Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum arena PWSZ Legnica
  • OLA PHU
    • OLA PHU
  • HTM Kowalczykowie
    • HTM Kowalczykowie

Aktualne wydarzenia

04 lipiec 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 3
XLII Sesja Rady Miejskiej miasta Chojnowa (video)

26 czerwca o godzinie 14.00 odbyła się XLII Sesja Rady Miejskiej miasta Chojnowa. Przez nieco ponad dwie godziny radni debatowali przede wszystkim nad oceną wykonania budżetu naszego miasta za ubiegły rok. W dalszej części zapis video całej sesji. Zapraszamy do obejrzenia.

04 lipiec 2014, artykuł sponsorowany, Wszystkich komentarzy: 3

Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych w Chojnowie z siedzibą w Gimnazjum nr 2 w Chojnowie przy ul. Konarskiego 4 prowadzi nabór na pierwszy rok nauki w roku szkolnym 2014/2015. Dla zainteresowanych nowo uruchomiona specjalność policyjna lub pożarnicza. Zapraszamy do zapisów!

03 lipiec 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 2
Wakacyjna promocja na Basenie Miejskim w Chojnowie

Przed nami dwa miesiące odpoczynku od szkoły, smażenia się w słońcu, następnie chłodzenia w kojącej wodzie. Nie wyjeżdżając z miasta możemy skorzystać z oferty jaką proponuje nam Basen Miejski w Chojnowie. Z okazji rozpoczętych przed paroma dniami wakacji przez najbliższe miesiące obowiązywać będą promocyjne ceny biletów. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

03 lipiec 2014, PWSZ Legnica, Wszystkich komentarzy: 0
PWSZ zaprasza na nowe kierunki studiów !

Do 29 lipca br. można zarejestrować się w systemie elektronicznej rekrutacji kandydatów na studia na rok akademicki 2014/2015 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy.

03 lipiec 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Bezpieczna droga"

Zakończenie roku szkolnego to nie tylko pożegnanie z nauką i szkolną ławą. Przekonali się o tym uczniowie punktu przedszkolnego z Goliszowa, na których w trakcie ostatniego dnia szkoły czekała inna niespodzianka. Poznali zwycięzcę konkursu plastycznego „Bezpieczna droga”. Przypomnijmy, że o zwycięzcy zabawy zdecydowali Czytelnicy Portalu CHOJNOW.PL, którzy przy pomocy sondy oddawali głosy na swoich faworytów.

02 lipiec 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
PRZYPOMINAMY już w poniedziałek Zbiórka krwi z chojnowskim Komisariatem Policji

Pompowana jest przez serce krążąc po skomplikowanej sieci naczyń krwionośnych i żył. Dostarcza komórkom tlenu i składników odżywczych. Działa również ochronnie – chroni organizm przed bakteriami i ciałami obcymi. O czym mowa? Oczywiście o krwi, przez wielu nazywanej życiodajnym płynem. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że oddając krew możemy uratować komuś życie. 14 lipca będziemy mieli okazję wziąć udział w akcji honorowego krwiodawstwa , która odbędzie się na terenie Komisariatu Policji w Chojnowie.

02 lipiec 2014, UG Chojnów, Wszystkich komentarzy: 0
XXXIV DODR. XIX Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych i Maszyn Rolniczych

Co roku początek lata w Gminie Chojnów łączy się z dwudniowym świętem dolnośląskiego rolnictwa. Tysiące odwiedzających i ponad stu wystawców na dwóch tysiącach metrów kwadratowych prezentują ciekawe okazy zwierząt hodowlanych oraz nowości technologiczne maszyn rolniczych. Organizatorami imprezy są: Urząd Gminy Chojnów, Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Dolnośląska Izba Rolnicza a także hodowlane związki branżowe.

02 lipiec 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
"Możemy człowieka ocenić po tym, jak traktuje zwierzęta". Kolejny pies poszukuje domu.

Temat porzucania zwierząt wraca jak bumerang. Co rusz słyszmy o błąkających się, zadbanych i szukających swojego pana psach czy kotach, które opuściły swój ciepły dom, ewidentnie nie na własne życzenie. Szczególnie z początkiem wakacji warto zwrócić uwagę na ten problem. Raz, że właśnie w trakcie wolnego, wyjazdów z domu ukochany dotąd piesek czy kotek staje się problemem, dwa, pierwszego lipca obchodziliśmy Dzień Psa, święto mające na celu promowanie akcji mających pomóc psom bezdomnym i potrzebującym.

02 lipiec 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Pościg za pijanym kierowcą
We wtorek około godz. 13.45 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego legnickiej Policji pełniący służbę w okolicach Chojnowa usiłowali zatrzymać do kontroli samochód osobowy marki Opel, którego kierowca przekroczył znacznie dopuszczalną prędkość na odcinku drogi z ograniczeniem do 50 km/h.
02 lipiec 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Przedwakacyjne spotkanie z chojnowskimi policjantami

Rozpoczęły się wakacje, czas długich podróży, swawoli, kąpieli w wielkich ośrodkach wodnych, imprez masowych. Mundurowi z Komisariatu Policji w Chojnowie kontynuują spotkania z najmłodszymi dbając o ich bezpieczeństwo, zarówno w roku szkolnym jak i w trakcie przerw od szkoły. Ostatnie z nich odbyły się w Rzeszotarach i Siedliskach, gdzie policjanci z naszego miasta rozmawiali z uczniami Szkoły Podstawowej oraz wychowankami przedszkola na temat bezpiecznych wakacji.

01 lipiec 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 12
"Nie podjąłbym się tego, jeśli nie wierzyłbym w tą drużynę" - rozmowa z Arkadiuszem Paluchem
Pierwszy i ostatni sezon w klasie okręgowej Klubu Sportowego Chojnowianka przeszedł do historii. W Chojnowie pojawiło się dwóch szkoleniowców, którzy przyczynili się do awansu do IV ligi. W ostatnich dniach przeprowadziliśmy rozmowę z obecnym trenerem naszego klubu - Arkadiuszem Paluchem, który poprowadził biało niebieskich w rundzie jesiennej. Serdecznie zapraszamy do lektury.
Sklep Bigform