Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
Cuprum Arena Cuprum Arena
Nowe mieszkania

  • OLA PHU
    • OLA PHU

Latest newsletters

  • HTM Kowalczykowie
    • HTM Kowalczykowie
  • Gabinety lekarskie
    • Gabinety lekarskie

Current events

19 February 2021, admin, All comments: 0
Katalog "Sztuka współczesna..." dla sobotnich gości chojnowskiego muzeum
Muzeum Regionalne w Chojnowie zaprasza na sobotnie zwiedzanie. Na gości czekać będą zmodernizowana ekspozycja dawnego kowalstwa i ślusarstwa oraz niedawno otwarta wystawa „Sztuki współczesnej ze zbiorów Muzeum Regionalnego w Chojnowie”.
19 February 2021, admin, All comments: 0
W marcu rusza rekrutacja do miejskich przedszkoli
Od 9 do 31 marca będzie można składać wnioski o przyjęcie do miejskich przedszkoli publicznych. Lista zakwalifikowanych kandydatów zostanie opublikowana do 20 kwietnia.
19 February 2021, admin, All comments: 0
Tydzień Walki z Depresją. Honorowy patronat lokalnych samorządów
Burmistrz Chojnowa, Wójt Gminy Chojnów oraz Starosta Legnicki objęli honorowym patronatem II Tydzień Walki z Depresją. Wydarzenie organizowane jest przez Stowarzyszenie Centrum Formacji Rodziny oraz Głogowskie Stowarzyszenie Otwarte Drzwi, przy wsparciu KGHM Polska Miedź.
19 February 2021, Starostwo Powiatowe, All comments: 0
DIAGNOZA: nowotwór, PIERWSZA MYŚL: nie chcę umierać!
Rak jelita grubego to bardzo podstępna, a zbyt późno zdiagnozowana - śmiertelna choroba. Jej pierwsze objawy nie są widoczne, bo krew w kale jest utajona. I właśnie realizowany przez Starostwo Powiatowe w Legnicy program profilaktyczny pn.„Profilaktyka i wczesne wykrywanie nowotworów złośliwych dolnego odcinka przewodu pokarmowego - badanie na krew utajoną w kale dla kobiet i mężczyzn” jest pierwszym krokiem by zapobiegać tej chorobie.
18 February 2021, admin, All comments: 0
Chojnów: W drodze na służbę zatrzymał złodzieja uciekającego ze skradzionym mieniem
Policjant Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy w drodze na służbę zatrzymał złodzieja, który wybiegł z jednego ze sklepów na terenie Chojnowa. Po krótkim pościgu 19-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.
18 February 2021, admin, All comments: 0
UM: Aplikacja "Kiedy śmieci" – dostępna dla mieszkańców
Urząd Miejski poinformował o udostępnieniu harmonogramów odbioru śmierci w ogólnopolskiej darmowej aplikacji  „Kiedy śmieci".
18 February 2021, admin, All comments: 0
Co z drogami powiatowymi w Goliszowie i Jaroszówce? Gdzie zgłaszać uszkodzenia pojazdów?
Zarząd Powiatu Legnickiego nałożył na wykonawcę remontu dróg Jaroszówka-Zamienice i Goliszów-Chojnów dwie kary finansowe. Jak się okazuje, prace rozpoczęły się przed przekazaniem terenu robót oraz bez projektu organizacji ruchu na czas robót.
18 February 2021, admin, All comments: 0
Poszukiwany 14-latek zatrzymany przez chojnowskich policjantów
Funkcjonariusze kryminalni Komisariatu Policji w Chojnowie, na podstawie pracy operacyjnej i zebranego materiału dowodowego, udowodnili 14-letniemu wychowankowi Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego popełnienie wielu czynów karalnych. Sprawca usłyszał także zarzut naruszenia nietykalności cielesnej policjanta jakiego dopuścił się podczas zatrzymania.
18 February 2021, admin, All comments: 0
Nabór wniosków o przyznanie środków na rozpoczęcie działalności gospodarczej w 2021 roku
Trwa ogłoszony przez Powiatowy Urząd Pracy nabór wniosków o przyznanie środków na rozpoczęcie działalności gospodarczej w 2021 roku. Zgodnie z założeniami projektów unijnych na 2021 rok maksymalna kwota dofinansowania wynosi 24 000 zł.
17 February 2021, admin, All comments: 0
Sauna parowa ponownie otwarta
Oprócz sauny fińskiej, od dzisiaj na chojnowskim basenie udostępniona zostanie także sauna parowa.
17 February 2021, admin, All comments: 0
Roztopy. Meteorolodzy ostrzegają
Wrocławski wydział Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych wydał ostrzeżenie meteorologiczne dla naszego powiatu. W drugiej połowie tygodnia czeka nas stopniowy wzrost temperatury i opady powodujące szybsze topnienie pokrywy śnieżnej.