Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
PWSZ Legnica
Nowe mieszkania

  • OLA PHU
    • OLA PHU

Latest newsletters

  • HTM Kowalczykowie
    • HTM Kowalczykowie
  • Gabinety lekarskie
    • Gabinety lekarskie

Current events

15 May 2015, admin, All comments: 0
Zapraszamy na Święto Ludowe w Strupicach

Wójt Gminy Chojnów, Zarząd Miejsko- Gminny PSL w Chojnowie, Sołtys i Samorząd Wsi Strupice zapraszają na Święto Ludowe w Strupicach, które odbędzie się w najbliższą niedzielę(17 maja).

15 May 2015, Maciek, All comments: 0
Udział UKK Oriens w Małych Grodach Piastowskich

09 maja w Legnicy, tuż przed wyścigiem Grodów Piastowskich, obyła się impreza sportowa dla młodszych kolarzy – Małe Grody Piastowskie. Organizatorem tego wyścigu był Dolnośląski Związek Kolarski. Współzawodnictwo odbyło się na trasie 50. Jubileuszowego Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Szlakiem Grodów Piastowskich, na rundach w centrum miasta Legnicy. Nie obeszło się bez chojnowskiego akcentu, jakim był udział kolarzy UKK Oriens.

15 May 2015, admin, All comments: 0
Już dziś Rodzinne Warsztaty Plastyczne- MASKI i SKORUPKI
Po krótkiej przerwie powracają zajęcia plastyczne dla całych rodzin.Zapraszamy dzieci, młodzież oraz dorosłych. Najbliższe zajęcia odbędą się dziś (tj.15 maja 2015) o godz. 17.00 w sali nr 5 w budynku MOKSiR (piwnice). Dzieci i młodzież będą wykonywać różnymi technikami maski zaś dla dorosłych przygotowaliśmy niespodziankę. Prowadzący: Elwira Kądziołka.
15 May 2015, Maciek, All comments: 0
Szansa na rewanż z Ruszowicami. Rokitki jutro ruszają do boju.
Już jutro kolejne zmagania ligowe przed Czarnymi Rokitki. Tym razem podopieczni Mirosława Dragana, w spotkaniu wyjazdowym, zmierzą się z ekipą Mieszka Ruszowice. Będzie to pierwsza szansa na rewanż za porażkę jesienią. Czarni obecnie są w bardzo dobrej dyspozycji, choć ostatnie dwa spotkania, w tym jedno pucharowe przegrali, nie zapowiada się spadek formy. Trener Dragan będzie miał do dyspozycji pełną kadrę podczas jutrzejszego meczu.
15 May 2015, Maciek, All comments: 0
Pracowity weekend Sigo Gim 1
Miniony weekend zawodnicy z klubu Sigo Gim 1 działającego przy Gimnazjum nr 1 mogą zaliczyć do bardzo pracowitych i jednocześnie bardzo udanych. W sobotni poranek w Zdzieszowicach pod Jelenią Górą kibice mogli zobaczyć w akcji Damiana Chojeckiego, który na dystansie Giga, w kategorii junior nie miał sobie równych. Były to zawody rangi Pucharu Polski w Akademickim Maratonie MTB. Początek zmagań rozpoczął się zatem wyśmienicie w wykonaniu kolarzy z Sigo Gim 1.
14 May 2015, admin, All comments: 0
Spotkania z dr Markiem Sikorskim

W ramach XII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, zaplanowano między innymi spotkania z dr Markiem Sikorskim, które odbyły się w dniu wczorajszym. O godzinie 12.00, Salę Edukacyjną po brzegi wypełniły dzieci z chojnowskich szkół podstawowych, aby wysłuchać prelekcji pod hasłem "Na tropach smoka wawelskiego. Rozwiązanie zagadki historycznej". Na godzinę 17-stą, zaplanowano wykład dla dorosłych "Smoki i smokobójstwo. Mit walki dobra ze złem".

14 May 2015, admin, All comments: 13
Nowe oblicze chojnowskiego Domu Kultury (foto+video)
Oficjalne otwarcie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zaplanowano na koniec maja/początek czerwca. Mieszkańcy miasta są bardzo ciekawi, jak prezentuje się nowe oblicze obiektu, a także z jakich możliwości i atrakcji będzie można skorzystać. Na chwilę przed otwarciem, udało nam się zajrzeć do środka. Szczególnie dyskusyjną sprawą był fakt, czy w MOKSiR będzie kino. W chwili obecnej to pewne, na dniach zostanie ogłoszony przetarg na jego wyposażenie.
14 May 2015, admin, All comments: 0
"Smok wawelski" w Bibliotecznej Akademii Malucha

W środowy poranek, odbyło się kolejne spotkanie w ramach Bibliotecznej Akademii Malucha, tym razem pod hasłem "Smok wawelski". Tradycyjnie już, dwugodzinne zajęcia dostarczyły najmłodszym mnóstwo wrażeń i radości. Dzieci z entuzjazmem wykonywały kolejne zadania- wykleiły postać smoka, stworzyły własne obrazki. Nie zabrakło konkurencji zespołowych oraz tańców w rytm energetycznej muzyki.

14 May 2015, Maciek, All comments: 0
Koniec przygody Czarnych Rokitki w Pucharze Polski.
Koniec marzeń Czarnych Rokitki o powtórzeniu doskonałego w Pucharze Polski wyniku z przed dwóch lat. W dniu wczorajszym Grom Gromadzyń Wielowieś zakończył przygodę ekipy z naszej gminy w tegorocznych rozgrywkach. Spotkanie było półfinałem PP na szczeblu okręgowym. Finalistami zostali: Grom Gromadzyń Wielowieś oraz Orkan Szczedrzykowice. Ostateczna rozgrywka odbędzie się 20 maja.
14 May 2015, Miejska Biblioteka Publiczna, All comments: 0
"Grenlandia - zielona (czy biała) wyspa?": spotkanie z dr hab. prof. Henrykiem Marszałkiem
Zapraszamy na spotkanie z dr hab. prof. Henrykiem Marszałkiem, dyrektorem Instytutu Nauk Geologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Wyprawa na Grenlandię w 2013 r. była ekspedycją czterech wrocławskich hydrogeologów rozpoczynających badania naukowe w zachodniej części Grenlandii, w rejonie wyspy i Zatoki Disko. W skład wyprawy wchodzili: prof. Henryk Marszałek - kierownik wyprawy, dr Lech Poprawski, mgr Michał Rysiukiewicz - doktorant oraz Michał Adamski - student ostatniego roku geologii.
14 May 2015, Football Academy, All comments: 0
"Krewki Piłkarz" druga edycja akcji Football Academy
Fundacja Football Academy już po raz drugi realizuje ogólnopolski projekt pod nazwą "Krewki Piłkarz". To przedsięwzięcie, którego nadrzędnym celem jest podnoszenie świadomości społecznej w zakresie krwiodawstwa oraz zachęcanie ludzi do oddawania krwi podczas specjalnych wydarzeń -akcji zbiórki krwi -organizowanych we współpracy z Narodowym Centrum Krwi oraz Regionalnymi Centrami Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.