Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
PWSZ Legnica
  • OLA PHU
    • OLA PHU
  • HTM Kowalczykowie
    • HTM Kowalczykowie

Current events

04 August 2014, Maciek, All comments: 0
Spalona stodoła w kolonii Jaroszówka po uderzeniu pioruna (video+foto)
Wczorajsza burza, pomimo iż w Chojnowie nie wyrządziła szkód, dała się we znaki mieszkańcom kolonii Jaroszówka. W niedzielę około godziny 15:30 straż pożarna otrzymała wezwanie do pożaru, który był prawdopodobnie efektem uderzenia pioruna. Doszło do zapalenia się stodoły. Na miejsce zdarzenia przybyły dwa zastępy z Rokitek, dwa z Chojnowa oraz dwa z Jaroszówki.
04 August 2014, Maciek, All comments: 0
Niewybuch na torowisku w Rokitkach
Piątkowe popołudnie okazało się bardzo pracowite dla strażaków z naszej gminy. Na torowisku kolejowym zlokalizowanym pomiędzy Rokitkami, a Jednostką Wojskową w Duninowie znaleziono niewybuch pochodzący jeszcze z czasów wojennych.
03 August 2014, SPW NIEDŹWIEDZICER, All comments: 0
”Dni Kresowe – Nie jest wart przyszłości ten, kto nie pamięta o przeszłości”
Stowarzyszenie Przyjaciół Wsi Niedźwiedzice informuje o możliwości uczestniczenia w projekcie pn.”Dni Kresowe – Nie jest wart przyszłości ten, kto nie pamięta o przeszłości” realizowanego w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 , który otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Beneficjentami projektu mogą być osoby zamieszkałe na terenie Gminy Chojnów.
01 August 2014, Zawodnicy KS Chojnowianka, All comments: 43
Seniorzy KS Chojnowianka z apelem o pomoc!
Rozgrywki IV-ligowe zbliżają się wielkimi krokami. Pierwszy mecz już za nieco ponad dwa tygodnie. Nasz zespół w pierwszej kolejce 16 sierpnia zmierzy się na wyjeździe z Widawą Bierutów. Jednak aby dumnie i godnie reprezentować na dolnośląskich arenach nasze miasto - Chojnów potrzebujemy Waszej pomocy!
01 August 2014, admin, All comments: 0
Osetnica wyróżniona w "Najpiękniejszej Wsi"
22 maja 2014 r. w Gminie Chojnów mieliśmy zaszczyt gościć komisję konkursową w ramach Konkursu „Piękna Wieś Dolnośląska 2014”. Konkurs ten w Województwie Dolnośląskim organizowany jest już po raz szósty i jest jedną z form wsparcia jakie Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oferuje społecznościom lokalnym uczestniczącym w Odnowie Dolnośląskiej Wsi. Gmina Chojnów po raz pierwszy wzięła udział w konkursie zgłaszając Osetnicę w kategorii „Najpiękniejsza wieś” oraz Gospodarstwo Agroturystyczne Piaskowy Las z Czernikowic w kategorii „Najpiękniejsza Zagroda”. Wczoraj zostały ogłoszone wyniki. Wśród laureatów znalazła się także Osetnica, która zdobyła wyróżnienie w kategorii "Najpiękniejsza Wieś 2014".
01 August 2014, admin, All comments: 1
Najsmaczniejszy tost ziemi chojnowskiej - rozstrzygnięcie plebiscytu
Na początku tygodnia ogłosiliśmy plebiscyt na najsmaczniejszego tosta w Chojnowie i okolicach. Dziś o godzinie 12.00 dobiegł on końca. Wśród zgłoszonych lokali znalazły się: Alladyn, Bar Duet, Havira, Niezły Młyn, Stacja Paliw Dobroszów, a także tost mrożony z Biedronki. Głosując można było wygrać podwójnego tosta w lokalu, w którym waszym zdaniem jest on najsmaczniejszy. Dziś zsumowaliśmy wyniki oraz wyłoniliśmy zwycięzcę.
01 August 2014, admin, All comments: 0
Jak organizować konsultacje społeczne, jak zachęcić mieszkańców do udziału ?

Fundacja Cultura Mentis w partnerstwie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego organizuje bezpłatne szkolenia w ramach projektu "Obywatele w Działaniu".

Projekt adresowany jest do pracowników Jednostek Samorządu Terytorialnego i przedstawicieli Organizacji Pozarządowych i ma zachęcić do przeprowadzania konsultacji społecznych oraz brania w nich aktywnego udziału.01 August 2014, admin, All comments: 0
Orange Polska usuwa awarie po kradzieżach kabli
Orange Polska informuje, że od 31.07.2014 roku usuwa awarie po dokonanych kradzieżach kabli telekomunikacyjnych. Prace mogą potrwać do 3 dni. Zaistniała sytuacja powoduje utrudnienia na łączach telefonii stacjonarnej oraz problemy z przesyłem internetu.
01 August 2014, Michał Kamiński, All comments: 1
"Najbardziej zależało mi na tych ludziach, którzy tu po wojnie tworzyli historię"

„Chojnowianie znani i zasłużeni 1945-2010” – to ostatnia książka traktująca o naszym mieście. Jak można wywnioskować z tytułu, zawiera informacje o mieszkańcach Chojnowa, żyjących w latach 1945-2010. Autorką książki jest Krystyna Czapska, chojnowianka, która przez około 3 lata zbierała i zapisywała informacje o bohaterach publikacji, by w połowie czerwca tego roku mogła ujrzeć światło dzienne. O początkach, procesie powstawania i zawartości książki „Chojnowianie znani...” rozmawiam z autorką.

01 August 2014, admin, All comments: 2
Trening systemu ostrzegania na terenie Dolnego Śląska
Dzisiaj o godzinie 17.00 na terenie Dolnego Śląska zostanie przeprowadzony trening systemu ostrzegania i alarmowania zwykorzystaniem akustycznego systemu alarmowania mieszkańców (syren alarmowych Straży Pożarnej) .
31 July 2014, SPW NIEDŹWIEDZICER, All comments: 0
"DNI KRESOWE-NIE JEST WART PRZYSZŁOŚCI TEN, KTO NIE PAMIĘTA O PRZESZŁOŚCI”
Dni Kresowe - Nie jest wart przyszłości ten, kto nie pamięta o przeszłości to spotkanie kilku pokoleń, mające na celu działania koedukacyjne, służące aktywizacji i integracji osób 60+ oraz popularyzacji i ochronie elementów kultury regionalnej ze szczególnym uwzględnieniem folkloru i dziedzictwa kulturowego społeczności lokalnych. Zadanie będzie realizowane na terenie Gminy Chojnów w okresie od 01-08-2014 do 31-12-2014.
Sklep Bigform