Mieszkańcy ziemi chojnowskiej wybrali swoich przedstawicieli. Są pierwsze wyniki
...
9:00: W nowej radzie powiatu legnickiego zasiądzie łącznie 6 osób wybranych z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, 5 z Polskiego Stronnictwa Ludowego, 4 z KWW Razem dla Powiatu Legnickiego oraz 2 z Przymierza dla Samorządu Lokalnego.
Prawo i Sprawiedliwość - Paweł Grabek, Grzegorz Gapski, Łukasz Skoczek, Artur Smęt, Anna Rozmus, Artur Mackiewicz
Polskie Stronnictwo Ludowe - Andrzej Tracz, Krzysztof Sowiński, Anna Graf, Janina Mazur, Jan Łukasz
Razem dla Powiatu Legnickiego - Dariusz Wołoszyn, Jolanta Bekaluk-Pyrz, Dorota Gacia, Andrzej Rokitnicki
Przymierze dla Samorządu Lokalnego - Beata Castaneda-Trujillo, Aleksander Kostuń
Mieszkańcy ziemi chojnowskiej wybrali trzech przedstawicieli PiS i po dwóch reprezentantów PSL oraz bezpartyjnego komitetu Razem dla Powiatu Legnickiego.
Rezultaty głosowania w Witkowie, Groblach, Jerzmanowicach, Czernikowicach i Starym Łomie
Wybory radnych gminy Chojnów:
Małgorzata Blecharz - 159
Rafał Jakubowski - 71
Elżbieta Ląd - 170
Anna Polańska - 92
Wybory do Rady Powiatu Legnickiego:
1. Polskie Stronnictwo Ludowe - 259: Sowiński - 241, Jung - 13, Filipowicz - 1, Płachta - 1, Szlapiński - 3
2. Przymierze dla Samorządu Lokalnego - 123: Hajduk - 119, Radwańska - 4, Zguda - 0, Gurdziel - 0, Dziaduch - 0
3. Razem dla Powiatu Legnickiego - 89: Bidnyk - 19, Bekaluk-Pyrz - 61, Zielińska - 6, Zguda - 1, Wróblewski - 2
4. Prawo i Sprawiedliwość - 97: Rozmus - 48, Romaniak - 21, Gapski - 21, Olszewski - 7
5. Koalicja Obywatelska - 35: Lech - 16, Juszczak - 17, Romaniak - 2
11:46 - Rezultaty głosowania w Rokitkach
Wybory wójta: Andrzej Pyrz - za 294, przeciw 102
Wybory do Rady Powiatu Legnickiego:
1. Razem dla Powiatu Legnickiego - 169: Bidnyk - 23, Bekaluk-Pyrz - 11, Zielińska - 133, Zguda - 2, Wróblewski - 0
2. Prawo i Sprawiedliwość - 78: Rozmus - 43, Romaniak - 12, Gapski - 21, Olszewski - 2
3. Przymierze dla Samorządu Lokalnego - 89: Hajduk - 80, Radwańska - 9, Zguda - 0, Gurdziel - 0, Dziaduch - 0
4. Polskie Stronnictwo Ludowe - 23: Sowiński - 11, Jung - 1, Filipowicz - 1, Płachta - 2, Szlapiński - 8
5. Koalicja Obywatelska - 15: Lech - 10, Juszczak - 2, Romaniak - 3
11:36 - Rezultaty głosowania w Budziwojowie, Dzwonowie, Strupicach, Dobroszowie, Michowie, Gołocinie i Pawlikowicach
Wybory wójta: Andrzej Pyrz - za 393, przeciw 67
