Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum Arena Cuprum Arena
Nowe mieszkania

  • OLA PHU
    • OLA PHU

Ostatnie gazetki

  • HTM Kowalczykowie
    • HTM Kowalczykowie
  • Gabinety lekarskie
    • Gabinety lekarskie

Aktualne wydarzenia

19 luty 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Tydzień Walki z Depresją. Honorowy patronat lokalnych samorządów
Burmistrz Chojnowa, Wójt Gminy Chojnów oraz Starosta Legnicki objęli honorowym patronatem II Tydzień Walki z Depresją. Wydarzenie organizowane jest przez Stowarzyszenie Centrum Formacji Rodziny oraz Głogowskie Stowarzyszenie Otwarte Drzwi, przy wsparciu KGHM Polska Miedź.
19 luty 2021, Starostwo Powiatowe, Wszystkich komentarzy: 0
DIAGNOZA: nowotwór, PIERWSZA MYŚL: nie chcę umierać!
Rak jelita grubego to bardzo podstępna, a zbyt późno zdiagnozowana - śmiertelna choroba. Jej pierwsze objawy nie są widoczne, bo krew w kale jest utajona. I właśnie realizowany przez Starostwo Powiatowe w Legnicy program profilaktyczny pn.„Profilaktyka i wczesne wykrywanie nowotworów złośliwych dolnego odcinka przewodu pokarmowego - badanie na krew utajoną w kale dla kobiet i mężczyzn” jest pierwszym krokiem by zapobiegać tej chorobie.
18 luty 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Chojnów: W drodze na służbę zatrzymał złodzieja uciekającego ze skradzionym mieniem
Policjant Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy w drodze na służbę zatrzymał złodzieja, który wybiegł z jednego ze sklepów na terenie Chojnowa. Po krótkim pościgu 19-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.
18 luty 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
UM: Aplikacja "Kiedy śmieci" – dostępna dla mieszkańców
Urząd Miejski poinformował o udostępnieniu harmonogramów odbioru śmierci w ogólnopolskiej darmowej aplikacji  „Kiedy śmieci".
18 luty 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Co z drogami powiatowymi w Goliszowie i Jaroszówce? Gdzie zgłaszać uszkodzenia pojazdów?
Zarząd Powiatu Legnickiego nałożył na wykonawcę remontu dróg Jaroszówka-Zamienice i Goliszów-Chojnów dwie kary finansowe. Jak się okazuje, prace rozpoczęły się przed przekazaniem terenu robót oraz bez projektu organizacji ruchu na czas robót.
18 luty 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Poszukiwany 14-latek zatrzymany przez chojnowskich policjantów
Funkcjonariusze kryminalni Komisariatu Policji w Chojnowie, na podstawie pracy operacyjnej i zebranego materiału dowodowego, udowodnili 14-letniemu wychowankowi Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego popełnienie wielu czynów karalnych. Sprawca usłyszał także zarzut naruszenia nietykalności cielesnej policjanta jakiego dopuścił się podczas zatrzymania.
18 luty 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Nabór wniosków o przyznanie środków na rozpoczęcie działalności gospodarczej w 2021 roku
Trwa ogłoszony przez Powiatowy Urząd Pracy nabór wniosków o przyznanie środków na rozpoczęcie działalności gospodarczej w 2021 roku. Zgodnie z założeniami projektów unijnych na 2021 rok maksymalna kwota dofinansowania wynosi 24 000 zł.
17 luty 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Sauna parowa ponownie otwarta
Oprócz sauny fińskiej, od dzisiaj na chojnowskim basenie udostępniona zostanie także sauna parowa.
17 luty 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Roztopy. Meteorolodzy ostrzegają
Wrocławski wydział Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych wydał ostrzeżenie meteorologiczne dla naszego powiatu. W drugiej połowie tygodnia czeka nas stopniowy wzrost temperatury i opady powodujące szybsze topnienie pokrywy śnieżnej.
17 luty 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Oszuści podają się za pracowników spółdzielni
Policjanci ostrzegają mieszkańców powiatu legnickiego przed kradzieżami pieniędzy metodą na tzw. pracownika spółdzielni. Jedną z ofiar tego typu oszustów okazała się seniorka, która straciła ponad 2 tys. złotych.
17 luty 2021, Szkoła Podstawowa nr 4,
SP4news: Sto lat, sto lat… 35-te urodziny SP4!

35 lat minęło jak jeden dzień… Dokładnie trzy i pół dekady temu, 17 lutego 1986r. o godzinie 8.00, w murach SP4 wybrzmiał pierwszy dzwonek! I tak zaczęła się historia- długa, pełna szkolnych przygód, niesamowitych emocji, która stanowi cząstkę życia wielu mieszkańców naszego miasta. Historia, która mamy nadzieję, zapisze się w pamięci jeszcze wielu pokoleń. Choć stare zdjęcia i wspomnienia przywołują uśmiech, nie mniejszy pojawia się na naszych twarzach, gdy dziś spoglądamy na Czwórkę- szkołę z klasą!