Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Lego Star Wars

Rowerem dookoła Polski - spotkanie z Rafałem Wyciszkiewiczem w MBP [ZDJĘCIA]

Autor admin
Data utworzenia: 20 październik 2018, 15:24 Wszystkich komentarzy: 2


Rowerem dookoła Polski - spotkanie z Rafałem Wyciszkiewiczem w MBP [ZDJĘCIA]

Gościem piątkowego wieczoru w Miejskiej Bibliotece Publicznej był Rafał Wyciszkiewicz - chojnowski fotograf i muzyk, który może pochwalić się jeszcze jedną pasją - wyprawami rowerowymi. Artysta na swoim koncie ma przejechanych tysiące kilometrów wokół Polski. O swoich wyprawach opowiedział przed zgromadzoną publicznością

Rafał Wyciszkiewicz swój pierwszy wyjazd z namiotem odbył w 2005 roku, kiedy udał się z Chojnowa w okolice Wrocławia. Jak sam zaznacza była to rozgrzewka przed pierwszą rowerową wyprawą po Wielkopolsce, na którą pojechał kilka dni później. Objeżdżając ten region zwiedził 36 pałaców, których zdjęcia mieliśmy okazję zobaczyć podczas wczorajszego spotkania.

Rok później odbył czternastodniową wyprawę po Warmii i Mazurach. Trasa wiodła z Torunia przez: Kwidzyn, Malbork, Kętrzyn, Węgorzewo, Giżycko, Orzysz, Mrągowo, Olsztyn. W 2007 roku Rafał Wyciszkiewicz odbył wyprawę wzdłuż wschodniej granicy Polski, od Ełku do Przemyśla.

Kolejna wyprawa miała miejsce po pięcioletniej przerwie. Celem Rafała Wyciszkiewicza były wówczas Bieszczady. Rok później chojnowski artysta odbył trzynastodniową podróż rowerową po Pieninach i Beskidach. W 2015 roku skupił się na Kotlinie Kłodzkiej i Górach Sowich - w trakcie ośmiodniowej wyprawy odwiedził 23 miasta Dolnego Śląska i Kotliny Kłodzkiej.

W ubiegłym roku Rafał Wyciszkiewicz odbył siedmiodniową podróż poprzez Karkonosze i położone przy polsko-niemieckiej granicy Łużyce. Kontynuacją tej podróży była tegoroczna wyprawa wzdłuż Odry i Bałtyku, której przebieg mieliście okazję śledzić na łamach naszego portalu.

Wczorajsze spotkanie zorganizowane w Miejskiej Bibliotece Publicznej było jedno z najdłuższych w historii - trwało trzy godziny. Trudno się dziwić - liczba kilometrów przejechanych przez Rafała i ilość wykonanych zdjęć robi wrażenie.

Szczegółowy opis wszystkich podróży jest dostępny na facebookowym profilu Rafała Wyciszkiewicza.

Zobacz również:

ROWEREM SZLAKIEM ODRY I BAŁTYKU. WYPRAWA CHOJNOWSKIEGO CYKLISTY (CZ. 1)

ROWEREM SZLAKIEM ODRY I BAŁTYKU. WYPRAWA CHOJNOWSKIEGO CYKLISTY (CZ. 2)

Komentarze

U nas w gminie to widuje się głównie te same twarze na trasie wśród rowerzystów ;)
zgłoś komentarz
Bardzo fajna wyprawa. Pozdrawiam
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.