Wybory radnych gminy Chojnów:
Bartosz Chwałek - KWW Gmina Chojnów - Nasz Wspólny Dom - 179
Józef Mej - KW Polskie Stronnictwo Ludowe - 76
Renata Ostropolska - KWW Gmina Chojnów - Nasz Wspólny Dom - 138
Jolanta Demiańczuk - KW Polskie Stronnictwo Ludowe - 66
Wybory do Rady Powiatu Legnickiego:
1. Razem dla Powiatu Legnickiego - 83: Bidnyk - 22, Bekaluk-Pyrz - 46, Zielińska - 1, Zguda - 12, Wróblewski - 2
2. Prawo i Sprawiedliwość - 133: Rozmus - 88, Romaniak - 17, Gapski - 26, Olszewski - 2
3. Polskie Stronnictwo Ludowe - 142: Sowiński - 89, Jung - 15, Filipowicz - 19, Płachta - 18, Szlapiński - 1
4. Przymierze dla Samorządu Lokalnego - 37: Hajduk - 4, Radwańska - 3, Zguda - 0, Gurdziel - 27, Dziaduch - 3
5. Koalicja Obywatelska - 25: Lech - 12, Juszczak - 9, Romaniak - 4
11:23 - Tak zagłosowali mieszkańcy Białej, Kolonii Kołłataja, Jaroszówki i Zamienic
Wybory radnych gminy Chojnów:
Krzysztof Baszczyn - KWW Gmina Chojnów - Nasz Wspólny Dom - 186
Tomasz Sawicki - KWW Tomasza Sawickiego - 161
Zdzisław Borkowski - KWW Bezpartyjni Bliżej Ziemi - 94
Piotr Ficek - KWW Piotr Ficek - 185
Jan Wiszniowski - KWW Gmina Chojnów - Nasz Wspólny Dom - 106
Wybory do Rady Powiatu Legnickiego:
1. Razem dla Powiatu Legnickiego - 288: Bidnyk - 211, Bekaluk-Pyrz - 39, Zielińska - 12, Zguda - 23, Wróblewski - 3
2. Prawo i Sprawiedliwość - 163: Rozmus - 33, Romaniak - 105, Gapski - 19, Olszewski - 6
3. Polskie Stronnictwo Ludowe - 135: Sowiński - 44, Jung - 53, Filipowicz - 1, Płachta - 2, Szlapiński - 35
4. Przymierze dla Samorządu Lokalnego - 73: Hajduk - 16, Radwańska - 51, Zguda - 1, Gurdziel - 3, Dziaduch - 2
5. Koalicja Obywatelska - 38: Lech - 20, Juszczak - 12, Romaniak - 6
8:54: Wyniki z Goliszowa i Niedźwiedzic
Wybory wójta: Andrzej Pyrz - za 357, przeciw 97
Wybory radnych gminy Chojnów:
Ryszard Dulik - KWW Gmina Chojnów - Nasz Wspólny Dom - 137
Adam Jagielnicki - KW Polskie Stronnictwo Ludowe - 102
Wybory do Rady Powiatu Legnickiego:
1. Razem dla Powiatu Legnickiego - 228: Bidnyk - 12, Bekaluk-Pyrz - 3, Zielińska - 12, Zguda - 127, Wróblewski - 74
2. Prawo i Sprawiedliwość - 81: Rozmus - 46, Romaniak - 12, Gapski - 20, Olszewski - 3
3. Polskie Stronnictwo Ludowe - 77: Sowiński - 37, Jung - 13, Filipowicz - 15, Płachta - 10, Szlapiński - 2
4. Przymierze dla Samorządu Lokalnego - 38: Hajduk - 1, Radwańska - 8, Zguda - 26, Gurdziel - 2, Dziaduch - 1
