Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
Nowe mieszkania

  • OLA PHU
    • OLA PHU
  • HTM Kowalczykowie
    • HTM Kowalczykowie
  • Gabinety lekarskie
    • Gabinety lekarskie

Current events

13 April 2021, admin, All comments: 0
ARiMR przypomina - wypalanie traw grozi utratą dopłat
Wiosenna aura sprzyja pracy na polach czy działkach. Wielu z nas decyduje się na wiosenne porządki; niestety - zdarzają się osoby, które decydują się również na wypalanie traw. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina, że proceder ten jest niezgodny z prawem i grożą za niego surowe sankcje karne oraz cofnięcie dopłat.
13 April 2021, Partnerstwo,
Ruszają wirtualne Dni Otwartych Drzwi 2021 w PWSZ im. Witelona w Legnicy
Zapraszamy na wirtualne Dni Otwartych Drzwi w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy. Odwiedzić nas można poprzez stronę internetową – www.dod.pwsz.legnica.edu.pl lub oficjalną stronę uczelni.
12 April 2021, admin, All comments: 0
Drugie podejście do przetargu na budowę skateparku i pumptracka
Urząd Miejski opublikował ogłoszenie o zamówieniu na realizację terenu rekreacyjnego nad rzeką, w skład którego ma wejść pierwszy chojnowski skatepark i pumptrack. To już drugie podejście do tego konkursu ofert. Wcześniej budżet inwestycji założony przez UM był niższy od wszystkich złożonych w konkursie ofert.
12 April 2021, admin, All comments: 4
Rokitki posprzątanie. Czas na porządkowanie Chojnowa?
W minionym tygodniu informowaliśmy o akcji sprzątania w Rokitkach. Dzięki zaangażowaniu jednej osoby zapełnionych zostało około 85 worków, które zostały odebrane przez Urząd Gminy. Na horyzoncie pojawiają się jednak kolejne osoby, którym nie jest obojętne nasze otoczenie.
12 April 2021, admin, All comments: 0
Niedźwiedzice. Prowadziła pojazd, mając ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie
W miniony weekend działająca na terenie naszego powiatu policja wyeliminowała z dróg pięciu nieodpowiedzialnych kierowców, którzy w stanie nietrzeźwości, bądź środka działającego podobnie do alkoholu kierowali pojazdami. Do jednego z zatrzymań doszło w Niedźwiedzicach.
12 April 2021, admin, All comments: 0
Strażacka pomoc dla ratowników medycznych. Zdjęcia
Służby ratunkowe – straż pożarna, policja i pogotowie ratunkowe – interweniowały w jednym z mieszkań w kamienicy przy ul. Kościuszki.
10 April 2021, admin, All comments: 3
Nieodpowiedzialne zachowanie podczas spaceru z pupilem może nas sporo kosztować
10 kwietnia w życie wchodzi rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów zmieniające rozporządzenie w sprawie wysokości grzywien nakładanych w drodze mandatów karnych za wybrane rodzaje wykroczeń. Wśród nowych przepisów, znalazł się istotny zapis dla posiadaczy zwierząt.
09 April 2021, admin, All comments: 0
144 nowe zakażenia od początku tygodnia. Duży wzrost w piątek
W ciągu minionej doby u 65 mieszkańców powiatu legnickiego potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2 - informuje w dzisiejszym raporcie Ministerstwo Zdrowia. Od początku tygodnia zarejestrowano 144 nowe zakażenia.
09 April 2021, admin, All comments: 0
Bez uprawnień i z ponad promilem za kierownicą. Samochód bez badań technicznych i OC
Policjanci Komisariatu Policji w Chojnowie zatrzymali do kontroli drogowej 29-letniego mieszkańca gminy Chojnów. Mężczyzna kierując pojazdem marki Audi miał w organizmie ponad promil alkoholu. To jednak nie wszystko...
09 April 2021, Starostwo Powiatowe,
780 rocznica Bitwy pod Legnicą
9 kwietnia przypada 780 rocznica bitwy pod Legnicą. W 1241 roku na terenie miejscowości Legnickie Pole starły się ze sobą armia mongolska i rycerze księcia Henryka Pobożnego.
09 April 2021, admin, All comments: 0
A4: Samochód w rowie
Samochód w rowie - to efekt zdarzenia do którego doszło nad ranem na 77 kilometrze autostrady A4. Na szczęście obyło się bez poszkodowanych.