Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Sklep Bigform

Przygotowania do obchodów Święta Policji w Chojnowie

Komentarze

Apolityczności polskiej Policji, to jeden z fundamentów funkcjonowania tej instytucji. Nieangażowanie się policjantów w jakąkolwiek działalność polityczną, realizowanie swoich zadań niezależnie od tego co działo i dzieje się na polskiej scenie politycznej to zasady bardzo skrupulatnie przestrzegane przez nas wszystkich. Dlaczego więc policja nie jest neutralna światopoglądowo ? Msza o 11 ? kapelani w Policji zarabiający kilka tyś m-c ! Nowy tabor zakupiony i sprzęt jest święcony przez ekscelencyje i książęta .Co jak policjant jest innego wyznania niż katolickie ? lub jest ateistą ,czy protestant albo prawosławny może poprosić swojego przewodnika duchowego aby poświęcił radiowóz którym będzie jeździł :) a komisariat wypłaci mu kilka stówek jak nie patoli .
Normalnie jak za PRL ,kiedyś każdy milicjant był w PZPR teraz jest "katolikiem" nawet jak nie jest ! niema wyjścia ,chyba !
zgłoś komentarz
Duszpasterstwo w Policji niezgodne z konstytucją
Autor tekstu: Paweł Borecki
WNIOSEK

O STWIERDZENIE NIEZGODNOŚCI Z KONSTYTUCJĄ, Z POSTANOWIENIAMI NIEKTÓRYCH UMÓW MIĘDZYNARODOWYCH ORAZ USTAW POROZUMIENIA MIĘDZY KOMENDANTEM GŁÓWNYM POLICJI I DELEGATEM KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI DS. DUSZPASTERSTWA POLICJI W SPRAWIE ORGANIZACJI I FUNKCJONOWANIA KATOLICKIEGO DUSZPASTERSTWA W POLICJI

Ciekawy artykuł ,zapraszam zainteresowanych nachalną klerykalizacją godną krajów wyznaniowych Arabski ! niestety ale prawo w Polsce to s-f !

http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,5964
zgłoś komentarz
Zawsze można iść do Ks. i powiedzieć że "występuje z waszych szeregów". Nikt nie każe być katolikiem na siłę. Masz Grekokatolików, Jechowych, Zielonoświątkowców etc... Dzisiaj masz tego w brud. budde, islam etc.

CO do świecenia pojazdów, moje zdanie : Ten kto nim jeździ niech poświeci. Co nam zostało jeśli nie wiara ?? Jeśli coś mu to pomoże - zysk. Jeśli nie?? To gdzie strata.. To zwykła woda z odrobiną wiary i zaufania, nie ma nic złego.

Widzisz, z Buta można chodzić, w innych państwach rowerami jeżdżą..

Co do trzymania z kościołem, no po coś MIESZKO I przyjął chrzest. Jeśłi zrobiła to władza to władza w tym trwa.


PS> To tylko moje zdanie, nie cytować nie komentować i nie dissować..
zgłoś komentarz
Mylisz się albo nie zrozumiałeś tego co napisałem .Wcale nie chodzi o indywidualny wybór jednostki a fakt że instytucja jaką jest Policja powinna być nie tylko apolityczna ale też neutralna światopoglądowa ,jest wiele przesłanek aby tak było wszak to władza wykonawcza.Jak widać na zdjęciach wszyscy policjanci idą na mszę ,czy to nie dziwne ? w Polsce na msze według badań episkopatu z 2010 do kościoła chodzi 43% ludzi a 16 % tylko przystępuje do mszy ! a tu proszę w policji 100% idzie na mszę ,z tond pytanie ,czy to rozkaz !!!?
To że kiedyś Mieszko przyjął chrzest był posunięciem czysto politycznym ,to coś jak wejście do Unii ,tylko fakt wejścia do Unii nie determinuje że tam będziemy po wsze czasy ! Tak samo wcale nie musimy znosić w Polsce nacisków obcego państwa na władzę co ma miejsce.
zgłoś komentarz
"z tond" - błagam Cię - tego się czytać nie da i uwierz mi pomijam interpunkcję, z którą też jesteś na bakier.

Piszesz, że Policja powinna być instytucją czysto świecką - tu się zgodzę, jednak wiedz, że i socjalizm jest idealnym stanem rzeczy na świecie, w praktyce jednak sprawdza się średnio. Podobnie z niepolityczną i nieideologiczną Policją. Służą tam ludzie, a jak wiadomo każdy człowiek dąży do promowania swoich racji.

Mało tego Policja podlega Ministrowi Spraw Wewnętrznych, jak zapewne wiesz on mocno upolityczniony jest.
zgłoś komentarz
Czyli to wszystko, co masz mi do zarzucenia i interpunkcję , czepiasz się słówek łapiesz mnie za słówka ? wiesz może jesteś polonistą i purystą językowym jednak dla mnie jest to na drugim miejscu, a nawet dalej .Ty, za to masz problemy z czytaniem tekstu z jego rozumieniem, bo w jakiś magiczny i nikomu nieznany sposób wyczytałeś na podstawie porównania czasów PRL i tego, że milicjant musiał być w partii a ówczesnych, że musi być katolikiem nawet jak nie jest uważam, że jak piszesz cytuje; "socjalizm jest idealnym stanem rzeczy na świecie" robi z ciebie wtórnego analfabetę ! W swoich wypowiedziach nawet nie śmiałem o taką tezę się otrzeć, a co dopiero wygłosić coś podobnego .
Następnym razem proszę się wysilić, a jeśli się czytać nie da tego co piszę nikt ciebie do tego nie zmusza ! to chyba oczywiste.
zgłoś komentarz
Gratuluję też oceny i postawionej tezy, że Policja ma misję ewangelizacyjną :)
Ten tekst mnie powala;
" Służą tam ludzie, a jak wiadomo każdy człowiek dąży do promowania swoich racji. "

Może lepiej będą promować swoje "racje" jako ministranci czy księża ,może pomylili zawody i powołania a ta impreza powinna odbyć się na jasnej górze, ale jakieś Lednicy ! Nigdy na podobny absurdalny pomysł bym nie wpadł, ale widać ludzie mają takie idiotyczne pomysły i wprowadzają je jakoś w życie, choć są niezgodne z prawem i to najważniejszym w naszym kraju - konstytucją !
Już mamy "policjanta" na rowerze widać to twój idol ksiądz na rowerze w serialu, który działa lepiej od całej policji widać skąd czerpiesz wzorce !
zgłoś komentarz

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.