5. Koalicja Obywatelska - 15: Lech - 5, Juszczak - 8, Romaniak - 2
8:32: Tak wybrali mieszkańcy Osetnicy, Piotrowic, Konradówki i Gołaczowa:
Wybory radnych gminy Chojnów:
Lesław Piasecki - KWW Lesław Piasecki - 119
Barbara Piotrowska - KWW Gmina Chojnów - Nasz Wspólny Dom - 85
Dariusz Konarski - KW Polskie Stronnictwo Ludowe - 71
Wybory do Rady Powiatu Legnickiego:
1. Razem dla Powiatu Legnickiego - 201: Bidnyk - 41, Bekaluk-Pyrz - 149, Zielińska - 6, Zguda 5, Wróblewski - 0
2. Prawo i Sprawiedliwość - 149: Rozmus - 98, Romaniak - 17, Gapski - 24, Olszewski - 10
3. Polskie Stronnictwo Ludowe - 117: Sowiński - 77, Jung - 4, Filipowicz - 2, Płachta - 29, Szlapiński - 5
4. Przymierze dla Samorządu Lokalnego - 34: Hajduk - 4, Radwańska - 5, Zguda - 1, Gurdziel - 1, Dziaduch - 23
5. Koalicja Obywatelska - 42: Lech - 28, Juszczak - 10, Romaniak - 4
8:19: Tak zagłosowała Krzywa
Wybory wójta: Andrzej Pyrz - za 182, przeciw 74
Wybory do Rady Powiatu Legnickiego:
1. Razem dla Powiatu Legnickiego - 121: Bidnyk - 4, Bekaluk-Pyrz - 114, Zielińska - 2, Zguda 1, Wróblewski - 0
2. Przymierze dla Samorządu Lokalnego - 58: Hajduk - 54, Radwańska - 4, Zguda - 0, Gurdziel - 0, Dziaduch - 0
3. Prawo i Sprawiedliwość - 28: Rozmus - 15, Romaniak - 7, Gapski - 3, Olszewski - 3
4. Polskie Stronnictwo Ludowe - 27: Sowiński - 25, Jung - 0, Filipowicz - 0, Płachta - 0, Szlapiński - 2
5. Koalicja Obywatelska - 21: Lech - 18, Juszczak - 3, Romaniak - 0
7:50: Wyniki wyborów w Okmianach
Wybory wójta: Andrzej Pyrz - za 246, przeciw 20
Wybory do Rady Powiatu Legnickiego:
1. Razem dla Powiatu Legnickiego - 81: Bidnyk - 13, Bekaluk-Pyrz - 63, Zielińska - 1, Zguda 2, Wróblewski - 2
2. Polskie Stronnictwo Ludowe - 72: Sowiński - 69, Jung - 1, Filipowicz - 2, Płachta - 2, Szlapiński - 0
3. Prawo i Sprawiedliwość - 48: Rozmus - 29, Romaniak - 11, Gapski - 2, Olszewski - 6
4. Koalicja Obywatelska - 29: Lech - 22, Juszczak - 4, Romaniak - 3
5. Przymierze dla Samorządu Lokalnego - 20: Hajduk - 17, Radwańska - 2, Zguda - 0, Gurdziel - 0, Dziaduch - 1
7:25: Tak jak można było się spodziewać - Jan Serkies wybrany został ponownie na urząd Burmistrza Miasta Chojnowa. Kandydat wystawiony przez KWW Rozwój Chojnowa zdobył w tegorocznych wyborach około 80% głosów poparcia (wstępne, niepełne wyniki), triumfując we wszystkich chojnowskich okręgach wyborczych.
