Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
Sklep Bigform
Nowe mieszkania

  • OLA PHU
    • OLA PHU

Latest newsletters

  • HTM Kowalczykowie
    • HTM Kowalczykowie
  • Gabinety lekarskie
    • Gabinety lekarskie

Current events

22 January 2021, admin, All comments: 0
Sanepid kontroluje obiekty gastronomiczne, hotele oraz placówki handlowe
Pracownicy legnickiego sanepidu prowadzą kontrolę hoteli, punktów gastronomicznych oraz obiektów handlowych pod kątem przestrzegania obowiązujących nakazów i nakazów. W działaniach wspierają ich policjanci.
22 January 2021, admin, All comments: 0
Policjanci przyjrzą się kierowcom i pieszym
Od wczesnych godzin porannych na terenie powiatu legnickiego prowadzone są działania NURD, które mają na celu dyscyplinowanie we wzajemnych relacjach zarówno kierujących jak i pieszych.
22 January 2021, admin, All comments: 0
ChZGKiM publikuje harmonogram kolejnych przeglądów gazowych
Od 14 stycznia w Chojnowie trwa kontrola szczelności instalacji gazowej i urządzeń gazowych w mieszkaniach oraz budynkach. Chojnowski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej publikuje harmonogram na kolejne dni.
21 January 2021, admin,
Poznaj zabytkowe kościoły gminy wiejskiej Chojnów

Czy wiesz, który z gminnych kościołów jest najstarszy? Ile razy świątynia w Okmianach płonęła? Kto zaprojektował kościół w Starym Łomie i dlaczego jest to postać warta uwagi? Kto został uhonorowany manierystycznym epitafium na kościele w Niedźwiedzicach?

21 January 2021, admin, All comments: 0
Starostwo zachęca do udziału w programie wczesnego rozpoznawania raka jelita grubego
Od 7 stycznia na terenie powiatu legnickiego realizowany jest projekt „Profilaktyka i wczesne wykrywanie nowotworów złośliwych dolnego odcinka przewodu pokarmowego - badanie na krew utajoną w kale dla kobiet i mężczyzn”. Na mieszkańców czekają bezpłatne testy, które mogą uratować czyjeś życie.
21 January 2021, admin, All comments: 0
Powiatowy Urząd Pracy: PIT-y za 2020 rok do odbioru osobistego lub przez osobę upoważnioną
Powiatowy Urząd Pracy informuje o możliwości i terminie odbioru informacji o dochodach oraz pobranych zaliczkach na podatek dochodowy PIT-11 za 2020 rok.
21 January 2021, admin, All comments: 0
Dziś dzień Babci, jutro Dzień Dziadka
21 stycznia obchodzimy Dzień Babci. Jutro natomiast jest Dzień Dziadka. Pamiętajmy o naszych bliskich - te dni to bowiem doskonała okazja, by wyrazić naszą miłość, wdzięczność oraz pokazać, jak ważni są dla nas dziadkowie.
20 January 2021, admin, All comments: 0
6 nowych zakażeń. Jeden przypadek śmiertelny
W ciągu minionej doby u siedmiu mieszkańców powiatu legnickiego potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2 - informuje w dzisiejszym raporcie Ministerstwo Zdrowia. Niestety, znajdujemy również tam informację o kolejnym przypadku śmiertelnym z powodu COVID-19.
20 January 2021, Starostwo Powiatowe,
Uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie otrzymali Stypendium Prezesa Rady Ministrów
Wyjątkowi uczniowie wraz z rodzicami oraz dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie – Mariusz Kowalczyk byli gośćmi Starosty Legnickiego Adama Babuśki, Wicestarosty Legnickiego Janiny Mazur, Etatowego Członka Zarządu Krzysztofa Sowińskiego oraz Sekretarza Powiatu Grzegorza Rogosa. Udział w spotkaniu wzięła również Dyrektor Wydziału Oświaty, Promocji i Spraw Społecznych Elżbieta Iwanicka.
20 January 2021, admin, All comments: 0
Straż Ochrony Kolei ujęła 28-latka, który kradł akumulatory na szlakach kolejowych
Policjanci Komisariatu Policji w Chojnowie zatrzymali 28-latka ujętego uprzednio przez Straż Ochrony Kolei. Chojnowianin pod osłoną nocy włamywał się do szaf i kontenerów samoczynnej blokady liniowej, skąd dokonywał kradzieży akumulatorów zasilających. Straty jakie spowodował, opiewają na kwotę niemal 15 tys. złotych.
20 January 2021, admin, All comments: 0
Dzieci znowu bez mamy. Zachęcamy do wsparcia internetowej zbiórki
W wieku zaledwie 39 lat na COVID-19 zmarła Justyna Chrzanowska - mieszkanka Chojnowa, matka dwójki adoptowanych dzieci. Jej przyjaciele zorganizowali internetową zbiórkę i proszą o wsparcie ludzi dobrej woli.