Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Sign in Sign up
 • Polish
 • English

 • Xantos
  • Xantos

Latest newsletters

 • GP Badminton
  • GP Badminton
 • HTM Kowalczykowie
  • HTM Kowalczykowie

Current events

18 April 2018, Kasia_, All comments: 0
Świadectwo byłej więźniarki Auschwitz – wzruszająca prelekcja w Powiatowym Zespole Szkół

We wtorkowe przedpołudnie uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół mieli okazję wysłuchać wyjątkowego świadectwa Marii Kisielewskiej-Podrez – byłej więźniarki niemieckiego obozu Polenlager nr 10 w Larahütte (Siemianowice Śląskie); Prezes Zarządu Koła Polskiego Związku Byłych Więźniów Politycznych Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych. Pani Maria do obozu koncentracyjnego trafiła jako 5-letnie dziecko.

17 April 2018, admin, All comments: 0
Festiwal Dolnośląska Wieś w Piotrowicach w miejsce Regionalnej Wystawy Zwierząt Hodowlanych
Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych przenosi się z Piotrowic do Książa. Czy oznacza to koniec rokrocznych wystaw organizowanych w gminie Chojnów? Nic bardziej mylnego. Urząd Gminy przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego i Dolnośląskiej Izby Rolniczej w nieco bardziej kameralny sposób chce kontynuować wystawiennicze tradycje piotrowickiego kompleksu pałacowo-parkowego.
17 April 2018, Partnerstwo,
Czy w chojnowskiej Mrówce można kupić duży sprzęt AGD? Zapraszamy do udziału w konkursie!
1 i 2 czerwca market budowlany PSB-Mrówka hucznie obchodzić będzie swoje urodziny, na które zaprasza wszystkich mieszkańców ziemi chojnowskiej. Na klientów sklepu czekają dwa dni atrakcji, promocji i konkursów. Zobacz co przygotowali organizatorzy i weź udział w konkursach z wyjątkowymi nagrodami.
17 April 2018, Partnerstwo, All comments: 0
Aktualne tematy literatury naukowej

Literatura naukowa – szczególnie ta dość powszechnie wykorzystywana, a więc dotycząca psychologii, sprzedaży, finansów i e-commerce – budzi spore zainteresowanie. Źródła drukowane są znacznie lepiej przygotowane i bardziej wiarygodne od internetowych, więc to nie dziwi. A jakie tematy w tym roku są najważniejsze?

17 April 2018, admin, All comments: 0
Awaria sieci wodociągowej. Do 12:00 Okmiany bez wody
Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej informuje o przerwie w dostawie wody.
16 April 2018, Kasia_, All comments: 0
Chojnowianka na fotelu lidera w A klasie – czy będzie awans?

KS Chojnowianka odnotowuje zwycięstwa w kolejnych meczach. Drużyna po spadku do A klasy intensywnie pracuje i mocno walczy o powrót do okręgówki. Statystki zespołu prezentują się obiecująco i wszystko wskazuje na to, że niebawem znów zobaczymy biało-niebieskich na boiskach klasy okręgowej.

16 April 2018, admin, All comments: 0
Muzeum Regionalne: Ogrody renesansu i baroku w grafice od XVI do XVIII w.
Od kwietnia do czerwca Muzeum Regionalne w Chojnowie oraz Muzeum Architektury we Wrocławiu zapraszają na wystawę "Ogrody renesansu i baroku w grafice od XVI do XVIII w."
16 April 2018, admin, All comments: 2
Budżet Obywatelski 2018: Urząd Miejski zachęca do głosowania przez internet!
9 kwietnia ruszyło głosowanie w II Budżecie Obywatelskim. Do 7 maja każdy pełnoletni mieszkaniec Chojnowa będzie mógł zagłosować odwiedzając Urząd Miejski lub korzystając z internetu! O możliwości głosowania drogą elektroniczną zdecydowali chojnowscy radni podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej. Przypominamy listę projektów na jakie możemy zagłosować.
16 April 2018, admin, All comments: 0
Kompletnie pijany mieszkaniec Chojnowa zatrzymany przez policję. Prowadził mając ponad 3 promile!
14 kwietnia, około godziny 21:00 dzielnicowi z Komisariatu Policji w Chojnowie podjęli interwencję wobec kierowcy Audi, który poruszał się ulicą Legnicką po całej szerokości jezdni. Jak się okazało, miał w organizmie ponad 3 promile.
16 April 2018, admin, All comments: 0
Chojnowscy dzielnicowi zatrzymali poszukiwanego mężczyznę
Dzielnicowi Komisariatu Policji w Chojnowie zatrzymali 29-latka, który prowadził posiadając czynny zakaz prowadzenia pojazdów oraz był poszukiwany do zakładu karnego celem odbycia kary 9 miesięcy pozbawienia wolności. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
16 April 2018, admin, All comments: 0
Flash mob "Niepodległa" - ubierz się na biało i przyjdź na chojnowski Rynek
Urząd Miejski, Gimnazjum nr 2 oraz Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji zapraszają do wzięcia udziału w niecodziennym przedsięwzięciu, które ma na celu upamiętnienie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.