Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
  • Polish
  • English

Od dzisiaj w kierunku Bolkowa pojedziemy nową drogą ekspresową

Author: admin
Creation date: 15 October 2018, 15:12 All comments: 0


Od dzisiaj w kierunku Bolkowa pojedziemy nową drogą ekspresową

15 października nastąpiło uroczyste otwarcie drogi ekspresowej S3 na odcinku od Legnicy do Bolkowa. Inwestycja wiąże się z dużymi ułatwieniami - także dla mieszkańców ziemi chojnowskiej podróżujących na południe Dolnego Śląska.

Otwarty odcinek S3 to ponad 36 kilometrów drogi, prowadzącej od węzła Legnica Południe (skrzyżowanie z autostradą A4), do węzła Bolków (skrzyżowanie z drogą krajową nr 5). Nowy odcinek w znacznej części stanowi obwodnicę Jawora, przy którym wybudowane zostały trzy węzły.

Dla nas nowy fragment drogi to przede wszystkim duże ułatwienie w podróży m.in. w kierunku Jawora, Bolkowa, Wałbrzycha czy Kotliny Kłodzkiej.

Docelowo, droga S3 łączyć będzie Świnoujście z położoną przy polsko-czeskiej granicy Lubawką.

Inwestycja podzielona została na dwie części. Pierwszy odcinek - od węzła Legnica Południe do węzła Jawor Wschód - został zrealizowany przez konsorcjum firm: Eurovia Polska i Warbud. Koszt budowy odcinka przekroczył 295 milionów złotych. Drugi fragment - od węzła Jawor Wschód do węzła Bolków był budowany przez firmę Mota-Engil Central Europe. Wartość tej inwestycji to ponad 322 milionów złotych.


Wyświetl większą mapę


Comments

This entry has no comments yet.

Add Comment

You have to be loggin to add comment.