Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Chojnów doczeka się pierwszego ronda? Burmistrz przedstawia koncepcję nowej inwestycji

Komentarze

To rondo to chyba tylko żeby ładnie wyglądało, bo nie jest to miejsce na tyle oblegane/niebezpieczne, że rondo realnie miałoby coś zmienić.
zgłoś komentarz
Witam,

Rondo to by się przydało ale na ul. Wojska Polskiego,Parkowa - wylot na Legnica, Bolesławiec Złotoryja.
zgłoś komentarz
rondo dosłownie w cenie farby by kosztowało tuż przy dworcu. wystaczyło by narysować kółko pokreskować wnętrze tego koła i niech w końcu się tam normalnie jeżdzi To co teraz się tam dzieje to kurjozum. Legnica jest dobrym przykładem jak ładnie można upchać rondo na ciasnych skrzyżównaiach -mówię tu o ul jaworzynskiej gdzie az 2 takie są. Kolejne ronda oczywiście mogły by być na obwodnicy chojnowa. od strony legnicy i bolesławca. ciezko komuś podjąc ta inicjatywę. A naprawdę bezpieczeństwo by radykalnie wzrosło bardzo niskim kosztem. Skrzyżowanie ul. Lubinskiej i zielonej też by się zmieściło rondo i bezpiecznie było
zgłoś komentarz
Akurat z tym skrzyżowaniem niektórzy mają problem, ale czy ja wiem? Przebudowa dość poważna, a miejsce trochę odcięte od świata. Jedyny ruch tam to okoliczni mieszkańcy i nieliczni jadący przez miasto w stronę Bolesławca. Rondo zdecydowanie lepszym pomysłem i do zrobienia niewielkim kosztem byłoby w rynku wokół parkingu. Aktualnie są tam cztery skrzyżowania na raz. Obok domu Chemika jest nawet dość niebezpiecznie, bo parkujące przy nim samochody jak i sam budynek zasłaniają widok na ulicę z pierszeństwem (z której, dla odmiany, widok na lewo jest bardzo dobry). Zrobienie z tego ronda zdecydowanie poprawiłoby sytuację i życie użytkownikom. A o tym wytworze pod dworcem nawet nie wspomnę. Jak nigdy pojawiają się tam teraz korki a nawet zdarza się, że całe skrzyżowanie się zablokuje aż jedna osoba się nie poświęci jadąc w inną stronę niż zamierzała.
zgłoś komentarz
Kolejną sprawą do przemyślenia byłoby zrobienie skrzyżowania Lubińska-Legnicka drogą główną, a rzeczą konieczną do zrobienia jest postawienie zakazu parkowania przy piekarni na Lubińskiej. Miejsca jest tam na tyle, że piekarnia może sobie zrobić parking, a to co się tam dzieje teraz woła o pomstę do nieba. Po lewej auta, po prawej auta (momentami prawie zupełnie blokujące chodnik) i dwa rzędy aut na dwóch pasach (przy dobrych wiartach, bo zdarza się, że na drugi rząd nie ma już miejsca). Kolejny zakaz parkowania powinien być na Reja, między sklepem Polo a Szpitalną. Dzień w dzień parkuje tam jakieś auto praktycznie blokując jeden pas. Następna rzecz - ulice jednokierunkowe. Witosa (przynajmniej fragment pomiędzy Kościuszki a Kolejową), Kościuszki, Drzymały.
zgłoś komentarz
Następnie wymiana lub demontaż tzw. "śpiących policjantów" z ulic: Kościuszki, Drzymały, Kilińskiego, Broniewskiego, Baczyńskiego. Jakoś na osiedlu domków pomiędzy Goleszańską a Legnicką można było zrobić normalnie, a na wyżej wymienionych ulicach - nie. Równie dobrze może się tam znajdować krawężnik w poprzek drogi, bo przy jednym i przy drugim, i tak trzeba się zatrzymać przed przejazdem.
zgłoś komentarz
Do tego przejście dla pieszych na Lubińskiej (przy Broniewskiego od strony Lubina) i jakieś sensowne rozwiązanie tego cyrku który powstał w wyniku powstania parkingu przy "Premium Parku" (obok Lidla), bo aktualnie jest tam skrzyżowanie na skrzyżowaniu i kilkumetrowy bliżej nieokreślony chodnikoparking przed hurtownią elektryczną (samochody stojące tam przy krawężniku idealnie zasłaniają widok w lewo dla wyjeżdżających z Lubińskiej). Chyba wszystko. No to służby drogowe - avanti, do dzieła.

A system komentarzy jest do bani, po co jest ograniczenie ilości znaków?
zgłoś komentarz

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.