Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica
  • OLA PHU
    • OLA PHU

Ostatnie gazetki

  • HTM Kowalczykowie
    • HTM Kowalczykowie

Aktualne wydarzenia

13 sierpień 2014, DCP Marcin Zatwarnicki, Wszystkich komentarzy: 0
„§Masz Prawo”. Mam dokuczliwego sąsiada. Co mogę, a czego nie mogę?
Paweł i Gaweł w jednym stali domu... Zapewne każdy z Nas w swoim życiu miał do czynienia z przynajmniej jednym dokuczliwym sąsiadem. Nie sposób również w sposób jednoznaczny i wyczerpujący temat wskazać wszystkie możliwe dokuczliwości, jakich wobec nas dopuszczali się lub nadal dopuszczają się sąsiedzi. Dlatego też w dzisiejszym artykule przedstawię jedynie przykładową listę sąsiedzkich dokuczliwości oraz wskażę prawne możliwości poradzenia sobie z naszym własnym Pawłem lub Gawłem.
13 sierpień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
10-lecie Wrzosowej Krainy
22 sierpnia w Parku Miejskim w Chocianowie odbędzie się 10- lecie Lokalnej Grupy Działania "Wrzosowa Kraina". Zaprezentowane zostaną programy edukacyjne, zrealizowane projekty i pozyskane dotacje przez LGD. Wieczorem wystąpi zespół Wolna Grupa Bukowina oraz The Postman. Późnym wieczorem do tańca przygrywał będzie DJ. Ponadto atrakcją będą wycieczki na wrzosowiska, wspólne gotowanie, warsztaty z dekorowania pierników oraz pokaz kulinarny prowadzony przez Grzegorza Janiszewskiego.
12 sierpień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Wypadek przy zjeździe na autostradę
Około godziny 21.00 doszło do kolizji drogowej przy zjeździe z autostrady Chojnów/Złotoryja. Pojazd marki Seat nie zachował należytej ostrożności i wymusił pierwszeństwo, co spowodowało, że jadący od strony Złotoryi samochód marki Mercedes uderzył w bok Seata. Osobom biorącym udział w zdarzeniu nic się nie stało.
12 sierpień 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 17
Kompleks rekreacyjno wypoczynkowy przy "Morskim Oku" - prace dobiegają końca
Już niebawem mieszkańcy Chojnowa będą mogli cieszyć oko nową inwestycją jaką jest modernizacja placu przy tzw. „Morskim Oku”. W chwili obecnej trwają prace związane ze sporymi zmianami, jakie zaplanowano. Urząd Miejski w Chojnowie podpisał umowę z firmą Stylweiss z Lubina, która złożyła najlepszą ofertę w ogłoszonym przetargu.
12 sierpień 2014, Małgorzata Uroda, Wszystkich komentarzy: 0
Moje dziecko ma nadwagę... cd.
Moje dziecko ma nadwagę… z poprzedniego artykułu wiemy skąd jej źródło, jakie konsekwencje, jakie wskazówki w leczeniu…. ale od czego zacząć zmiany w menu dziecka? Zmiana nawyków żywieniowych nie należy do łatwych przedsięwzięć. Tego nie da się zrobić od tak, od zaraz, bez przeszkód. To jest długotrwały proces, najzwyczajniej w świecie taki, do którego trzeba się nastawić, zmotywować, objąć cel i włączyć do tego całe otoczenie dziecka. Od czego więc zacząć?
11 sierpień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Wypadek drogowy za Michowem
W godzinach wieczornych doszło do wypadku drogowego pomiędzy Michowem a Dobroszowem. Samochód osobowy zjechał na lewy pas drogi prawdopodobnie dachując. W wyniku zdarzenia trzy osoby zostały przewiezione do szpitala. Przypuszczalnie przyczyną wypadku było niedostosowanie się do niesprzyjających warunków atmosferycznych. Dokładne przyczyny wypadku nie są jeszcze znane.
11 sierpień 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Ostatni sparing chojnowianki zakończony porażką w Szczedrzykowicach (foto)
KS Chojnowianka zakończyła okres sparingowy. W miniony weekend nasi piłkarze w Szczedrzykowicach rozegrali ostatni mecz kontrolny z lokalnym Orkanem, który do tej pory rozgrywał swoje spotkania w IV lidze. Podopieczni Arkadiusza Palucha nie zachwycali podczas tej rozgrywki. Obrona pozostawiała wiele do życzenia.
11 sierpień 2014, Klub Kolarski Sigo Gim 1, Wszystkich komentarzy: 1
Klub Sigo Gim 1 dziękuje państwu Rudziakom za wsparcie

Zawodnicy oraz Zarząd klubu kolarskiego, działającego przy Gimnazjum nr 1, Sigo Gim 1 pragną złożyć serdeczne podziękowania państwu Alicji i Grzegorzowi Rudziakom z za przeznaczenie środków pieniężnych na badania sportowe. Dzięki temu wsparciu młodzi kolarze mogą wykonać kompleksowe badania wydolnościowe oraz badania krwi, które są niezbędne przed zawodami, w których biorą udział.

11 sierpień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Tydzień w kraju starożytnych Greków i Rzymian zakończony
Warsztaty prowadzone przez rysownika, malarza i ilustratora Szymona Teluka były to ostatnie zajęcia z cyklu "Tydzień w kraju starożytnych Greków i Rzymian" jakie oferowała w ubiegłym tygodniu Miejska Biblioteka Publiczna. Uczestniczące w zajęciach dzieci dyskutowały na temat bohaterów, postaci fikcyjnych oraz sposobu tworzenia komiksu.
11 sierpień 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 24
Nowa bieżnia i płyta główna na Stadionie Miejskim już wkrótce
Na dniach ruszy remont bieżni przy Stadionie Miejskim. Dla jednych długo wyczekiwany, dla innych zbędny. Biorąc pod uwagę fakt, że obecny stan bieżni wymagał już gruntownej przebudowy inwestycja wydaje się jak najbardziej zasadna. Wielu lekkoatletów będzie miało znacznie lepsze warunki do treningów. Brak dziur, błota czy też innych nierówności na pewno przyczyni się do zwiększenia zainteresowania bieganiem wśród mieszkańców naszego miasta.
11 sierpień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Wakacje z MOKSiRem dobiegły końca
Na zakończenie zajęć prowadzonych przez Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w ramach wakacji z MOKSiRem, dzieci wybrały się do parku, aby zbudować wioskę indiańską. Podzielone na dwie grupy dzieci stworzyły plemiona, które musiały przygotować swoje własne tipi, a następnie go przyozdobić.Kreatywność dzieci pozwoliła na stworzenie trzech szałasów z bambusów. Na koniec grupy musiały zaprezentować taniec deszczu według własnej choreografii.
Sklep Bigform