Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Oto nowi radni gminy Chojnów

Autor admin
Data utworzenia: 22 październik 2018, 14:28 Wszystkich komentarzy: 2


Oto nowi radni gminy Chojnów

Znamy już pełny skład nowej Rady Gminy Chojnów. Nieco ponad 50% głosów zdobyli kandydaci reprezentujący KWW Gmina Chojnów - Nasz Wspólny Dom i to oni będą stanowić zdecydowaną większość. Nie brakuje jednak i nowych twarzy.

Okręg 1 obejmujący Białą i Kolonię Kołłątaja w Radzie Gminy reprezentować będzie dotychczasowy radny Krzysztof Baszczyn, kandydat KWW Gmina Chojnów - Nasz Wspólny Dom, który w głosowaniu otrzymał 42,18% głosów i pokonał tym samym Tomasza Sawickiego z Kolonii Kołłątaja (36,51% głosów) oraz Zdzisława Borkowskiego z Białej (21.32% głosów).

W głosowaniu przeprowadzonym w okręgu nr 5 (Jerzmanowice-Czernikowice) najlepszy rezultat - 69.13% głosów - uzyskała radna Małgorzata Blecharz z Jerzmanowic. Jej konkurent - Rafał Jakubowski z Czernikowic zakończył wybory z poparciem 30.87% głosujących.

W nowej Radzie Gminy ponownie zobaczymy Elżbietę Ląd, reprezentującą Groble i Witków. Kandydatka KWW Gmina Chojnów - Nasz Wspólny Dom uzyskała 64.89% głosów poparcia. Na jej konkurentkę - Annę Polańską z Grobli - zagłosowały 92 osoby, co stanowi 35.11% wszystkich głosów.

Wyjątkowo ciekawie wyborczy bój przebiegał w Osetnicy, gdzie chęć uzyskania mandatu radnego zgłosiło trzech kandydatów. Największe poparcie i tym samym miejsce przy stole w sali posiedzeń Urzędu Gminy zdobył Lesław Piasecki z Osetnicy, który uzyskał 43.27% wszystkich oddanych głosów. Na drugim miejscu uplasowała się Barbara Piotrowska z wynikiem 30.91%, natomiast na trzecim Dariusz Konarski - 25.82% głosów.

Bez zmian na południu gminy. Region obejmujący Budziwojów, Dzwonów, Strupice po raz kolejny reprezentować będzie Bartosz Chwałek, kandydat wystawiony przez KWW Gmina Chojnów - Nasz Wspólny Dom, który w głosowaniu uzyskał 70.20% głosów, wyprzedzając Józefa Meja ze Strupic - 29.80% głosów.

W nowej Radzie Gminy zobaczymy także dotychczasową wiceprzewodniczącą Renatę Ostropolską z Dobroszowa, która w bezpośrednim starciu pokonała Jolantę Demiańczuk z Gołocina, zdobywając 67.65% głosów.

Wyrównaną walkę mieliśmy okazję obserwować w Goliszowie. Mandat z tego okręgu zdobył Ryszard Dulik, który otrzymał 57.32% głosów. Jego rywal - Adam Jagielnicki może pochwalić się wynikiem sięgającym 42.68%.

Okręg nr 15 obejmujący Zamienice i Jaroszówkę reprezentować będzie Piotr Ficek z Zamienic, który w głosowaniu pokonał dotychczasowego radnego Jana Wiszniowskiego, startującego z listy KWW Gmina Chojnów - Nasz Wspólny Dom. Piotr Ficek otrzymał 185 głosów, co stanowi 63,57%

Radę Gminy Chojnów uzupełnią kandydaci, którzy nie mieli w tych wyborach konkurentów: Jan Kozubski, Bogdan Styrkowiec, Zbigniew Urszulak, Janusz Tera, Mieczysław Kułaga, Ryszard Tajchman oraz Jóżef Przyłucki.


Komentarze

O ILE W CHOJNOWIE JESZCZE COŚ SIĘ DZIEJĘ I TO WIDAĆ..NOWE ULICE,CHODNIKI,PLACE ,PARKI O TYLE W GMINIE NIC SIĘ NIE DZIEJE I PEWNIE CZEKAJĄ NAS KOLEJNE STRACONE LATA
zgłoś komentarz
Też uważam że niestety w gminie nic się nie wydarzy...
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.