Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

II edycja Konkursu Różańcowego „Mój własny różaniec – moja pomoc w modlitwie”

Komentarze

Znów kościelne herezje ...żal tylko dzieci ,zamiast kleić jakieś zwierzątka czy co tam by chciały aby dostać słodycze robią różańce ,średniowieczne liczydło do liczenia zdrowasiek.Oczywiście patronat objął nasz Janek Ministrant.

1090 - Podczas pierwszych krucjat chrześcijanie przejęli na Wschodzie różaniec. Służył on poganom do zmawiania modlitw ku czci bogini Kali, czczonej na Wschodzie jako Dziewica i Królowa Niebios, dlatego większość pacierzy różańcowych skierowanych jest do Królowej Niebios. Różaniec rozpowszechnił rodzaj mechanicznej modlitwy, gdzie modlący się powtarza w kółko te same słowa, czasem i bezmyślnie, jak to czynili poganie, którym chodziło o ilość pacierzy, a nie o ich jakość. Pan Jezus przestrzegł przed taką modlitwą, mówiąc: "A modląc się, nie bądźcie wielomówni jak poganie; albowiem oni mniemają, że dla swej wielomówności będą wysłuchani" (Mat.6:7).
zgłoś komentarz
Może nie przesadzajmy, każdy ma prawo do wyboru. Jeśli ktoś chce to idzie jeśli nie to nie.
zgłoś komentarz
Jest ciut inaczej niż piszesz ! albo dziecko zrobi różaniec i dostanie słodycze i dyplom albo go nie zrobi i nie dostanie niczego ,tu niema alternatywnej imprezy .Typowa indoktrynacja religijna za środki publiczne choć na papierze jesteśmy krajem świeckim a takie imprezy plastyczne z nagrodami powinny mieć inną tematykę niż religijna która zawęża grono chętnych dzieci .
zgłoś komentarz

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform