielkimi krokami Boże Narodzenie przyczyniło się do wspaniałej, świątecznej atmosfery. Piątkowy dzień wśród uczniów był dniem refleksji, skupienia i odpowiedniego przygotowania do narodzin Chrystusa.
20 December 2014, admin, All comments: 0
Dotacja dla Bielskiego Stowarzyszenia Promocji Kultury w ramach projektu "Tu mieszkam, tu zmieniam"
Bielskie Stowarzyszenie Promocji Kultury jest jedną z organizacji, którym Bank Zachodni WBK przyznał dotację w projekcie "Tu mieszkam, tu zmieniam". Do jutra (21 grudnia) trwa głosowanie internautów na projekty, które ich zdaniem powinny dostać dodatkowe fundusze na realizację dowolnego celu.
19 December 2014, admin, All comments: 0
Gdzie kupować najtaniej przed świętami. Porównanie cen w chojnowskich marketach
Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. W mieście widać już wiele akcentów związanych właśnie z tym okresem. Również witryny sklepowe wyglądają inaczej, bardziej kolorowo. Nie ma co ukrywać - wszyscy szykują się do nadchodzącego Bożego Narodzenia.
19 December 2014, Redaktorka, All comments: 1
"Błyskotliwe" Gimnazjum nr 1 (video)
Okres zimowy, to czas kiedy szybciej zapada zmrok i stajemy się niewidoczni na drodze. Mało kto pamięta o tym, że istnieją proste sposoby by uchronić się przed nieszczęściem. W tym roku Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zadbało, aby każdy z uczniów pamiętał, że jeden odblask może uratować życie. Konkurs "Błyskotliwi" skierowany do dzieci i młodzieży ma na celu uświadomić społeczeństwo, które w większości nie ma pojęcia jakie to ważne. W projekt postanowiło zaangażować się Gimnazjum nr 1 w Chojnowie.
19 December 2014, admin, All comments: 0
Konkurs kolęd i stroików w Gimnazjum nr 2
Wspólne śpiewanie kolęd to jedna z najważniejszych bożonarodzeniowych tradycji. Większość z nas rozpoczyna ich śpiewanie w gronie rodzinnym, przy wigilijnym stole. Jak bardzo kolędy wprowadzają nas w świąteczny nastrój- o tym mogli przekonać się uczniowie i nauczyciele, którzy wczoraj o godz. 13.00 zgromadzili się w auli Gimnazjum nr 2, aby wziąć udział w szkolnym konkursie kolęd.
19 December 2014, CHZGKiM, All comments: 0
Uwaga! Przerwa w dostawie wody 19.12.2014
Chojnowski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Chojnowie uprzejmie informuje, że w związku z awarią sieci wodociągowej przy ul. Reja nastąpi przerwa w dostawie wody na ulicach:Reja, Poźniaków, Szpitalna, Grodzka, Krótka, Długosza i Kwiatowa.
19 December 2014, Gimnazjum nr 1, All comments: 0
Gimnazjum nr 1  w :"Niebieskim Parasolu"
W dniu 18-go grudnia 2014r. w Ośrodku Rehabilitacyjno-Opiekuńczym „Niebieski parasol” w Chojnowie odbyło się niecodzienne spotkanie. Młodzież z Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II przygotowała dla podopiecznych ośrodka przedświąteczne spotkanie kolędowe.
19 December 2014, Redaktorka, All comments: 0
Klub Psich Zaprzęgów "Sfora Chojnów" - Z miłości do psów (wywiad + video)

Zdarza się, że są jeszcze na świecie tacy ludzie, którzy w pełni poświęcają się temu co kochają. Tym lepiej, kiedy ta miłość kierowana jest do zwierząt. My mieliśmy szczęście i udało nam się spotkać z ludźmi, którzy swoje życie dzielą z psami i wcale się tego nie wstydzą. Po rozmowie nasunął nam się jeden wniosek: oni naprawdę wiedzą co robią i cieszą się tym. W sobotni poranek pojechaliśmy wspólnie do lasu by nie tylko poznać ich historię, ale być również jej częścią. Teraz już wiemy „co słychać” w Klubie Psich Zaprzęgów „Sfora Chojnów”, a w ich imieniu o wszystkim opowiedział nam Tadeusz Rybczyński - założyciel klubu.