Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica
  • OLA PHU
    • OLA PHU

Ostatnie gazetki

  • HTM Kowalczykowie
    • HTM Kowalczykowie

Aktualne wydarzenia

03 wrzesień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Upływa termin zgłaszania komitetów wyborczych
W ostatnim czasie jednym z głównych tematów na terenie zarówno naszej ziemi chojnowskiej jak i całego kraju są wybory samorządowe, które przypadają w tym roku na trzecią niedzielę listopada. Kandydatów na samorządowe stołki jeszcze nie znamy. Na razie dużo kandydatur to spekulacje i domysły. Jednak w ciągu najbliższych kilkunastu dni powinno być wszystko jasne. Przedstawimy wszystkim szczegółowy kalendarz przedwyborczy. Najbliższy termin upływa 7 września, do kiedy to zgłoszone muszą zostać komitety wyborcze do PKW.
.
03 wrzesień 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 2
Kładka doczeka się nowej drogi. Prace są już w trakcie.
Nowa kładka już wkrótce doczeka się dobrej drogi dojazdowej. W chwili obecnej trwają prace wykończeniowe kostki polbrukowej na ulicy Racławickiej, tuż za Lidlem. Wkrótce firma, która zajmuje się nowym dojazdem do kładki przejdzie na drugą jej stronę, gdzie powstanie droga na ulicy Brzozowej. Wszystko wskazuje na to, że wielu, którzy wcześniej narzekali na to, że jest kładka , a nie ma drogi będą w końcu zadowoleni.
02 wrzesień 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 3
Klub kolarski Sigo Gim 1 - prezentacja zawodników
Sigo Gim 1 do niedawna mało kto w naszym mieście wiedział co oznacza ten skrót. Otóż od listopada ubiegłego roku na chojnowskiej arenie sportowej pojawił się nowy klub sportowy związany z kolarstwem. Jego założycielem jest Eugeniusz Bobiowski, związany z lokalnym kolarstwem, oraz Dyrekcja Gimnazjum nr 1 w Chojnowie. Sama nazwa klubu jest dwuczłonowa, pierwsza jej część pochodzi od nazwy głównego sponsora firmy Sigo, druga część jest dopełnieniem nazwy klubu, który powstał przy Gimnazjum nr 1.
02 wrzesień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
LI.2014 Sesja Rady Gminy Chojnów (video)W dniu 29 sierpnia 2014 r. o godzinie 10.00 w sali posiedzeń Urzędu Gminy odbyła się sesja Rady Gminy Chojnów. W dalszej części zapis video całej sesji. Zapraszamy do obejrzenia.
02 wrzesień 2014, Ania, Wszystkich komentarzy: 0
Będą Skarby w gminie Chojnów
W ostatnim czasie na terenie Wrzosowej Krainy ogłoszony był konkurs grantowy „Działaj Lokalnie”, którego celem jest aktywizowanie lokalnych społeczności wokół różnych celów o charakterze dobra wspólnego. W ramach programu wspierane są projekty inicjujące współpracę mieszkańców z małych miejscowości wspierając zwykłych ludzi, którzy chcą wspólnie działać na rzecz swojej społeczności.
02 wrzesień 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Ruszył remont Stadionu Miejskiego (foto)
Na początku tego tygodnia ruszył planowany od dawna remont Stadionu Miejskiego. Prace, które podjęto na początku dotyczą bieżni, która zostanie wykonana w takiej samej technologii, jak obiekt przy ul. Wojska Polskiego. Na chwilę obecną stara nawierzchnia została zerwana, zlikwidowano krawężniki oraz nacięto murawę pod nowy materiał.
01 wrzesień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Nowy rok szkolny 2014/2015 rozpoczęty (foto+video)
Dwa miesiące wakacji upłynęły w zadziwiająco szybkim tempie. I choć pogoda nie do końca dopisała to mamy nadzieję, że wszystkim uczniom udało się wyszaleć i nabrać sił na kolejne szkolne zmagania. To właśnie dziś rozpoczął się nowy rok szkolny, który potrwa aż do 26 czerwca 2015 r. Wszystkie chojnowskie szkoły obchodziły ten dzień uroczystym apelem. Nie pozostaje nam nic innego jak życzyć Wam drodzy uczniowie pomyślności w nowym roku szkolnym oraz samych piątek w nadchodzącym semestrze.
31 sierpień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Passione, Core'ngrato czyli recital pieśni włoskich w Chojnowie
Ostatni sierpniowy, niedzielny wieczór niektórym chojnowianom dostarczył wielu emocji. Ci, którzy zdecydowali się udać na zapowiadany koncert Tutto Amore z pewnością zaspokoili swoje kulturalne potrzeby. O godzinie 18.00 w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP rozpoczął się recital pieśni włoskich. To już drugi koncert dla mieszkańców w wykonaniu chojnowianina Bogusława Bidzińskiego. Poprzedni odbył się w kościele pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła. Wspaniałym występom tenora akompaniował pianista Stanisław Deja. O godzinie 18.00 kościół był już wypełniony po brzegi, zajęte były wszystkie ławki, te główne, boczne a nawet balkon.
31 sierpień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Włamanie do chojnowskiego spożywczaka
W niedzielę rano policjanci Komisariatu Policji w Chojnowie otrzymali informację o włamaniu do sklepu spożywczego na terenie Chojnowa. Sprawca po wyłamaniu blokady w oknie wystawowym dostał się do środka a następnie ukradł artykuły spożywcze i pieniądze, których straty oszacowano na ok 1400 zł.
31 sierpień 2014, Maks, Wszystkich komentarzy: 0
Słońce nad "Niebieskim Parasolem"
29 lipca w parku na tyłach budynku Niebieskiego Parasola wzniesiona została scena, oraz stoliki z ławkami. Cała struktura skupiała się wokół rozstawionego drewnianego parkietu. Tego słonecznego dnia podopieczni Niebieskiego Parasola mieli opuścić mury budynku i wyjść chojnowianom naprzeciw. Pokazali siebie ze znakomitej strony, z uśmiechami na pogodnych twarzach, pełni ochoty do zabawy i śmiechu, udowadniając dystans do samych siebie. Zaczynał się coroczny Turniej śpiewu i tańca.
31 sierpień 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
"U Babuni" było cudownie...Zakończenie wakacji Szkółki Piłkarskiej Stefana Stala.
W minioną sobotę Szkółka Piłkarska Stefana Stala pożegnała wakacje. Wszystko to za sprawą pikniku rodzinnego wszystkich uczestników uczęszczających na zajęcia. Młodzi piłkarze żegnali wakacje w sposób szczególny. Gospodarstwo Agroturystycznie „U Babuni” stanęło na wysokości zadania. Podopieczni Stefana Stala od samego początku spotkania rodzinnego czuli się niezmiernie zadowoleni. Uśmiech na ich twarzach był dowodem na to, że właśnie takiego zakończenia wakacji oczekiwali.
Sklep Bigform