Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Festiwal wielokulturowości na chojnowskim Rynku. Zobacz fotorelację

Autor admin
Data utworzenia: 18 październik 2018, 15:34 Wszystkich komentarzy: 0


Festiwal wielokulturowości na chojnowskim Rynku. Zobacz fotorelację

W samo południe na chojnowskim Rynku rozpoczął się festiwal wielokulturowości, organizowany pod hasłem „Między kulturami z otwartymi oczami” przez pracowników i uczniów Powiatowego Zespołu Szkół wraz koleżankami i kolegami z wymiany międzynarodowej Erasmus+.

Na uczestników festiwalu czekały liczne atrakcje, w tym: stragany z rękodziełem, wielokulturowa muzyka, tańce, pyszne jedzenie.

Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpili uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół oraz uczestnicy projektu Erasmus+, którzy zaprezentowali happening przygotowany pod okiem Karoliny Rosockiej oraz przedstawili tradycyjny portugalski taniec.

Zainteresowaniem cieszył się także występ Łemkowskiego Zespołu Pieśni i Tańca "Kyczera".

W wydarzeniu obok uczniów czynnie udział brali także podopieczni lokalnych Środowiskowych Domów Samopomocy oraz uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej. Z zaproszenia do wielokulturowej zabawy skorzystały także chojnowskie przedszkolaki.

Kulminacją festiwalu było wspólne odtańczenie popularnej Belgijki.

Wydarzenie było współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach pragramu Erasmus+ - Edukacja Szkolna.

Dzisiejszy festiwal to jedna z kilku atrakcji przygotowanych w związku z pobytem uczestników programu Erasmus+ w naszym kraju. We wtorek uczniowie zza granicy mieli okazję odwiedzić Kraków. W programie wizyty w stolicy Małopolski znalazły się m.in. zwiedzanie Wawelu, Rynku czy Sukiennic.

W środę przedstawiciele szkół uczestniczyli w konferencji organizowanej pod hasłem "Wielokulturowość" w legnickim Starostwie Powiatowym. Zgromadzeni goście wypowiedzieli się na przygotowane przez siebie tematy, a uczniowie przedstawili prezentacje na temat mniejszości narodowych na Dolnym Śląsku, postrzegania obcokrajowców przez Polaków, a także ich działań na rzecz mniejszości etnicznych podczas II wojny światowej.

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.