Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
 • Polish
 • English
 • NC
  • NC
 • Xantos
  • Xantos

Ostatnie gazetki • HTM Kowalczykowie
  • HTM Kowalczykowie
 • Galeria Piastów: Fryzjeriada
  • Galeria Piastów: Fryzjeriada

Aktualne wydarzenia

26 marzec 2017, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 1
Derby dla Czarnych. Wyniki weekendowych rozgrywek piłkarskich

Za nami weekendowe spotkania w piłkarskich ligach niższych. Bez wątpienia największe emocje budził w tym tygodniu derbowy mecz pomiędzy przedstawicielami klasy okręgowej z naszego terenu. Walka była wyrównana, ale zwyciężyli Czarni. Prezentujemy wyniki rozgrywek.

24 marzec 2017, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Przed nami derby ziemi chojnowskiej. Zapowiedź weekendowych rozgrywek piłkarskich

Przed nami weekendowe rozgrywki w lokalnym futbolu. Z pewnością największe emocje budzą derby ziemi chojnowskiej w legnickiej klasie okręgowej – w sobotę zmierzą się ze sobą zespoły Czarnych Rokitki i Chojnowianki Chojnów. Prezentujemy plan meczów na 25 i 26 marca.

24 marzec 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 0
W weekend nie zapomnij o zmianie czasu

Już w najbliższy weekend wracamy do czasu wschodnioeuropejskiego.

24 marzec 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Miał być w zeszłym roku, będzie w tym. Trwają prace przy chodniku z Chojnowa do Michowa

Od kilku tygodni kierowcy jadący ulicą Legnicką muszą liczyć się z drobnymi utrudnieniami drogowymi. Wszystko za sprawą prowadzonych prac nad chodnikiem, który już wkrótce połączy miasto z Michowem.

24 marzec 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 2
Propozycja darmowych szczepień przeciw grypie dla chojnowian po 60. roku życia

Zgodnie z wymogami Światowej Organizacji Zdrowia stwierdza się celowość corocznych szczepień osób z tzw. grup wysokiego ryzyka, do których należą m.in. osoby powyżej 60. roku życia. W dniu wczorajszym do Urzędu Miejskiego wpłynęła propozycja uchwały w sprawie uchwalenia programu zdrowotnego w zakresie szczepień ochronnych przeciwko grypie dla mieszkańców Miasta Chojnowa z grupy szczególnego ryzyka (osób od 60 roku życia), której autorem jest radny Paweł Grabek.

24 marzec 2017, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Rozdajemy wejściówki do Parku Rozrywki Play City

Drodzy Czytelnicy! Przed nami kolejny konkurs, tym razem skierowany do dzieci! Do rozdania mamy 2 pojedyncze wejściówki do Parku Rozrywki Play City, który mieści się w Galerii Piastów w Legnicy.

23 marzec 2017, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Co jest grane w Chojnowie?

Jeśli nie macie jeszcze planów na sobotę, warto rozważyć wyjście do kina. Chojnowskie Kino Kultura będzie czynne tylko w sobotę. Na dużym ekranie będziemy mieli okazję zobaczyć najnowszy film Agnieszki Holland – „Pokot”, oraz tradycyjnie pojawi się coś dla najmłodszych widzów.

23 marzec 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Chojnowscy policjanci zatrzymali włamywacza. Kradł bo potrzebował pieniądze na...

Chojnowscy kryminalni w wyniku podjętych działań operacyjnych zatrzymali 32-letniego mężczyznę podejrzanego o przestępstwa przeciwko mieniu. Wartość strat jakich dokonał zatrzymany szacuje się na kwotę ponad 2 tys. złotych. Sprawca został osadzony w policyjnym areszcie. Za swoje czyny odpowie teraz przed sądem, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

23 marzec 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie (i sztandary)

Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie - ta sentencja autorstwa kardynała Stefana Wyszyńskiego przyświecała Czesławowi Kowalakowi, znanemu legnickiemu historykowi i regionaliście, przy tworzeniu publikacji dotyczącej pomników i tablic pamiątkowych w Legnicy po II wojnie światowej. Kilka lat później światło dzienne ujrzał zbiór sztandarów szkolnych ziemi legnickiej, a w ostatnich miesiącach na półkach bibliotek pojawił się album "Sztandary ziemi legnickiej (1945 – 2016)". To właśnie ta ostatnia pozycja była głównym tematem dzisiejszego spotkania autorskiego w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Jak się okazuje, nasz Chojnów jest miastem niezwykle bogatym w sztandary.

23 marzec 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Masz jeszcze ochotę potańczyć? Na swoją charytatywną zumbę zapraszają sąsiedzi z Zagrodna

2 kwietnia w sali wiejskiej w Zagrodnie odbędzie się Maraton Zumby, którego organizatorem jest lokalne gimnazjum. Pieniądze ze sprzedaży biletów zostaną przeznaczone na rzecz Marii Soboty - mieszkanki gminy Zagrodno, która od urodzenia jest całkowicie niewidoma.

23 marzec 2017, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Rozdajemy bilety na "Piękną i Bestię"! - WYNIKI

Drodzy Czytelnicy! Mamy dla Was wejściówki na piątkowe (24 marca) seanse filmu „Piękna i Bestia” w legnickim kinie Helios.