Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
Sklep Bigform
 • OLA PHU
  • OLA PHU
 • OLA PHU
  • OLA PHU

Latest newsletters

 • HTM Kowalczykowie
  • HTM Kowalczykowie
 • Gabinety lekarskie
  • Gabinety lekarskie

Current events

17 December 2014, Redaktorka, All comments: 0
Baszta Tkaczy w pełnej odsłonie

Chojnowska Baszta Tkaczy w swojej historii pełniła funkcję obronną miasta, więzienną, była również miejscem pracy kowali. Dziś stanowi punkt otwarty dla chojnowian i wszystkich podróżników. To miejsce o bardzo silnym znaczeniu historycznym, zyskało nowy wygląd.

17 December 2014, Redaktorka, All comments: 0
Warsztaty plastyczne w Muzeum Regionalnym
Wspaniałą okazję do wykazania swoich plastycznych i kreatywnych umiejętności dla chojnowskich dzieciaków stworzyło Muzeum Regionalne w Chojnowie. W dniach 9 oraz 10 grudnia mogły stworzyć własne ozdoby świąteczne.Stały się świadkami kształtowania szkła na gorąco oraz unikalnego i wyjątkowego zdobienia bombek choinkowych.
16 December 2014, Redaktorka, All comments: 0
Chojnowski rynek gotowy do świąt
Święta zbliżają się wielkimi krokami. Nie tylko świąteczne reklamy, piosenki czy sklepowe promocje nam o tym przypominają. "Magię świąt" można także poczuć wybierając się na spacer po chojnowskim rynku. Oprócz wielkiej, udekorowanej w złote i czerwone bombki, można dostrzec tam inne motywy. Na latarniach porozwieszane są czerwone kokardy, różnokolorowe bombki i światełka. Wszystko to sprawia, że pomimo braku śniegu i deszczowej pogody, nic nie stoi na przeszkodzie by już teraz cieszyć się nadchodzącymi świętami.
16 December 2014, Gimnazjum nr 1 , All comments: 0
Uczniowie Jedynki z wizytą w Dreźnie
Grudniowy wyjazd uczniów naszej szkoły do Drezna powoli staje się już tradycją. Tym razem nasz pobyt w stolicy Saksonii zaczęliśmy od zwiedzania jedynego w swoim rodzaju Muzeum Higieny, mieszczącego sporo interaktywnych ekspozycji, które dotyczą wielu dziedzin związanych z życiem człowieka.
16 December 2014, admin, All comments: 0
Termin wyborów uzupełniających w Gminie Chojnów

W związku z wygaśnięciem mandatu radnego Andrzeja Pyrza, zarządzono wybory uzupełniające do Rady Gminy Chojnów w okręgu wyborczym nr 7. W przypadku okręgów jednomandatowych nie ma bowiem możliwości objęcia mandatu przez następną osobę z listy.Wybory uzupełniające w Gminie Chojnów zaplanowano na 1 marca.

16 December 2014, SP3 , All comments: 0
Szkolny konkurs recytatorski
W dniu dzisiejszym odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski "Znam utwory Marii Konopnickiej". Z trudnymi tekstami prozy w klasach V i VI oraz wierszy w klasach IV zmagali się wybrani uczniowie i uczennice z tych klas. Jury miało trudny wybór ze wskazaniem tych najlepszych. Ostatecznie w klasach IV zwyciężyła Julia Woronowicz, w klasach V - Karolina Czerniawska, a w klasach VI - Marta Klimczyk. Gratulacje dla wszystkich uczestników oraz podziękowania dla organizatorki - p. Małgorzaty Szczepanowskiej i całego składu jury.

15 December 2014, admin, All comments: 1
II Gminny Jarmark Bożonarodzeniowy za nami

Jarmark świąteczny jest wydarzeniem pozwalającym poczuć magię zbliżających się świąt.Nie inaczej było w niedzielę, kiedy Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Piotrowicach wypełnił się kolorowymi stoiskami, na których pojawiły się piękne, ręcznie wykonywane ozdoby, ciasta i potrawy jednoznacznie kojarzące nam się z Bożym Narodzeniem.

15 December 2014, Redaktorka, All comments: 0
III Jarmark Świąteczny w Chojnowie już za nami (video)Święta tuż-tuż, a co za tym idzie - nie mogło obyć się bez świątecznego jarmarku. W tym roku nawet i Chojnów doczekał się swojej III edycji. Mieszkańcy wyszli na ulice by wspólnie z innymi poczuć klimat nadchodzących świąt. W niedzielne popołudnie chojnowski rynek wypełnił się nie tylko ludźmi, ale także kolorowymi stoiskami, gdzie każdy mógł znaleźć coś dla siebie.
15 December 2014, Galeria Piastów , All comments: 0
Góralskie Święta w Galerii Piastów

Już 20 grudnia o godzinie 12.00 do legnickiej Galerii Piastów zawitają prawdziwi góralscy zbójnicy. Dodatkowo w planie koncert zespołu BRAThANKI i wiele innych góralskich atrakcji!

15 December 2014, Redaktorka, All comments: 0
Warsztaty Bożonarodzeniowe w Bibliotece Miejskiej w Chojnowie
Święta to nie tylko czas kiedy dorośli biorą się za generalne porządki swoich mieszkań, gotowanie nadmiernej ilości jedzenia czy szału zakupów związanego z prezentami dla swoich najbliższych. Kiedy słychać już pierwsze dźwięki świątecznych dzwonków czy tłuczonych bombek, na pomoc wychodzą ci najmłodsi. To właśnie oni pragną zadbać aby domowa choinka była jak z bajki i właśnie tej jednej, wigilijnej nocy, zachwycała gości swoim wyglądem. Jest to dla nich nie tylko wewnętrzny obowiązek, ale przede wszystkim zabawa. Przekonać się o tym mogły dzieci, które w sobotni poranek odwiedziły chojnowską bibliotekę.
15 December 2014, Redaktorka, All comments: 0
Uczniowie PZS będą zmagać się z próbnymi maturami
W dniu dzisiejszym rozpoczynają się próbne matury zaproponowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Matury potrwają aż do piątku. Uczniowie prócz obowiązkowych przedmiotów będą mogli spróbować swoich sił w jednym, wybranym przez siebie przedmiocie dodatkowym.