Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
 • Polish
 • English
Zostań pracownikiem Lidla
 • Xantos
  • Xantos
 • OLA PHU
  • OLA PHU

Ostatnie gazetki

 • Gabinety Lekarskie
  • Gabinety Lekarskie
 • HTM Kowalczykowie
  • HTM Kowalczykowie

Aktualne wydarzenia

15 maj 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Osłabiona Chojnowianka przegrała w Polkowicach.
W dniu wczorajszym KS Chojnowianka rozegrała chyba najtrudniejsze spotkanie w klasie okręgowej. Rywalem była ekipa KS II Polkowice, która do tej pory zajmowała drugą pozycję w tabeli ligowej. Biało niebiescy od długiego czasu byli liderem, który dzielenie spisywał się w niemalże każdym spotkaniu.
15 maj 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Kamil Mroczkowski nokautuje rywala w pierwszym starciu Mistrzostw Polski Juniorów
W chwili obecnej chojnowski pięściarz, wychowanek klubu bokserskiego Champion Chojnów Powiat Legnicki, Kamil Mroczkowski przebywa w miejscowości Nowa Dęba, gdzie odbywają się Mistrzostwa Polski Juniorów.
15 maj 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
„Baśnie, bajki, bajeczki” w Bibliotecznej Akademii Malucha

W tym roku obchodzimy XI edycję Tygodnia Bibliotek. Ten wyjątkowy dla miłośników książek czas mający na celu promocję czytelnictwa łączy się z wydarzeniami jakie z tej okazji szykują biblioteki w całej Polsce. Również Chojnów włączył się do ogólnopolskiej akcji. Jednym z punktów programu w chojnowskiej odsłonie Tygodnia Bibliotek była Biblioteczna Akademia Malucha.

14 maj 2014, Marcin Zatwarnicki, Wszystkich komentarzy: 0
„§Masz Prawo”. Zadośćuczynienie dla uczestnika kolizji drogowej.

Zgodnie z zapowiedzią uczynioną w jednym z wcześniejszych artykułów, w dniu dzisiejszym chciałbym przybliżyć zagadnienie zadośćuczynienia za krzywdę powstałą w następstwie kolizji drogowej. Krzywda – jako szkoda powstała na osobie – ma charakter subiektywny, bowiem co do zasady odpowiada indywidualnym odczuciom poszkodowanego co do stanu jego zdrowia fizycznego oraz psychicznego stanowiącego następstwo zdarzenia powodującego szkodę (krzywdę) np. kolizji drogowej.

14 maj 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Okradli dom na ponad 3 tys. złotych

Chojnowscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzewanych o włamanie do domu w Gniewomirowicach. W trakcie prowadzonych czynności został im udowodniony zarzut kradzieży przedmiotów na łączną kwotę ponad 3 tys. złotych.

14 maj 2014, Małgorzata Uroda, Wszystkich komentarzy: 0
„Jedz zdrowo”. Produkty zbożowe – paliwo dla mózgu i ciała!

Podstawą zbilansowanej diety są przetwory zbożowe. Każdy posiłek powinien zawierać je w swoim składzie. Należą do nich kasze, mąki, ryż, pieczywo, makarony i płatki zbożowe. Unikanie zbóż w jadłospisie jest nieracjonalne i świadczy o diecie, która w późniejszym okresie odbije się na naszym zdrowiu. Oczywiście ilość produktów zbożowych w naszym codziennym menu uzależniona jest od potrzeb i możliwości organizmu. Więcej przetworów zbożowych powinny jadać dzieci, młodzież, sportowcy i osoby aktywne ruchowo. Mniej natomiast chorzy na cukrzycę, małe dzieci z padaczką.

14 maj 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 1
Walka lidera z wiceliderem. Zapowiedź meczu KS II Polkowice - Chojnowianka Chojnów
Bardzo trudny tydzień czeka piłkarzy KS Chojnowianka. W dniu dzisiejszym o godzinie 17:00 biało niebiescy rozegrają jedno z najtrudniejszych spotkań w lidze. Rywalem będzie wicelider rozgrywek – KS II Polkowice. Ten mecz wyjazdowy rozegramy niestety w niepełnym składzie.
13 maj 2014, PWSZ Legnica, Wszystkich komentarzy: 0
Juwenalia 2014 w PWSZ im. Witelona w Legnicy

Zgodnie z akademicką tradycją już za kilkanaście dni wszyscy żacy będą obchodzić swoje święto – Juwenalia. W wielu miastach akademickich w te dni odbywa się symboliczne przekazanie studentom kluczy do bram miasta. Zabawa trwa zwykle przez kilka dni, w czasie których odbywają się imprezy kulturalno-sportowe, organizowane głównie przez i dla studentów. Tak również będzie w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy, gdzie Juwenalia 2014 odbywać się będą w dniach 22 – 23 maja bieżącego roku.

13 maj 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Zaginął kundelek na domkach bolesławieckich. Pomóżmy w poszukiwaniach!

W dniu wczorajszym, tj. 12 maja zaginął sympatyczny, młody kundelek. Właściciele proszą o pomoc w odnalezieniu czworonoga.

13 maj 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 3
Rap Melanż „PiątVka” na szóstkę!

Jaśnie Wielmożni Panowie to nie tylko JWP. To również SWRN, Demon, Midz, Gradek, Rymolwerowcy, DJ Rożo i chłopaki z Epinefryny. Należą się im pokłony w pas za to co uczynili w sobotni wieczór w parku przy Niebieskim Parasolu w Chojnowie. Kto nie był niech żałuje, a kto kocha hip hop i nie był, ten nie zna smaku miłości.

12 maj 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Tajlandia i Kambodża oczyma Wojciecha Drzewickiego

Wojciech Drzewicki, chojnowianin, na co dzień doktor geologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Pasjonat podróży i poznawania nowych kultur. Wraz z przyjaciółmi – Anną Jezierską i Michałem Dereniem – udał się na wyprawę do Tajlandii i Kambodży o czym postanowił opowiedzieć mieszkańcom naszego miasta podczas spotkania, które odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w piątkowy wieczór. Spotkanie to było pierwszym elementem chojnowskiego programu Tygodnia Bibliotek, który obchodzimy już po raz 11 w naszym kraju.