7:16: Tak głosowano w Szkole Podstawowej nr 4 (duży budynek) - Chojnów, Okręgowa Komisja Wyborcza nr 5
Wybory burmistrza: Jan Serkies - za 838, przeciw 223
Wybory do Rady Miejskiej:
Danuta Barna - KWW Rozwój Chojnowa - 251
Maria Burzmińska - KW Prawo i Sprawiedliwość - 129
Piotr Kulczyc - KWW Rozwój Chojnowa - 245
Andrzej Kubrycht - KW Prawo i Sprawiedliwość - 110
Wybory do Rady Powiatu Legnickiego:
1. Prawo i Sprawiedliwość - 400: Gapski - 87, Grabek - 291, Kossakowska - 12, Tymczyszyn - 4, Gwóźdź - 0, Wojas - 6
2. Razem dla Powiatu Legnickiego - 249: Cieśla - 84, Wołoszyn - 60, Miler-Kornicka - 16, Chrząszcz - 27, Grześkowiak - 51, - Kawka - 11
3. Polskie Stronnictwo Ludowe - 149: Tracz - 82, Maziarska - 6, Halikowski - 27, Kiliś - 3, Wierzbicka - 15, Darmoros - 16
4. Koalicja Obywatelska - 99: Iwanicki - 49, Stopa - 36, Winiarski - 14
5. Przymierze dla Samorządu Lokalnego - 127: Kasprzak - 53, Wierzbicki - 52, Kilkus - 8, Myszograj - 6, Kozakowska-Wiśniewska - 4, Iwański - 4
7:07: Tak głosowano w Szkole Podstawowej nr 4 (mały budynek) - Chojnów, Okręgowa Komisja Wyborcza nr 5
zagłosowało 712 osób
Wybory burmistrza: Jan Serkies - za 571, przeciw 134
Wybory do Rady Powiatu Legnickiego:
1. Prawo i Sprawiedliwość - 225: Gapski - 56, Grabek - 156, Kossakowska - 6, Tymczyszyn - 3, Gwóźdź - 2, Wojas - 2
2. Razem dla Powiatu Legnickiego - 189: Cieśla - 34, Wołoszyn - 75, Miler-Kornicka - 10, Chrząszcz - 32, Grześkowiak - 24, - Kawka - 14
3. Koalicja Obywatelska - 95: Iwanicki - 47, Stopa - 28, Winiarski - 20
4. Polskie Stronnictwo Ludowe - 95: Tracz - 63, Maziarska - 1, Halikowski - 18, Kiliś - 1, Wierzbicka - 5, Darmoros - 7
5. Przymierze dla Samorządu Lokalnego - 78: Kasprzak - 16, Wierzbicki - 30, Kilkus - 5, Myszograj - 16, Kozakowska-Wiśniewska - 11, Iwański - 0
6:31: Tak głosowano w Domu Kultury - Chojnów, Okręgowa Komisja Wyborcza nr 1
Wybory burmistrza: Jan Serkies - za 480, przeciw 104
Wybory do Rady Miejskiej:
Jerzy Poznar - KWW Rozwój Chojnowa - 236
Władysław Bieniek - KW Prawo i Sprawiedliwość - 105
Wybory do Rady Powiatu Legnickiego:
1. Prawo i Sprawiedliwość - 206: Gapski - 72, Grabek - 111, Kossakowska - 17, Tymczyszyn - 1, Gwóźdź - 2, Wojas - 3
2. Razem dla Powiatu Legnickiego - 148: Cieśla - 23, Wołoszyn - 73, Miler-Kornicka - 10, Chrząszcz - 19, Grześkowiak - 16, - Kawka - 7
3. Koalicja Obywatelska - 85: Iwanicki - 54, Stopa - 27, Winiarski - 4
4. Polskie Stronnictwo Ludowe - 77: Tracz - 40, Maziarska - 6, Halikowski - 14, Kiliś - 3, Wierzbicka - 5, Darmoros - 9
5. Przymierze dla Samorządu Lokalnego - 50: Kasprzak - 3, Wierzbicki - 25, Kilkus - 4, Myszograj - 11, Kozakowska-Wiśniewska - 3, Iwański - 4
5:28: Tak głosowano w Szkole Podstawowej nr 3 - Chojnów, Okręgowa Komisja Wyborcza nr 2
zagłosowało 834 osoby, 49 głosów nieważnych
Wybory burmistrza: Jan Serkies - za 647, przeciw 171
Wybory do Rady Miejskiej:
Łukasz Ptak - KWW Rozwój Chojnowa - 141
Czesław Podhorodecki - KW SLD Lewica Razem - 91
Wybory do Rady Powiatu Legnickiego:
