Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
PWSZ Legnica
Nowe mieszkania

  • OLA PHU
    • OLA PHU

Latest newsletters

  • HTM Kowalczykowie
    • HTM Kowalczykowie
  • Gabinety lekarskie
    • Gabinety lekarskie

Current events

19 May 2015, Gimnazjum nr 1, All comments: 0
KOLEJNY OGÓLNOPOLSKI SUKCES!!!
Uczennica kl. I d Gimnazjum nr 1- Daria Opiela została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego ,,Wstańcie, chodźmy..." w kategorii plastycznej. Konkurs został zorganizowany przez Miejski Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Aleksandrowie Łódzkim. Miał on na celu wzbogacenie wiedzy o Janie Pawle II , zwrócenie uwagi na głoszone przez Ojca Świętego wartości, rozbudzenie aktywności twórczej dzieci i młodzieży.
19 May 2015, Maciek, All comments: 4
Chojnowianka nie dała rady ekipie ze Strzegomia. AKS górą.

Niedzieli nie zaliczą do udanej piłkarze naszego Klubu Sportowego. Niestety przegraliśmy kolejne spotkanie. Rywal nie był wymagający. AKS Strzegom w rundzie wiosennej nie odniósł ani jednego zwycięstwa. Podobnie biało niebiescy. Spotkanie zatem było walką o komplet punktów. Nasi piłkarze do tej pory spisywali się fatalnie. Nie jest to może wina samego szkoleniowca, który ma do dyspozycji zaledwie kilku piłkarzy, którzy powinny zaliczyć występ w IV lidze. Niestety juniorami ciężko jest zwyciężać zarówno z klasowymi, jak i tymi słabszymi ekipami piłkarskimi.

19 May 2015, Maciek, All comments: 0
Wszystko zaczęło się od zastępstwa na lekcji...  - rozmowa z wicemistrzem Polski

Kilka dni po tym, jak Stanisław Wróbel został wicemistrzem Polski w Akademickich Mistrzostwach Polski w trójboju siłowym przybliżyliśmy Państwu czym jest uprawiana przez chojnowianina dyscyplina sportowa. Niewielu jednak wie, ile pracy i wysiłku kosztuje trening, który jest „ojcem” sukcesu. Serdecznie zapraszamy do lektury naszej rozmowy z wicemistrzem Polski – Stanisławem Wróbel.

18 May 2015, admin, All comments: 0
„Grenlandia- zielona (czy biała) wyspa?”- spotkanie z dr hab. prof. Henrykiem Marszałkiem

W dniach 8-15 maja, obchodziliśmy XII Ogólnopolski Tydzień Bibliotekw ramachktórego, w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się wernisaż wystawy kolaży Urszuli Kwiatkowskiej- Sznerch, Biblioteczna Akademia Malucha „Smok wawelski”, spotkania z dr Markiem Sikorskim: prelekcja z ilustracjami dla dzieci „Na tropach smoka wawelskiego. Rozwiązanie zagadki historycznej” i wykład dla dorosłych „Smoki i smokobójstwo. Mit walki ze złem”. Ostatnie z cyklu spotkań w ramach Tygodnia Biblioteki odbyło się w piątkowe popołudnie. Gościem był dr hab. prof. Henryk Marszałek, który przygotował interesujący wykład pod hasłem „Grenlandia- zielona (czy biała) wyspa?”.

18 May 2015, admin, All comments: 0
Od dziś surowsze kary dla piratów drogowych i pijanych kierowców

Od 18 maja obowiązują nowe, ostrzejsze przepisy dotyczące kierowców. Bardziej surowo zostaną potraktowane osoby prowadzące po alkoholu, a także stwarzające największe zagrożeni- znacząco przekraczające prędkość.

18 May 2015, admin, All comments: 0
Nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej Chojnowa z dnia 13 maja 2015 r.

13 maja, w saliposiedzeń /nr 11 II p/ Urzędu Miejskiego w Chojnowie odbyła się Nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej Chojnowa. Poniżej zapis video z sesji

18 May 2015, Maciek, All comments: 1
Podopieczni Marcina Rabandy ponownie na podium turnieju piłki nożnej.

Miniona sobota upłynęła pod znakiem sportu. Nasza młodzież, pod opieką trenera Rabandy, wzięła udział w towarzyskim turnieju zorganizowanym przez Stal Chocianów. Do rywalizacji przystąpiło pięć ekip piłkarskich: Amico Lubin I, Amico Lubin II, Zamet Przemków, Stal Chocianów oraz Chojnowianka Chojnów. Zmagania toczyły się systemem każdy z każdym, dzięki czemu wszystkie ekipy miały możliwość pokazania swoich umiejętności. Nie zabrakło ciekawych akcji, a także tego, co jest solą futbolu, czyli pięknych bramek.

18 May 2015, Małgorzata Uroda, All comments: 0
Idziemy na zakupy… sery ,,żółte”

Sery podpuszczkowe tzw. ,,żółte” goszczą w naszych lodówkach jako pyszny dodatek do kanapek, sałatek czy zapiekanek. Idąc na zakupy warto zastanowić się nad jego wyborem. Jakość ma znaczenie, a oszukany ser nie zawsze jest bez wpływu na nasze zdrowie. Z pewnością jest uciechą dla kieszeni nieuczciwego producenta. Pamiętajmy, że kupując oszukane produkty jesteśmy sami sobie winni, a produkt będzie miał się dobrze na rynku – skoro jest kupowany to się go produkuje. Wystarczy jedna strategia – przeczytać etykietę! Poniżej kilka wskazówek na dokonanie właściwego wyboru.

17 May 2015, Maciek, All comments: 0
Czarni rozbili Mieszka. Doskonały mecz Rokitek.
Fantastyczne spotkanie rozegrała ekipa Mirosława Dragana w 24. kolejce klasy okręgowej. Nasi piłkarze, w spotkaniu wyjazdowym zmierzyli się Mieszkiem Ruszowice. Od pierwszych minut obie drużyny sprawdzały własne umiejętności, jednak nikt nie odsłaniał defensywy tak, aby rywal mógł oddać celny strzał na bramkę. Bardzo wyrównana połowa.
17 May 2015, Maciek, All comments: 0
Chojnowianka Chojnów powalczy z AKS`em Strzegom w Świebodzicach
W 26. kolejce IV ligi dolnośląskiej KS Chojnowianka zmierzy się z czternastym w w tabeli AKS`em Strzegom. Ostatnie spotkania w wykonaniu biało niebieskich nie wróżą niczego dobrego. Mamy jednak nadzieję, że trener Chrzanowski w końcu tak ułoży piłkarzy na murawie, że gra zacznie się "kleić". Ostatnia w lidze Chojnowianka z dorobkiem zaledwie 7 punktów nie pokazała w tej rundzie niczego szczególnego, choć zdarzały się przebłyski formy naszych piłkarzy, chociażby w spotkaniu z Orkanem Szczedrzykowice.
15 May 2015, admin, All comments: 0
Zdarzenie drogowe na drodze krajowej nr 94
Po godzinie 15-stej, na drodze krajowej nr 94, tuż przed Dobroszem doszło do zdarzenia drogowego. Kierowca autobusu, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu od strony Legnicy kierowcy samochodu osobowego marki Peugeot.Na miejscu zdarzenia pojawili się strażacy z JRG 3 w Chojnowie oraz policja.