Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Wyborcza frekwencja. Gmina Chojnów na 4. miejscu w powiecie. Chojnów na szarym końcu

Autor admin
Data utworzenia: 22 październik 2018, 12:55 Wszystkich komentarzy: 3


Wyborcza frekwencja. Gmina Chojnów na 4. miejscu w powiecie. Chojnów na szarym końcu

Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała dane dotyczące frekwencji we wczorajszych wyborach samorządowych. Niestety, Chojnów nie ma powodów do dumy - znaleźliśmy się na samym końcu zestawienia obejmującego gminy powiatu legnickiego.

Frekwencja wyborcza w gminie wiejskiej Chojnów wyniosła 51.99% - do urn tego dnia poszło 3 968 uprawnionych do głosowania mieszkańców gminy. Wynik ten plasuje naszą jednostkę na czwartym miejscu w powiecie legnickim.

Znacznie gorzej sytuacja wygląda w mieście. Chojnów znalazł się na samym końcu z wynikiem 42.82%. Do urn tego dnia poszło zaledwie 3 968 mieszkańców naszego grodu.

Zarówno w mieście jak i gminie frekwencja okazała się niższa niż cztery lata temu. W 2014 roku w wyborach udało wzięło 43.16% mieszkańców Chojnowa oraz 59.83% mieszkańców gminy wiejskiej.

Frekwencja w powiecie legnickim wyniosła 50.98%. Prymusem wśród gmin jest Legnickie Pole, gdzie w lokalach wyborczych pojawiło się 67.29% mieszkańców uprawnionych do głosowania.

Frekwencja w całym województwie dolnośląskim wyniosła 51.83%; stawia to nasz region na piątym miejscu od końca.

Frekwencja w poszczególnych obwodach gminy Chojnów:Komentarze

JAKI Z TEGO WNIOSEK.........MAŁOMIASTECZKOWY CIEMNOGRÓD , NARZEKAĆ TAK ,WYZYWAĆ TAK ALE SAMEMU ZADECYDOWAĆ I WYBRAĆ TO JUŻ NIE
zgłoś komentarz
Dokładnie,do wyborów zapewne poszły mohery zaraz po kościele,a młodzi grzali d..y na kanapach.Miasto emerytów i ludzi bez ambicji,zero kandydatów na burmistrza i nawet na wybory nie chce im się pójść,tylko właśnie później żale na forum wylewają.
zgłoś komentarz
tak,,,przyszli mohery,zaraz po kościele,,i kogo wybrali?nikt z PISu nie został do rady wybrany,co ty ,,malinda ,,bredzisz?
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.