1. Prawo i Sprawiedliwość - 310: Gapski - 101, Grabek - 184, Kossakowska - 7, Tymczyszyn - 6, Gwóźdź - 8, Wojas - 4
2. Razem dla Powiatu Legnickiego - 186: Cieśla - 19, Wołoszyn - 91, Miler-Kornicka - 1, Chrząszcz - 30, Grześkowiak - 28, - Kawka - 17
3. Przymierze dla Samorządu Lokalnego - 107: Kasprzak - 15, Wierzbicki - 40, Kilkus - 19, Myszograj - 24, Kozakowska-Wiśniewska - 8, Iwański - 1
4. Polskie Stronnictwo Ludowe - 98: Tracz - 53, Maziarska - 0, Halikowski - 24, Kiliś - 7, Wierzbicka - 7, Darmoros - 7
5. Koalicja Obywatelska - 84: Iwanicki - 24, Stopa - 44, Winiarski - 16
5:16 - Tak głosowano w Miejskiej Bibliotece Publicznej - Chojnów, Okręgowa Komisja Wyborcza nr 4
Wybory burmistrza: Jan Serkies - za 384, przeciw 138
Wybory do Rady Miejskiej:
Paulina Tarkowska-Bielak - KWW Rozwój Chojnowa - 158
Patryk Borek - KW Prawo i Sprawiedliwość - 64
Marek Łukaszewski - KWW Rozwój Chojnowa - 149
Jarosław Humenny - KWW Porozumienie Samorządowe 2018 - 116
Wybory do Rady Powiatu Legnickiego:
1. Prawo i Sprawiedliwość - 164: Gapski - 43, Grabek - 103, Kossakowska - 14, Tymczyszyn - 1, Gwóźdź - 1, Wojas - 2
2. Razem dla Powiatu Legnickiego - 143: Cieśla - 19, Wołoszyn - 56, Miler-Kornicka - 9, Chrząszcz - 24, Grześkowiak - 26, - Kawka - 9
3. Polskie Stronnictwo Ludowe - 89: Tracz - 31, Maziarska - 18, Halikowski - 17, Kiliś - 2, Wierzbicka - 7, Darmoros - 14
4. Przymierze dla Samorządu Lokalnego - 71: Kasprzak - 18, Wierzbicki - 33, Kilkus - 5, Myszograj - 9, Kozakowska-Wiśniewska - 5, Iwański - 1
5. Koalicja Obywatelska - 42: Iwanicki - 23, Stopa - 10, Winiarski - 9
4:13 - Tak głosowano w Domu Schrama - Chojnów, Okręgowa Komisja Wyborcza nr 3
zagłosowało 761 osób, 75 głosów nieważnych
Wybory burmistrza: Jan Serkies - za 593, przeciw 153
Wybory do Rady Powiatu Legnickiego:
1. Prawo i Sprawiedliwość - 253: Gapski - 89, Grabek - 146, Kossakowska - 8, Tymczyszyn - 1, Gwóźdź - 3, Wojas - 6
2. Razem dla Powiatu Legnickiego - 197: Cieśla - 21, Wołoszyn - 92, Miler-Kornicka - 12, Chrząszcz - 29, Grześkowiak - 38, - Kawka - 5
3. Przymierze dla Samorządu Lokalnego - 102: Kasprzak - 20, Wierzbicki - 52, Kilkus - 3, Myszograj - 22, Kozakowska-Wiśniewska - 4, Iwański - 1
4. Polskie Stronnictwo Ludowe - 115: Tracz - 45, Maziarska - 4, Halikowski - 25, Kiliś - 11, Wierzbicka - 21, Darmoros - 9
5. Koalicja Obywatelska - 55: Iwanicki - 26, Stopa - 21, Winiarski - 8
21:00 - Według sondażu IPSOS frekwencja w województwie dolnośląskim wyniosła 48,4%. Kolejne miejsca w wyścigu do naszego sejmiku zajęły Koalicja Obywatelska oraz Bezpartyjni Samorządowcy.
21:00 - Jak wynika z sondażu exit pool przeprowadzonego przez IPSOS dla TVP, Prawo i Sprawiedliwość wygrało w 9 województwach - w tym w województwie dolnośląskim
21:00 - Koniec głosowania! Na oficjalne wyniki z całej Polski poczekać będziemy musieli do wtorku, jednak pierwsze dane z lokalnych obwodowych komisji powinny pojawić się jeszcze tej nocy.
Komentarze
11:41
11:41
11:49
12:16
12:44
13:00
14:04
14:39
22:12
11:36